Ramon1, ani nepis...vcera som mal slabu chvilku vecer, ze sa pozriem po nejakom novom vozitku...vydrzalo mi to tak 30 minut a pozatvaral som vsetky okna. Konfigurator mi vyplul napr spominany Multivan za pomaly 80k a snad kazde SUV akejkolvek znacky aby nebolo uplne "holé-bosé" a s ako tak pouzitelnym motorom minimalne za 45k. A to stale do toho este nepocitam kolko by som musel cakat.

Potom som na 10 minut otvoril autobazar a tam 2-3 rocne jazdenky za ceny novych. No nic, "stary" Outback este co to posluzi...
05.01.2022 - 22:12:58
12
Po dvoch pokusoch kupit a rozmyslat 24h sme prisli na to ze tato taktika sa neda uplatnit v aktualnej dobe. Teraz to funguje tak ze, ides, paci sa mi, beriem.
05.01.2022 - 22:15:44
01
Mozno sa mylim, ale zda sa mi, ze toyota corolla isla kusok dolu.
https://pdf.sites.toyota.sk/cennik_corolla_ts_trek_best_edition.pdf
Corolla Trek Hybrid dvojliter bol myslim minuly rok na 30k. Teraz je necelych 29.

Nie, ze by to bolo vysnivane, ale odvezies v tom vela, spotreba nizka, vykon dostatocny. Polnu cestu to prejde tiez a zadna naprava je navyse multilink (oproti vacsine uz teraz). A po 10 rokoch to bude mat urcite lepsiu hodnotu ako akykolvek oturbeny trojhrniec, ine hybridy alebo dokonca elektro.
06.01.2022 - 00:10:33
01
Njn, len asi by som do toho nešiel pre zvukový prejav cvt prevodovky. Plus netuším, ako vychádza servis, predpokladám, že treba chodiť iba asi originálneho servisu Toyota pre hybridné príslušenstvo
06.01.2022 - 08:44:25
00
Nepamätám už presne ale v toyote mi bolo povedané že ich prevodovka je bezudrzbova lebo v nej nieje olej,ale nie som si teraz istý
06.01.2022 - 09:51:26
00
Ten zvukovy prejav je vysavacovy najma v 1.8. Ta 2.0 vraj je na tom lepsie.
Ale presne to je nieco, co ma od toho odradza. CVT prevodovka.
Na druhej strane pohon je to odladeny a motor je velmi ucinny. O cene servisu neviem povedat.
Skor som myslel na to, ze sa mi vidi, ze cena sla dolu.
06.01.2022 - 10:12:08
01
Je to male auto. Ked si odmyslime komplikovanejsiu techniku ktora ho dost predrazuje, tak co Ti ponuka navyse napr. oproti takej Ceed SW lacnejsej o cca 7-8000?
06.01.2022 - 10:34:22
06
Ja som dnes od susedy dopratal tento 33 ročný cukrík. :rock: ešte s tým prejsť na stk a ek :lol:
06.01.2022 - 10:39:56
015
Jezus napísal:
Ked si odmyslime komplikovanejsiu techniku ktora ho dost predrazuje,
Tá technika je drahšia, to máš pravdu, ale je naopak o dosť jednoduchšia, ako bežné benzínové (turbo)motory či dízle. A mega spoľahlivá, ak patríš medzi ľudí, ktorým ide o dlhodobú spoľahlivosť.
06.01.2022 - 10:45:34
03
Vidím že viacerí dostali nápad sadnúť a konfigurovať. Ja som sa o to pokúsil ešte pred vianocami, reku že obnoviť vozový park. Tak som si vybral rovnaký model po facelifte (popravde manželka rozdiel nezbadala 😭), rovnaký motor, výbavu, jediný rozdiel automat, a šup ho cena o 11t viac 🙈ako keď som kupoval aktuálne auto. Tak reku pozriem nejaké SUV 4x4 pre dvoch, sem tam s vnukom, typu tiguan, a zas som skončil na tej 45-ke 😭. Jediným autom s ktorým som sa dostal pod 40, je nový sportage. Len ešte prekusnut tie katastrofické hokejky čo dali dopredu ako denne svetla. Takže na záver som tiež skonštatoval, že tých 120 t km ešte nieje tak veľa, a že ešte dačo asi spolu pobudneme 😍
06.01.2022 - 13:47:43
00
MarosHe 120000 km maju auta ked ich este len kupujem z druhej ruky 😁
06.01.2022 - 13:56:38
05
No ja som za posledných 20r nemal staršie auto ako 5r a 100t km, takže mi asi pribudnú pre mňa doposiaľ neznale servisné povinnosti ?
06.01.2022 - 14:09:33
00
Jezus napísal:
Je to male auto. Ked si odmyslime komplikovanejsiu techniku ktora ho dost predrazuje, tak co Ti ponuka navyse napr. oproti takej Ceed SW lacnejsej o cca 7-8000?


