Celkom sranda na Zwifte...live prenos z "pretekov" aj s komentarom, cislami atd :) Tak som si teda na trenazeri v praci zaslapal a doma ma cez FB kontrolovali ci sa neflakam...
https://www.facebook.com/Velo29/videos/437559581331422/
30.12.2021 - 22:16:04
03
Maroshito napísal:
Caute Zwifteri, vcera som narazil na zaujimavy bug. Pocas volnej jazdy vo Wattopia mape som nahodou odbocil na tu MTB trat. Pri tom stojane kde boli odparkovane cestaky my vyhodilo popup s hlaskou ktoru som si v zapale hry neprecital, vymenilo mi to ziletku za mtb, len som netusil ze to vyzaduje aj ovladanie. Na Companion apke mi pribudlo take akoby kurzorove tlacitko ale to mi nereagovalo, tak som sa tam chvilu trmacal mimo trat, kym som si nevsimol ze v rohu pri hlavnom menu buttone je Quit. Tak som to quitol, hodilo ma spat na cestak na miesto kde som opustil asfalt, reku fajn slapem dalej. Lenze mi to zmrzlo v jednom vektore a pokracoval som v jednej priamke uplne mimo trat, povrch, proste ziaden sklon, ziadna moznost zmeny smeru tak som letel v priestore ponad krajinu ako Eliot na svojej BMXke v ET mimozemstan. Podla vykonu mi celkom sedela aj rychlost stale som mal 0% sklon. Skusal som zastat, bez zmeny normalne avatar zastal aj ked som bol v oblakoch. Nechcel som ukoncovat jazdu potreboval som par minut, tak som pokracoval. Bolo to zaujimave ako som penetroval polygony, teren, aj budovy. Preletel som krizom cez Maysku pyramidu. Nic v nej nieje ;) Po ukonceni jazdy mi normalne zaratalo komplet jazdu aj s touto priamkou. Stretli ste sa s tym niekto? Na tu MTB trasu je treba ovladanie smeru alebo sa to da nejako ovladat cez companion apku? Link na ten vyjaze je tu, koho by to zaujimalo https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/828862/trenazer-zwift-watopia.html


Ahoj, zaujímavá skúsenosť :) Na ovládanie stačí mobil s Companion app, ale s tým, že je fajn to mať na rajdoch aj s tým, že môžeš s nimi bez obmedzenia otáčať . Akcelerometer a gyroskop v mobile by mal byť schopný tieto zmeny zaznamenať v podobe zatáčania. Prípadne je ešte možné použiť iné zariadenia, ktoré zaznamenávajú otáčanie rajdov, ako napríklad Elite Sterzo, alebo teraz ešte niečo nové vyšlo, čo myslím aj simuluje sklon aj zatáčanie v jednom zariadení, ale netuším už ako sa to volá, treba pokukať. Sterzo je ale pomerne lacné, ostatné hračky sú už nákladnejšie :)

Zwift - Watopia

Vzdialenosť: 60.1 km
Čas: 01:50:42
Nastúpané: 483 m
02.01.2022 - 11:31:42
00
matt napísal:
Celkom sranda na Zwifte...live prenos z "pretekov" aj s komentarom, cislami atd :) Tak som si teda na trenazeri v praci zaslapal a doma ma cez FB kontrolovali ci sa neflakam...
https://www.facebook.com/Velo29/videos/437559581331422/


nj, streamovanie je už celkom bežná vec :) s komentárom to už tak bežné nie je, ale taká premier league v ZRL je celkom vymakaná - vysiela sa na YT channeli GCN Racing :) Napríklad: https://www.youtube.com/watch?v=GFG5FnEU3mg
02.01.2022 - 11:36:45
01
Richie18 napísal:
Ahoj, zaujímavá skúsenosť :) Na ovládanie stačí mobil s Companion app, ale s tým, že je fajn to mať na rajdoch aj s tým, že môžeš s nimi bez obmedzenia otáčať . Akcelerometer a gyroskop v mobile by mal byť schopný tieto zmeny zaznamenať v podobe zatáčania. Prípadne je ešte možné použiť iné zariadenia, ktoré zaznamenávajú otáčanie rajdov, ako napríklad Elite Sterzo, alebo teraz ešte niečo nové vyšlo, čo myslím aj simuluje sklon aj zatáčanie v jednom zariadení, ale netuším už ako sa to volá, treba pokukať. Sterzo je ale pomerne lacné, ostatné hračky sú už nákladnejšie :)


O tych vychytavkach ako sterzo ci rizer viem. No nevedel som ze aj cez companion apku sa da riadit len pohybom rajdov. Doplo mi ked mi tam pribudol ten smerovy button. Mobil mam uchyteny v strede tak to asi este vyskusam. Mna prekvapilo to ze ta mtb trasa sa neda prejst bez ovladania smeru. A ked som to ukoncil tak ma hodilo spat na cestu s tym ze to zabugovalo a dal som si letecku sekciu ponad zalivy a ostrovy Wattopie.
03.01.2022 - 15:07:10
01
Ahojte, používam Zwift na NB s pripojenym ANT+ a trenazer je Elite Direto XR. Moje skusenosti pri Workout kde ma byt zapnuty ERG su nasledovne.

Zwift prisposobue rychlost podla vykonu co svedci o ERG mode a vsak ked sa vsade spomina, ze Zwift prisposoby odpor podla treningu bez potreby preradovaniatak to podla mna nie je.

