cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
Môj prvý digi fotoaparát Casio [https://www.svipshops3s.cf/ProductDetail.aspx?iid=318656164&pr=87.88][/url]s rozlíšením 640x480 v minulom storočí stál 12k.
Kamera Panasonic [stála url]https://picclick.co.uk/PANASONIC-NV-SX3B-VHS-S-VHS-Camcorder-charger-154639150408.html?refresh=1[/url] 50k.
Oboje mám a fungujú. Rsp som ich nechal s domom svojej ex. Snáď tie pamiatky nevyhodila.
02.01.2022 - 23:21:41
00
Srsen napísal:
teraz mobil za 100 fotí lepšie, investícia do elektroniky je fakt masaker :)

presne tak, na "bežné fotenie" je už mobil (podporovaný Google Camerou) až až. A dokonca už aj v náročnejších svetelných podmienkach...

Prílohy:

Komentár súboru: Xiaomi Redmi 9T (F1.8, 1/15s, ISO 898, GCam 8.1)
PXL-20211013-180941214.jpg
PXL-20211013-180941214.jpg 1.03 MiB thumb_up0thumb_down

03.01.2022 - 06:22:00
02
To je síce pravda ale kto to s fotením myslí len trocha vážnejšie, tak mobil mu ani zďaleka neponúka také možnosti - svetelnosť, výber ohniskovej vzdialenosti /zoom/, foenie do RAW a následná úprava....
Ale je to na každom, že si zváži pre a proti. Tiež nechodí denne s príručným foťákom do práce ak keď poznám takých "postihnutých" a ich street foto nemá chybu...
03.01.2022 - 07:41:32
02
bedo napísal:
presne tak, na "bežné fotenie" je už mobil (podporovaný Google Camerou) až až. A dokonca už aj v náročnejších svetelných podmienkach...


No a presne takýmto výsledkom sa chcem vyhnúť. Skús si presne túto fotku vyvolať na 13x18 a budeš prekvapený. Mám Mi 10T a aj jablko 6S fotí lepšie.
Možno budem sklamaný, ale myslím, že tým fotoaparátom urobím použiteľnú fotku, ktorú si budem môcť aj vytlačiť.
03.01.2022 - 08:24:34
10
Okej, každý má nejaké predstavy o tom, čo je dobré (mám okrem iného aj iPhone SE a túto scénu by rozhodne lepšie neodfotil). Len chcem podotknúť, že Google Camera je viacmenej nutná podmienka pre kvalitný výstup. Aspoň u telefónov, ktoré som osobne skúšal a v náročnejších svetelných podmienkach. Keď je svetla dosť, tak dnes už nemá problém skoro nič...
03.01.2022 - 09:00:26
00
Mam iphone 13 a je to moj najpouzivanejsi fotoaparat :)

Preco? Lebo ho mam stale so sebou :)

Ano kvalita Lkovych skiel a tela ako canon R a R6 su super a na pracu by som ine nechcel, ALE cloveku sa to nechce vzdy brat so sebou :)