Pozeram nieco s nizkou spotrebou. Ocakavam, ze ceny paliv pojdu rapidne hore v priebehu par rokov a jazdim viac ako 20 000 km rocne. Vacsina dialnice, cast mesto, okresky malo (tak 70/20/10). Velkost auta mi vyhovuje - vojde sa do garaze a ostane tam dost miesta na bicykle. Vacsie nechcem. Je to kombi - ked idem sam, alebo dvaja, tak biky do auta dam easy. Trochu zdvihnute kvoli tomu, ze corolla je nizka a clovek parkuje na maratonoch na lukach a poliach alebo ide niekam na chatu par km po polnej ceste. Na to SUV netreba.
Plus okrem spotreby hladam auto s dlhou zivotnostou. Neverim trhu s jazdenkami a teda radsej zaplatim vela za nove, ale chcem to mat aspon 10 rokov. Nech to po nich viem bud predat alebo si nechat. Toto by po 300 000 mohlo aj cenu udrzat. Nemuseli by s tym byt problemy s vjazdom kamkolvek, kedze je to hybrid, co je teraz "moderne". A ako wawrik povedal, ta technika je jednoduchsia ako sa zda.

Keby som sa neobaval, ze mi to zeleni zatrhnu, tak najlepsi je dizel. Je cisty a v reali mi bude behat za 5.5. Tak by som kupil Focusa s 1.5 dieslom - som na to zvyknuty a da sa opravovat aj doma. Akurat, ze po 10 rokoch to bude mat cenu tak ako treska s rozkom, cize realne je drahsi ako ta Toyota.

Liebling by bola Mazda 3. Akurat, ze je len sedan a ten Skyactive-X je velmi zlozity - to by bolo drahe vozenie pri cene ich servisu. A 150k Skyactive ma zase o liter vyssiu spotrebu (a emisie) ako focus alebo toyota co je cca 20% plus. Cize nizsia cena sa objavi v cene za palivo.
06.01.2022 - 14:14:58
00
Najlepšie , za love a spoľahlivosť , prestíž značky , SUV Crossover a kombi v jednej “ osobe “ a s cenou v plnej výbave +|- 42K€víťazi len jeden … až na motor a prevodovku pre niekoho “ neprekusnutelné” . Čo to je 😎 ? Vymenil by som hneď za Avensis kombi d4d len mu “nenachádzam chyby “ a preto tiež nemením . Ale ak hej , tak LC alebo ten “ variator” .
06.01.2022 - 14:21:30
00
To je samozrejme Outback!

Will, ked si chces kupovat auto na aspon 10 rokov, ma pre teba nejaky vyznam zamyslat sa nad jeho zostatkovou hodnotou? Cenovy rozptyl medzi 10r jazdenkami urcite nezotrie rozdiel 8k v kupnej cene. Ked to porovnas s novym Ceedom 1.5T v podobnej vybave- dynamika podobna (skor v prospech Ceedu), velkost detto. A 10r/200kkm snad bez problemov vydrzi aj ta Kia (7 z toho je zaruka na podstatne veci). A spotreba je (realna, podla spritmonitor.de) o liter nizsia pri Corolle, tj. nijaky radovy rozdiel.
Som fanusikom toyotackeho HSD, ale v tejto cene ide mimo mna a 1.8 je pre zmenu dost leniva.
06.01.2022 - 14:31:39
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up