To nikto nebude chciet..., nielen dodavky, ale aj normalne auta. Kto by si kedysi myslel, ze auto so spalovacim motorom bude dobra investicia a je to tu.
30.12.2021 - 12:39:11
01
a hlavne EU tuším od 2023 požaduje v autách aktívne obmedzovače rýchlosti a iné podobné *****, to ešte len bude eňo ňuňo šmakocinka...
30.12.2021 - 12:41:29
01
aktívne na rýchlosť nie.. majú byť len zvukové a s tým náhodou ja súhlasím :)
Sesulak jedna vec je kto to bude chcieť a druhá bude že či si budeš vedieť kúpiť niečo iné :) ja by som druhé auto do rodiny elektromobil náhodou bral, ale nie za cenu že napr spomínaný rifter +30% (v základe benzín 19 590€, nafta 21090€ a elektro 32290€)
30.12.2021 - 13:01:46
02
A ja som si myslel, ze som sam, kto to vidi cierne.
V ramci ekologie si zabijeme radost z jazdenia a emisie este navysime. A bohatym tu elektrozabavu zaplati plebs.
Nejde to dobrym smerom.

Mozem mat este jednu odbornejsiu otazku ? V com su z pohladu emisii horsie Euro 6 diesle oproti Euro 6 benzinom ?
Lebo si myslim, ze aktualne, pokial nemam doma solarne panely kde by som auto dobijal, je najekologickejsim pohonom auta nizsej strednej triedy maloobjemovy stvorvalcovy diesel. Kvoli vysokej ucinnosti a vyssej zivotnosti motora v porovnani s oturbenymi trojhrnkami.
Alebo to vidite inak ?
30.12.2021 - 13:08:41
04
Ono sa tie Peugeoty do ponuky buduci rok podla vsetkeho vratia, ale budu zase drahsie. Vsetko je to o emisiach... Uz zdrazovali tento rok aj nepriamo (obmedzenie kombinacii vybav a motorov), aj priamo zvysovanim ceny. Ak sa vratia, tak buduci rok bude lepsie vybaveny Rifter stat uz cez 30 tisic. 2 roky spät stal nieco nad 20...
30.12.2021 - 13:24:01
00
Je pekne ako sa v Europe tlaci na elektro-auta, ale spotreba uhlia na vyrobu tej elektriny nam stupla o 5-10%. :-/
30.12.2021 - 13:36:37
03
will napísal:
Lebo si myslim, ze aktualne, pokial nemam doma solarne panely kde by som auto dobijal, je najekologickejsim pohonom auta nizsej strednej triedy maloobjemovy stvorvalcovy diesel.

tak u nás je elektromobil teoreticky lepší, pretože máme veľký podiel v jadre.
30.12.2021 - 14:01:45
01
V emisiach CO2 zavisi na metodike. Nemozeme brat SK ako osamoteny ostrov, skor EU ako celok. Lebo vela elektriny cez nas pretecie z uholneho Polska a Ceska.
Skor mi islo ale o emisie inych skodlivin.
30.12.2021 - 15:22:38
00
Ja tiež zastávam názor že pre väčšinu populácie je najlepšou voľbou diesel ako jediné/prvé auto do rodiny kvôli vyššej efektivite voči benzínu. A myslím že najviac by nám pomohlo (planéte) vyššie share-ovanie jázd na taký ten každodenný commuting a využívanie MHD (a zároveň by sa aj odľahčila doprava v mestách). Lebo koniec koncov pri tých krátkych mestských trasách čo ľudia robia sa často ani ten malý atmo benzín nezohreje. Ale fakt sa mi zdá zbytočné aby každý chodil svojím autom. Chápem že občas treba niečo odviezť/vybaviť/pobehať po úradoch atď. ale to by aj ten diesel raz za čas zvládol (nechcem brať ľudom autá či im zakazovať vstup do miest).
Pre tú skupinu ľudí čo sa počas dňa pohybuje po meste by tu samozrejme mala byť tá alternatíva v podobe malých benzínových áut - tu je ideálne elektro, ktoré ale zabíja cena...
30.12.2021 - 15:40:02
01
will s tím solárom na nabíjanie auta je to dooooosť otázne... väčšinou si cez deň preč a reálne ča sna nabíjanie vychádza na noc... tj. zo siete a nie zo soláru (jedine že by si kupoval offgrid systém s batériou a to už sme zase v podstatne vyšších sumách...

reálnejšie využitie soláru vidím skôr v upravení zvykov v domácnosti...

tj. práčka, umývačka, sušička, sa nepúšťa večer keď ideš spať ale až ráno... :) + cez deň pobeží na solár chladnička poprípade telka...

aspoň takto to plánujeme využívať my :) tento rok chceme riešiť cca 4kWp solár to je cca 5200-5500€. "To isté" s batériou by vychádzalo cca 7200€ (4,8kWh baterka). pritom baterka stále malá na to aby ti nabila elektromobil..
30.12.2021 - 15:48:28
00
Ja som to ani nebral ekonomicky. Ale z pohladu ekologie.
Lebo 15 rokov jazdit na malom diesli ekonomicky precuras uz iba Sanderom na LPG, ale to ti asi tolko km nevydrzi.

A mas pravdu - mat 50kWh bateriu na nabijanie auta je vacsinou ekonomicky nemysel.
30.12.2021 - 16:40:27
00
Sneh a moderne auta: mam forda s automatom klasicka predokolka. Chcel som sa ist posmykat, pobavit sa. No neda sa. ESP sa da komplet vypnut len diagnostikou, elektricka rucka, ked som ho kusok odtrhol hned ma samo zrovna. Ale prisiel som na dvor, zladovately kopec s macacimi hlavami a uz sa neviem pomaly pohnut. TC ma uplne zastavi, len nech sa nesmyka. Ked vypnem TC tak automatu nevysvetlim, ze sa chcem rozbiehat pomaly, len na spojke. Prida si plyn a uz sa klzam nazad.
30.12.2021 - 21:12:34
00
110mat110 som Ti vravel, ze Vas zbavim tych macacich hlav. Auto nechcem :-D
PS. nemas komfort/snow rezim, ktory sa pohyna na 2 prevodovom stupni ?
Nemusi Ti to celkom pomoct, ale moze spravit rozdiel
30.12.2021 - 21:42:50
00
CraObs napísal:
hlavne dodávka s dojazdom 200km je šialená kktina :tmi:

Zrovna to kktina nie je. Amazon a nie je jediný začal prevádzkovať elektrické dodávky. Je to ideálny pohon na rozvoz po mestách keď im ten dojazd stačí. Totálna hlúposť je nafta na skákanie po meste. Z hľadiska ekológie aj z hľadiska prevádzky toho motora.
30.12.2021 - 21:58:53
02
Uz dlho mi chodi dpdckar na takom elektro vozitku s nejakou nadstavbou. Vyzera to komicky ale asi sa im to oplati.
30.12.2021 - 22:07:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up