OlafTopan napísal:
Ty kks a o tomto som ja ani nevedel. Hned po precitani som to isiel vyskusat a nechapem na co som ja vzdy preradoval ako blby, ked to funguje uplne perfektne :D



Ale asi nemas Elite Direto XR, ze?
05.01.2022 - 12:25:30
00
Nie. Mam Wahoo Kickr Snap
05.01.2022 - 12:36:32
00
jediný problém u menej výkonných trénažérov býva, pokiaľ je priveľmi ľahký prevod a treba ísť ťažké watty :) vtedy už výkon trenažéra nemusí stačiť, aby dal dostatočnú záťaž na potrebné watty napríklad pri nízkej kadencii, takže občas treba preradiť - na fluxe som toto zaregistroval, ale v ten moment som bol celý šťastný, že mi tú záťaž ten trenažér nevedel už pridať väčšiu :D. Výkonnejšie trenažéry toto ale asi zvládajú vcelku v pohode. Čo sa týka tej oscilácie u Elite trenažérov, údajne je to u nich známy neduh, videl som niekoľko "zaujímavých" kriviek keď mali byť fix. watty a oscilácia mala byť +/- pár wattov a nie +/- pár desiatok wattov :D U Elitu je to asi jediná nevýhoda tento ERG mód, avšak nemám praktickú skúsenosť z dlhodobého jazdenia, pri krátkodobom (cháp tak jeden workout) som zase tú osciláciu nejako nepostrehol, no je tiež pravda, že nešiel som žiadny taký na jeden prevod + konštantná kadencia k tomu pri zmene wattov :)
05.01.2022 - 12:51:01
00
ja som mal Direto X 2roky bez jedineho problemu....
05.01.2022 - 12:56:01
00
Ahoj,
funguje niekomu Zwift na nejakom Android TV boxe ? (napriamo, bez zrkadlenia obrazovky, pripojený z boxu cez hdmi na TV).

Zatiaľ som odskúšal Rouvy, Tacx, (OK.) a teraz Zwift a potom sa natrvalo rozhodnúť, ale Zwift mi v Google play ani neponúka. Skúšal som všelijaké iné možnosti inštalácie z internetu (appk mirror,..., kopirovanie instal súboru obb),
žiaľ, bez úspechu.
Mám: H96 Max X3 Amlogic S905X3 4GB RAM 32GB ROM 5G WIFI bluetooth 4.0 1000M LAN Android Android 9.0 4K 8K VP9 H.265 TV Box. (žiaľ nie je podporovaný v Google play, i keď hardware by malo byť ok....)
05.01.2022 - 17:09:03
00
Richie18 napísal:
jediný problém u menej výkonných trénažérov býva, pokiaľ je priveľmi ľahký prevod a treba ísť ťažké watty :) vtedy už výkon trenažéra nemusí stačiť, aby dal dostatočnú záťaž na potrebné watty napríklad pri nízkej kadencii, takže občas treba preradiť - na fluxe som toto zaregistroval, ale v ten moment som bol celý šťastný, že mi tú záťaž ten trenažér nevedel už pridať väčšiu :D. Výkonnejšie trenažéry toto ale asi zvládajú vcelku v pohode. Čo sa týka tej oscilácie u Elite trenažérov, údajne je to u nich známy neduh, videl som niekoľko "zaujímavých" kriviek keď mali byť fix. watty a oscilácia mala byť +/- pár wattov a nie +/- pár desiatok wattov :D U Elitu je to asi jediná nevýhoda tento ERG mód, avšak nemám praktickú skúsenosť z dlhodobého jazdenia, pri krátkodobom (cháp tak jeden workout) som zase tú osciláciu nejako nepostrehol, no je tiež pravda, že nešiel som žiadny taký na jeden prevod + konštantná kadencia k tomu pri zmene wattov :)


