Ahojte, dilema..

Zatial objednany Canyon Spectral 29 CF 8 (dodanie august), jazdenie po polnackach, trailoch, lese a obcas nieco narocnejsie, obcas poldnove a dlhsie vylety, bikeparky moc nemusim.. YT s nicim prevratnym neprisli a nevyzera, ze tak skoro pridu.. Jeffsy Blaze je o nicom (a Mko uz aj tak nie je).. Propain teraz prisiel s novym Hugenom.. mam ho vyklikany cca na 4k7 a uz to je trosku nad rozpocet..

Canyon: lacnejsi, komplet na XT (som viac Shimanak), vacsie zdvihy 150/160, Fox Performance Elite..
Propain: drahsi cca 650e, mensie zdvihy 140/150, Fox Factory, Sram GX/Sram G2 RSC (Sram je pre mna velka neznama), cca 0.5-1 kg lahsi, dodanie o cca 2 mesiace skorej..

Jazdit mam na com, extra moc ma to nenahana.. A teraz babo rad :-(
06.02.2021 - 20:38:38
00
Minulý týždeň mi prišiel Prpain Tyee, takže zatiaľ až tak veľa skúseností nie je 🙂 čo som zatiaľ pojazdil trošku, tak môžem povedať že to Pro 10 systém pruženia vyzerá a funguje perfektne, zatiaľ som ani nepocítil menšiu citlivosť so vzduchovým tlmičom ako naznačovali, ale tak to po týždni sa nedá posúdiť, to je len prvý dojem. Čo sa týka kvality prevedenia komunikácie a kvality zloženia bola paráda, čo je pri canyone otázne ako v poslednej dobe čítam príspevky, čo aj mňa odradilo pri výbere od canyonu. Čiže za mňa by som do propainu išiel určite.
07.02.2021 - 18:56:00
10
mavaf3f ak by si zvazoval predaj Spectral 29 CF8 (idealne v X-Ray farbe) hned ho vezmem. :) cakam v napäti, kedy sa bude dat objednat :)
26.03.2021 - 15:10:46
00
pethric neskoro, nikto sa neozval tak som ho pustil.. 3 tyzdne sa mi pripominali aby som ho zaplatil lebo je ready.. Ved som to tu pisal v inych temach.. Ja mam objednany Propain Hugene, Spectral som pustil k vode aj ked som na nom uz mohol jazdit teraz.. (ale nelutujem, pockam si na Hugena..)
26.03.2021 - 20:00:00
01
mavaf3f skoda. Tento tyzden som sa k tomuto dostal. Drzim palce s Hugene.
26.03.2021 - 20:06:29
00
mavaf3f smiem sa spytat, co na napokom presvedcilo ist do Hugena ? pozram na ten novy spectral a celkom sa mi aj pozdava, moj terajsi bajk uz bude mat 4 roky a uz ma trosku laka nieco nove...

chcel som, ze co u teba zavazilo
28.03.2021 - 17:43:48
00
Mno.. tazko povedat ci tam bolo nieco konkretnejsie.. pacilo sa mi, ze to ma nizsie zdvihy (jedno enduro uz mam) a ten ich system by mal byt este "slapavejsi" nez Spectral - proste all-arounder.. na univerzalne pouzitie, aj sa preveziem po polnackach aj s prehladom zbehnem narocne traily.. Dalsia vec vaha, v tom co som si vyskladal je to o viac nez kilo lahsie a za priblizne porovnatelne peniaze mam vyssiu radu tlmenia.. Dalsia drobnost je customizacia ramu/doplnkov - farebne mi to vsetko ladi.. Uplna prkotina ale tiez zavazi - nema ho tu vela ludi.. Casom sa uvidi ci som spravil dobru vec :-D ale verim, ze ano..
28.03.2021 - 19:05:15
03
mavaf3f Ahoj, rád bych se zeptal jaká je po prvních měsících s Hugene spokojenost. Řeším podobnou volbu Jeffsy vs. Spectral vs. Hugene a ten zatím vychází hodně dobře, jenom mi chybí zkušenosti z provozu. Canyon mám teď a s Jeffsy už jsem pár lidí potkal, ale Hugene je zatím rarita. Což se mi teda i líbí :-)
25.10.2021 - 23:30:26
00
Ahoj xox no za september a oktober som najazdil len okolo 500km ale zatial mozem povedat, ze nedostatky v jazdeni a technike mam ja a nie bajk :-) Povodne som planoval mat viac univerzal ale ukazuje sa, ze aj ked ma Hugene mensie zdvihy 150/140 nez moje enduro tak stale by som vyuzil aj nieco XCckove na presuny z bodu A do bodu B - slapat na tom na asfalte s Big Betty a Magic Marry je len o trosku mensie utrpenie nez na mojom 27.5/2.8" endure.. kazdopadne ked sa dostanem na polnu cestu/sotolinu radikalne sa to zlepsi..