Priklad:
Mam nastaveny prevod a je pozadovana kadencia 80 a vykon 120W. Zmeni sa interval na pozadovanych 80 / 180W predpokladal by som ze trenazer realne zmeni odpor aby daval plynule odpor 180W bez potreby zmeny zaradenej rtychlosti. Zial podla mojich skusenosti potrebujem realne prehodit rychlosti aby som pre pozadovanu kadenciu dosiahol potrebny vykon.

Niekto obdobne skusenosti postrehy?
Dakujem.
04.01.2022 - 12:57:23
00
mas spravne nastaveny protokol? ja odjazdim 1.5h workout bez jedineho preradenia.... a to menim aj kadenciu a aj watty - zmena nez to citim v pedaloch je max do 10sec.

Na rychlost avatara aku taku sa moc nezameruj ta je ovplivnena zopar vecami ako podklad po ktorom ides, typ biku, tvoja nastavena vyska a vaha ale hlavne sklon.
04.01.2022 - 13:57:25
00
A este by som si aj overil ci mas realne ERG mode ON. Neviem ci je to default ked si pustas workout a nie volnu jazdu. Ja pouzivam Companion apku a tam pribudne novy Tab dedikovany cisto na workout kde ti zobrazuje taky kvazi analogovy wattmeter kde vidis ci ides v ramci stanoveneho vykonu pre dany interval a pekne graficky vidis rozlozene intervaly a aj progres kde sa prave nachadzas. Tam je aj tlacitko ktore ti umoznuje pocas jazdy prepinat ERG mod na volny. Tiez mi chvilu trvalo aby som pochopil kedy mam ten ERG mode aktivovany. Ale ako spomenul Dvenohy reguluje ti to odpor tak aby si za kazdych okolnosti bez ohladu aku kadenciu si zvolis - aky prevod tocil vykon v pozadovanom rozsahu daneho intervalu. Vobec si nemusis sledovat cisla a rychlost avatara v hre je pri workoute bezpredmetna. Proste ked ides v nejakom 10% stupani a mas prave daky interval s 1.5 W/kg tak pojdes krokom 5-7 km/h.
04.01.2022 - 14:50:34
00
Ano toto tak aj funguje ohladom rychlosti. Jasne pocas workoutu sa nezameriavam na rychlost to aj tak funguje ako spominate. To co ja mam ako skusenost je prave to, ze drzim kadenciu, workout navysi napr. zo 120W na 180W tak tocim stale s rovnakou kadenciou ale realne zobrazeny vykon nenarastie a ak chcem aby sa vytvoril vyssi odpor musm zmenit preradenie.

Dvenohy ktory tam ma byt protokol? mozno mam nieco zle...
04.01.2022 - 15:16:18
00
FE-C protokol ak pripajas cez ANT+
04.01.2022 - 15:26:54
00
A pre istotu to spravim asi na novo tak, ze vymazem/zrusim vsetky parovania a teda to priparujem cez dany protokol. Otazne je este, ze kde tom mam parovat ako prve ci pri controlable alebo power bo napúosledy si pamatam ked som paroval ze som to zadaval len raz a do ostatnych uz doplnil automaticky ci to nahodou nebudem musiet na toto iste setupnut vsade manualne...
04.01.2022 - 15:35:40
00
romi_TRM napísal:
Ano toto tak aj funguje ohladom rychlosti. Jasne pocas workoutu sa nezameriavam na rychlost to aj tak funguje ako spominate. To co ja mam ako skusenost je prave to, ze drzim kadenciu, workout navysi napr. zo 120W na 180W tak tocim stale s rovnakou kadenciou ale realne zobrazeny vykon nenarastie a ak chcem aby sa vytvoril vyssi odpor musm zmenit preradenie.


Ak to mas takto ako popisujes tak musis mat vypnuty ERG mode. Cize si ho zapni a nic prehadzovat nebudes musiet, odpor ti bude menit trenazer automaticky.
04.01.2022 - 16:11:00
00
Vcera som sa k tomu nedostal ale zial som nasiel na ich fore, ze s tym maju ludia pri ERG mode problem... -> http://forum.elite-it.com/viewtopic.php?f=34&t=2530&start=220
:(
05.01.2022 - 07:54:59
00
Uprimne - to by som normalne ze vratil trenazer (po zime :) Ja jazdim tuto zimu len workouty a nemusel som prehodit salter ani jedinykrat od 80 do 400+W tak ma ERG mod fungovat.

Kazdopadne ked uz pisem tak pridam moje skusenosti s nepresnostami : kedze pouzivam zaroven s Tacx Neo 2T aj Assioma Favero Duo na Garmin tak trenazer ukazuje o 2 otacky RPM menej ako trenazer (stabilne napriec celym spektrom) a zaroven sa zacinaju rozchadzat watty pri vyssich kadenciach nad 100 RPM kedy mi pedale ukazuju cca do 5% viac ako trenazer. Ale tak to su fakt detaily.
05.01.2022 - 09:13:35
10
no v kazdom pripade pouzivaj kompanion app na mobile pocas workoutu, len tak dokazes vidiet ci aktualne mas alebo nemas zapnuty ERG mode. dalej si urob kalibraciu trenazeru vo zwifte ... a podla toho fora to asi vyzera na problem s tym novym firmwarom, takze snad pride coskoro update.
05.01.2022 - 10:01:52
00
jammin napísal:
Uprimne - to by som normalne ze vratil trenazer (po zime :) Ja jazdim tuto zimu len workouty a nemusel som prehodit salter ani jedinykrat od 80 do 400+W tak ma ERG mod fungovat...



Ty kks a o tomto som ja ani nevedel. Hned po precitani som to isiel vyskusat a nechapem na co som ja vzdy preradoval ako blby, ked to funguje uplne perfektne :D
05.01.2022 - 12:15:51
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)
keyboard_arrow_up