kurnik, ja som mal vcera a predvcerom problem s wattmi ked som isiel vo vacsej skupinke pocas "social ride" ( Flux S )...cim vacsia skupinka v ktorej som bol, tym mi Zwift ukazoval nezmyselne nizsie a nizsie watty. Nie je nad to ked ti ukazuje 170-180w, ale ty tlacis realne 300+w. Po uleteni zo skupiny a pri solo jazde sa po chvili watty upravili na realnu hodnotu...az do casu ked ma zozadu dosla dalsia skupina a opakovalo sa to iste. Dnes som skontroloval vsetky nastavenia a doteraz nechapem cim to mohlo byt. Vylucil som snad uz vsetky moznosti co by to mohlo sposobovat a zacinam podozrievat uz len stary ventilator ktory som prave predvcerom a vcera pustil pri jazde a zapojil som ho na rovnaku predlzovacku na ktorej mam pripojeny aj trenazer :D
06.01.2022 - 12:26:30
00
A stalo sa ti to teraz len prvákrát? ja už keď som začal porovnávať s ďalším wattmetrom som si všimol, že najväčší problém pri Fluxe bol ten, keď sa z kopca išlo dole, tam bol obrovský prepad wattov kým sa klesanie neustálilo, tzn. pri zmene virtuálneho sklonu to bol obrovský rozdiel (keď sa znižovala zátaž na trenažéri). Odvtedy jazdím buď na kľuku 4iiii, alebo keď von prestanem, tak dávam ešte pedále Favero Assioma Duo, nech to mám totožné :) Ináč neviem čo iné by ti mohlo spôsobiť takýto problém... znie to čudne :) :) :)
06.01.2022 - 12:56:24
00
Tak po pokece s manzelkou nainstaloval som na jej nb zwift, vytvoril profil atd., A dal este usb predlzenie na dongl aby to ant bolo blizsie k trenazeru... Nastavil a nechal ju jazdit... Potvrdila ze sa jej zataz podla potreby menila a nebolo potrebne preradovat.

Tak som zobral ja svoj notas odpalil vsetky pripojenia vo zwifte a dal znova devices... Dal pozor aby vsade bolo s protokolom fc... Spustil workout skontroloval ze vsade je erg. A ono to menilo a normalne aj ked som vCompanion menil erg on off a menil incline tak to fungovalo. Oscilacie ako tam su ale sak nie som jazdec co udrzi rovnomerne kadenciu uplne hladko... Tak zatial este budem chvilu testovat a ak to bude fajn tak sa zacnem pokukavat po tom smooth parametre.

Vdaka za rady - hlavne ten spravny protokol (a dat ant dongl co najblizsie).
06.01.2022 - 13:43:33
02
Richie18 ako to mas nastavene na Zwifte ked chces citat vykon z kluky? Mas pridany Flux ako Controlable a potom ako Wattmeter mas nacitanu tu kluku 4iiii? Tiez mam podobny problem a sa mi zda ze mi to neslo takto sparovat ze ked som mal ako Controllable zariadenie trenazer ze mi nutne aj Power source davalo len trenazer. Tiez mam Flux S
06.01.2022 - 13:55:33
00
Ahoj, presne tak ako píšeš. Nie je veľmi dôvod, aby ti to nešlo. Controlable cez FE-C protokol na Tacx Flux, kľuku alebo pedále na Power vstup hneď hore, kadenciu tiež z kľuky/pedálov. Funguje tak aj ERG mód spoľahlivo :) Ono ti to môže automaticky tak dohodiť, ale vždy vieš príslušný vstup odpárovať a spárovať nanovo. Takže ak to máš rovnako, tak pri power odpáruj trenažér, pokrúť kľukou, aby nebola v režime spánku, daj pair a mala by sa ti tam zobraziž, pokiaľ ti korešpodujú protokoly (tzn. na oboch zariadeniach mať ANT+ alebo BT, aby sa vedeli spárovať. BT s ANT+ asi veľmi nepôjde :) :) :) )
06.01.2022 - 14:28:52
00
Richie18, toto sa mi dialo iba na posledných dvoch zwift jazdách. Predvčerom sa mi to ešte po štarte podarilo “na silu” pretlačiť a dosť skoro sa dostať do prvej malej skupinky a potom to “povolilo” na reálne watty. Včera však zostala veľká skupina nerozdelená prvých 15minut a to bol “šmak” drtiť to na take watty aby som sa tam udržal a neodletel…potom prišiel kopec, snažil som sa ísť čo to dalo dopredu aby nás bolo menej ale aj tak watty skákali a ukazovalo to dosť blaznive čísla ( aj keď už aspoň trochu reálnejšie ). Tak som sa na to vyprdol a zvesil nohy…zrazu ako som bol sám, začalo to ukazovať správne “pohodovo-tréningové” watty okolo 220-230. Akonahle má však došla zozadu veľká skupina, opäť mi údaj o wattoch začal klesat k 170, ale reálne som do toho musel tlačiť ako blázon. Zvesil som nohy aj v tej skupine a keď odišla na určitú vzdialenosť, opäť začalo ukazovať “normálne” watty. Neviem, doteraz som sa s tým nestretol, uvidím najbližšie…