Aj doma fotim 80% veci mobilom lebo je po ruke fotaky su az o izbu dalej…

Dnes aj tak malokto tlaci co i len 1% fotiek co urobi… a dnesne telefony su v pohode pouzitelne na tlac malych fotiek (10x15, 13x18) aj pri nocnych scenach :)
03.01.2022 - 09:48:37
02
súhlas, keď som skončil s fotením, prvá idea bola že si nechám všetky tri full frame zrkadlovky a všetky sklá, po pol roku som predal úplne všetko a ostal mi mobil.
na fotenie s deťmi ideme k bývalým kolegom, na všetko ostatné ostal mobil :)
03.01.2022 - 09:52:50
00
Vsetko je to pekne kym to clovek nepozera na niecom velkom. Doba je ale taka, ze 95% ludi vsetky fotky nevidi inak nez na mobile. Zdaju sa im pekne. Potom to pozrem na 32" monitore a grcka. Obcas davam tlacit aj na platno a potom zrazu vznika nedostatok fotiek lebo mobilne a v byte fotene su nepouzitelne.
03.01.2022 - 10:14:55
04
Stále je pár oblastí, kde sa "seriózne" aparáty zatiaľ nahradiť nedajú - typicky ateliérové fotenie portrétov alebo rýchle deje (šport). Ale hlavne netreba kvalitu posudzovať podľa nejakých obrázkov na fórach, ktoré vznikli bohvieakým prepočtom z originálov. ;-)
03.01.2022 - 10:45:36
01
A práve toto je to, aj ja mám fotky rodiny urobené mobilom. Ale ako píše Marináda, chcel som dať urobiť dar pre rodičov a zistil som, že s fotkami s mobilu to proste nepôjde. Preto hľadám malý schopný fotoaparát, ktorý by bol schopný urobiť kvalitný obraz na povedzme max A4. Je možné, že to ten G7x zvládne?
03.01.2022 - 11:17:30
10
Francisek ale na tu A4 sa tiez nepozera z 15cm, aby si hladal pixle. (pokial si s tym mobilom nefotil vecernu scenu samozrejme)
inak by som s Tebou suhlasil, lebo hladanie kvality je moje druhe meno, ale niekedy staci privriet jedno oko a dar pre rodicov by sluzil tak, ako ma.
Pokial samozrejme nemas rodicov rovnako narocnych, ako si Ty sam :-)
03.01.2022 - 11:53:02
00
Francisek jasné, že to G7X zvládne,
03.01.2022 - 12:16:27
11
Izzy samozrejme, že na fotoobraze nebudem hľadať kvalitu. Čo ma však hnevalo, keď som dával robiť kalendár, keďže ho mama strašne chcela tak tie fotky z mobilu tam vyzerali katastrofálne. Možno to "trináste jablko" by môj problém vyriešilo, no za telefón nedám 800€ a viac. Radšej kúpim bazárovy fotoaparát a telefón nechám na prácu.
03.01.2022 - 12:46:48
01
nie,žeby som bol fotografom,ale keď sa nám mali narodiť dvojičky,povedal som si,že nechcem po rokoch sledovať ich rast na fotkách v mobile,na takéto veci jednoducho treba uchopiť fotografiu. Bolo mi jasné,že mobilom takéto niečo nehrozí a tak som hľadal foťák,ktorý nebude stáť majland,ale urobí pekné fotky,na niečo také ako umelecké počiny som sa rovno vykašlal,rovnako som sa hneď na začiatku zbavil úchylky upravovať fotky v postprocese,nemám na to techniku a najmä čas.

Vybral som veľmi dobre,Sony RX100 m3. V rámci toho,čo ma to stálo neľutujem jednu jedinú vec,fotky to robí nádherné. A najviac to ukáže na fotografii,dávam tlačiť 13x18 cm a v pohode by to zvládlo fotiť aj na A4 formát. Trocha ma zamrzela nemožnosť nasadiť polarizačný filter,ale neskôr som si uvedomil,žeby som značne okresal to,prečo je tento foťák dobrý : dáš ho do vrecka bundy (nosím ho sice v brašni na opasku...) a ideš a neriešiš. Pri malých neposedných deťoch,najmä keď sú dve to mobilom v nejakej rozumnej cene proste nejde,zachytiť ten správny moment. Takto viem mať (relatívne)kvalitný foták stále pri sebe.

Čo ma značne limituje,je zoom,ten je niekde na úrovni 3x,čo je také nutné minimum pri fotení v prírode. Či by som však vymenil vačší rozsah za výbornú svetelnosť Leica šošovky,to naozaj je otázne.

Inak,jedna vec. Netreba sa nejak báť väčšej ISO hodnoty. Na jednej strane to RX100 vie pekne softwarovo vyladiť(vtedy však foťák funguje v režime 1foto pri zmačknutí spúšte/
na druhej strane zrno ktoré produkuje bez redukcie šumu je pre mňa ako laika - veľmi pekné,špeciálne v kontrastnej čiernobielej fotografii to robí pekné,nostalgicky podané fotky.

Blesk skoro vôbec nepoužívam a ak,tak jedine v pozícii,kedy je blesk namierený dohora. Vyhovuje mi,že jednotlivé tlačítka sa dajú lubovolne nakonfigurovať podľa mojich predstav,čiže,aj keď nemám také pohodlie ako pri zrkadlovke,dá sa aj s pár tlačítkami robiť úplne bez problémov.

Ďalej vôbec nepoužívam hladáčik,je tak malý,že pre nejaké rozumné využitie preň nevidím dôvod. V poslednej dobe som si zvykol mať foťák nastavený na superauto režim a dosť často sú tie fotky lepšie ako keď fotím na manuál:)
03.01.2022 - 13:15:36
06
Francisek napísal:
Preto hľadám malý schopný fotoaparát, ktorý by bol schopný urobiť kvalitný obraz na povedzme max A4. Je možné, že to ten G7x zvládne?

Zvládne, ak to zvládne jeho obsluha. :-) A nielen na A4, kľudne aj A3 a viac. Ale treba tomu venovať čas. Do procesu fotenia aj následného spracovania v počítači.
03.01.2022 - 13:22:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up