Poviem ti takto … v októbri tretia , kovid na Vianoce . Priebeh zatiaľ taký , že nebyť “ korona pandemie “ dvojdňový soplik a strata chuti a cuchu prechodim a ani nejdem na PNku . No nakoľko som zodpovedný bol som v karanténe a aj izolovaný od rodiny do 31.12. Podľa príznakov som mohol byť Ag negatívny za 3-4 dni od príznakov . Dva dni len som športovo pauzoval … zváž či ti tretia dávka s takýmto priebehom stoji za to . Nikto koho poznám nemál dva kovidy a 3 vakcíny . No neviem ako by som sa mal , keby že som mal len dve dávky bez kovidu pred prvou vakcinaciou. Za mna radim , trikrát a dosť a počkať … buď na infikovanie , a verím že budete mat priebeh ako ja , alebo počkať na dizajnovo novú vakcínu uspôsobené na nové mutácie .
06.01.2022 - 20:07:10
05
jordi napísal:
Trošku mi nejde do hlavy, že všade okolo nás omrikon už udrel a u nás 11 prípadov ci kolko... Buď to tu už riadne je, len to skúmajú alebo sme nejaka special oblasť :) začneme o mesiac po nich a skončíme pol roka po nich 🥺

v telke vraveli ze to sekvenovanie je aj 4 tyzdne po odobrati vzorky. tak ze realne cisla su radovo inde...

momentalne je dost ludi este stale na dovolenkach a decka doma. rozbehne sa to az ked sa ludia vratia do prace a decka do skoly. 2-3 tyzdne a lameme rekordy

co sa tyka novaka - no myslel som si ze je normalnejsi... kazdopadne je mi sumafuk ci ho pustia ci nie, ale ak maju nastavene dake pravidla tak by sa mali dodrziavat. ak daco nesplnil a napriek tomu sa domaha vstupu lebo on je pan tenista tak ho poslat domov vychladnut...
06.01.2022 - 21:07:59
00
Ramon1 napísal:
Poviem ti takto … v októbri tretia , kovid na Vianoce . Priebeh zatiaľ taký , že nebyť “ korona pandemie “ dvojdňový soplik a strata chuti a cuchu prechodim a ani nejdem na PNku . No nakoľko som zodpovedný bol som v karanténe a aj izolovaný od rodiny do 31.12. Podľa príznakov som mohol byť Ag negatívny za 3-4 dni od príznakov . Dva dni len som športovo pauzoval … zváž či ti tretia dávka s takýmto priebehom stoji za to . Nikto koho poznám nemál dva kovidy a 3 vakcíny . No neviem ako by som sa mal , keby že som mal len dve dávky bez kovidu pred prvou vakcinaciou. Za mna radim , trikrát a dosť a počkať … buď na infikovanie , a verím že budete mat priebeh ako ja , alebo počkať na dizajnovo novú vakcínu uspôsobené na nové mutácie .


a ako by si mal bez opichania?
06.01.2022 - 21:28:34
00
Zbytočne ma tu cituješ … cituj Boha , skôr ti odpovie .
06.01.2022 - 21:39:08
02
V Česku 5 dni karanténa a ideš o5 makať …

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/omikron-infekcni-koronavirus-aktualne-covid-19-chlibek_2201061146_ako
06.01.2022 - 21:40:01
00
capulo napísal:
co sa tyka novaka - no myslel som si ze je normalnejsi... kazdopadne je mi sumafuk ci ho pustia ci nie, ale ak maju nastavene dake pravidla tak by sa mali dodrziavat. ak daco nesplnil a napriek tomu sa domaha vstupu lebo on je pan tenista tak ho poslat domov vychladnut...


No, ono to nebude az take cierno-biele ako sa nam to snazili hned na zaciatku prezentovat niektori australski "politici" a niektori statni uradnici. Kludne mozeme zacat tym ze Novak je antivaxersky dezol aby sa niektorym ulavilo, ale tu je to cele celkom dobre v skratke zhrnute...
https://www.idnes.cz/sport/tenis/novak-djokovic-kauza-koronavirus-australian-open.A220106_171002_tenis_rou

Trosku mi to nedalo a vcera som si o tom popisal aj s kamosom z vysky ktory momentalne uci na univerzite v Canberre a ma za sebou dve davky vakciny a tretiu caka ( takze ziaden antivaxer ). Pisal mi ze znacna cast obyvatelstva je neskutocne nasrdena hlavne na vladu kvoli tomu co tam s nimi posledne dva roky dovadzala a samozrejme cast toho hnevu sa prelieva teraz aj na Djokovica. Ale naopak dost velka cast ma vraj Novaka za akehosi pomstitela a niekoho, kto by za to vsetko "naplul do tvare" istej casti politikov. Australcania su podla neho teraz tiez dost vyrazne rozdeleny narod a on ako sportovy fanusik a v malej miere aj fanusik Djokovica ako sportovca by ho pre aky taky klud v spolocnosti radsej posadil v pondelok do lietadla a poslal ho pre istotu domov. ..
06.01.2022 - 22:47:54
00
no nie ze by som bol z toho mudrejsi :)
kazdopadne mna len zaujima ci ma v poriadku viza a ci splna daku vynimku, ak nie tak domov a bodka... uz co si kto mysli a co je politicky korektnejsie ma netrapi :)

ale podla toho ako vystupuje tak asi ani neprekonal ani nie je alergicky.. inak by to proste povedal - rit by mu to nenatrhlo
06.01.2022 - 23:04:11
00
Mali sme kus šťastia, covid preskočil niekedy v roku 2020 na myši, tam sa šíril, zmutoval 35x a spätne preskočil na človeka, našťastie už s výrazne menej fatálnymi prejavmi:

thumb_up0thumb_down
06.01.2022 - 23:19:11
02
Iný názor...

thumb_up0thumb_down
07.01.2022 - 08:41:35
00
:D
https://ereport.sk/evolucny-biolog-o-omikrone-schovajte-sa-prichystajte-si-lieky-zakladne-potraviny-a-peniaze-v-hotovosti/
07.01.2022 - 15:23:18
00
A čo na to Peková?
07.01.2022 - 15:24:22
01
Ale choďte už s tým strašením “ do řiti “ … 😂 .
07.01.2022 - 15:26:14
03
https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/lekar-new-york-koronavirus-covid-19-nemocnice-omikron-ockovani_2201042225_dok
07.01.2022 - 18:43:19
00
Cesi maju novu vladu. Vidim, ze to bude vesele :-D

Prílohy:

Be_logical.jpg
Be_logical.jpg 102.5 KiB thumb_up0thumb_down

07.01.2022 - 20:10:46
00
Nejak to tym svedom zacina rast viac ako minuly rok. Zeby to bolo tym super preockovanim?
07.01.2022 - 21:58:25
00
keyboard_arrow_up