Btw včera sa mi nachvilku v prvom kole aj vo veľkej skupine upravili watty do reálu, no po chvíli to opäť zblblo…tak ozaj neviem kde môže byt chyba
06.01.2022 - 15:07:16
00
Tak to potom ozaj netuším... možno už je ten Flux trošku unavený po tých rokoch :) Možno by tomu pomohol nejaký kompletný repas, ale to je tiež ťažko povedať, navyše celkom nerozumiem, ako v tých trenažéroch to meranie wattov funguje :) Držím palce, snáď niečo s tým vymyslíš.
06.01.2022 - 16:42:44
01
romi_TRM napísal:
Tak po pokece s manzelkou nainstaloval som na jej nb zwift, vytvoril profil atd., A dal este usb predlzenie na dongl aby to ant bolo blizsie k trenazeru... Nastavil a nechal ju jazdit... Potvrdila ze sa jej zataz podla potreby menila a nebolo potrebne preradovat.
(a dat ant dongl co najblizsie).


Inak aký používaš Ntb a operačný systém? Ja párujem všezko cez BT - power a kadencia Asioma Duo, controlable Direto XR a HR Suunto Smart. Všetko funguje ak má. Ja mám Win10 na ThinkPade (Intel(R) Core(TM) i5-5300U CPU @ 2.30GHz 2.29 GHz, 8 GB RAM). Direto XR ma posledný aktuálny FW
07.01.2022 - 15:59:31
00
PeteJa napísal:
Inak aký používaš Ntb a operačný systém? Ja párujem všezko cez BT - power a kadencia Asioma Duo, controlable Direto XR a HR Suunto Smart. Všetko funguje ak má. Ja mám Win10 na ThinkPade (Intel(R) Core(TM) i5-5300U CPU @ 2.30GHz 2.29 GHz, 8 GB RAM). Direto XR ma posledný aktuálny FW


Win 10, thinkpade i7... Ale vsetko parujem cez ant+... Zatial to vyzera ze to uz funguje uvidim ako dlho...
07.01.2022 - 18:17:08
00
romi_TRM napísal:
Ahojte, používam Zwift na NB s pripojenym ANT+ a trenazer je Elite Direto XR. Moje skusenosti pri Workout kde ma byt zapnuty ERG su nasledovne.

Zwift prisposobue rychlost podla vykonu co svedci o ERG mode a vsak ked sa vsade spomina, ze Zwift prisposoby odpor podla treningu bez potreby preradovaniatak to podla mna nie je.

Priklad:
Mam nastaveny prevod a je pozadovana kadencia 80 a vykon 120W. Zmeni sa interval na pozadovanych 80 / 180W predpokladal by som ze trenazer realne zmeni odpor aby daval plynule odpor 180W bez potreby zmeny zaradenej rtychlosti. Zial podla mojich skusenosti potrebujem realne prehodit rychlosti aby som pre pozadovanu kadenciu dosiahol potrebny vykon.

Niekto obdobne skusenosti postrehy?
Dakujem.

u mna pri elite direto xr ak to robi toto tak treba na 2-3s zasadne prepalit nastavene watty a on to pochopi. eg ak mas ist zo 120 na 180 chod 2-3s 250w a potom zvolni na 180 vtedy to direto spravi spravne bez preradovania. je to celkom otravne pri kratkych intezivnych intervaloch ako tabata tam je ERG pri direte uplne useless...
08.01.2022 - 15:13:00
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)
keyboard_arrow_up