Na druhu stranu jazdenie po Malych Karpatoch - take bezne lesne cesticky a chodniky a modre/cervene traily tam je to uplna pohodicka, do vzduchu to ide takmer samo a je dobre predo-zadne vyvazeny, obratny tiez a do klopeniek a switchbackov napriek vacsej velkosti kolies 29" vs 27.5" a razvoru to ide lahsie nez merida, do kopca na nespevnenom podklade sa na tom slape pohodlne a stabilne ale KOMy z toho nebudu (to ani nie je cielom).. Zadna stavba tlmi paradne, som velmi spokojny aku trakciu to ma a ani v otvorenej pozicii sa pri beznom jazdeni nejako prehnane nezanara ale stale je citliva (s vidlicou troska bojujem ale to preto lebo 36 foxa zase nie je XCckovo jemna a ma trosku ine urcenie - ale s pomocou znizeneho tlaku a dodatocnych tokenov je to vyrazne lepsie) - dokonca ten zadny tlmic mam skoro stale otvoreny a zatvaram (ono to nie je uplny lock ale take stvrdnutie celeho prejavu) to len na tiahle kopce po asfalte..

Par veci co som spravil, co som mal spravit a nespravil a co spravim asi do buducna - skracoval som rajdy z 805mm na 780mm - na mojich 175cm/74kg (Mkovy ram) je to lepsie a mozno som mohol este pol cm z kazdej strany ale uz to nebudem silit.. Vymenil som si sedlo za take iste co mam na inych bajkoch (ale to su subjektivne preferencie) a tak isto som vymenil gripy kde mi nevyhovoval lock-on na vonkajsej strane a na vnutornej strane ta zarazka gripu.. S brzdami (Cura 4) som nadmieru spokojny ked ich porovnavam so Saintami co mam (akurat platnicky idu dost dole a zadne pomalinky budem musiet menit), brzdna sila by som povedal on-par so Saintami ale lepsia modulacia.. Bajk ked sa rozbehne tak dobre drzi rychlost aj po rovine aj v zvlnenom terene ale trosku tazsie sa rozbieha - prikladam to hlavne kolesam/dezenu.. (mam v predu aj v zadu 1.2kg plaste a Newmen SL A.30 hlinikove rafiky - plan mozno na buduci rok je zakupenie novych karbonovych rafikov, lahsich nabojov a hlavne lahsich plastov cca 700g s jemnejsim dezenom aby som na suchsie a menej narocne podmienky mal lahsie - viac do XC orientovane kolesa a tieto si necham viac na rozbity, blatisty a drsnejsi teren).. pri Mkovom rame a mojom posede a proporciach som si mal asi vybrat 160-175mm dropper, mam tam teraz 150mm a je cca 3cm vysunuty nad vrch hlavovej trubky - ked ho dam dole tak priechodnost ponad sedadlo dozadu je fajn, ale tie 2-3cm by mi pridali hodne k "pocitovemu" pohodliu ked idem strmaky nad zadnym kolesom.. Ram som mal asi trosku olepit - dokonca mam aj kupene nejake folie ale nevydrzal som a vypomstilo sa mi to, zatial nemam odrazky od kamenov ale na zadnej stavbe pri brzde som si blbo osuchal ram druhym bajkom na nosici (ale to je cisto moja hlupost a nepozornost).. Posledna drobnost co ma caka je skratenie bowdenov aj na brzdach aj prehadzovacku/dropper - pani v Propaine to preventivne nechali tak dlhe, ze aj pri kompletnom pretoceni o 180 stupnov z jednej strany na druhu su stale mensie presahy a v jazde dopredu subjektivne trcia..

Tak asi tak - nelutujem to, bajk je krasny, jazdi paradne, ale treba s nim jazdit v patricnom terene.. na 80km vyletiky po rovine to moc nie je aj ked sa to da prejst..

P.S. ospravedlnujem sa za litanie, ale nejako to zo mna samo vyslo.. :)
26.10.2021 - 09:03:57
23
Perfektní, moc díky za komplexní odpověď, přesně co jsem hledat. Já jdu opačnou cestou, mám XC/Trail bike 29" a 120/110 mm a hledám právě něco více trailového s větším zdvihem a zábavnější geometrií, ať si užiju více v bike parku, kde se současným kolem narážím na limity. DH divočina ani skoky nejsou moje silná stránka, takže Hugene zní jako ideální řešení. Dnes dal Canyon do nabídky upravený Spectral s okamžitou dostupností v mé XL velikosti, tak mám zase o čem přemýšlet. Díky moc a ať to jezdí k tvojí spokojenosti!
27.10.2021 - 00:11:37
00
Chalani da sa niekde na strankach Propain dohladat technicka info, aka max dlaha cast sedlovky sa vojde pre ten ktory model aj velkost do ramu?
14.11.2021 - 15:27:04
00
Na ich stránke, keď si rozkliknes akýkoľvek model tak sú tam všetky info aj max. sedlovka

https://www.propain-bikes.com/en/bikes/enduro/tyee-al/?noredirect=en-GB
14.11.2021 - 18:59:49
00
Inak, len maly update.. vdaka @matt a novemu setu kolies schudol moj Hugene o 1.71kg ? a je to citit ?
23.12.2021 - 17:53:31
00
Aký set si tam dával ?
25.12.2021 - 00:00:12
00
Suncycle Ultralite 29, s 27mm vnutornou sirkou a plaste skusam Tufo XC 14tky.. uspora na prednom kolese 865g, na zadnom 845g..
25.12.2021 - 00:12:55
00
keyboard_arrow_up