nic okrem retaze sa nemaze to je uplne jasne
ale aj tak retaz necha casom stopy (aj ked vyrazne mensie) vosku prip smoove, squirt ci cokolvek ine aj na kazete prevodnikoch kladkach ….. a treba to sem tam ocistit, ale neni to tolko bordelu jak humus co dokaze nechat trebars m-off hydro alebo nano a podobne
13.12.2021 - 21:35:07
00
Mazem mazivom v lete v zime IPONE X Treme off road chain.... Problem v zime ze po kazdej jazde jak je vlhko blato sneh dazd sa to rychlo vymyje a retaz vrzga.. v lete drzi na prasnych cestach cez 100 km a tiche to je. Retaz vobwc nespini. Poradte mi daco super overené na Zimne jazdy, co ale nespini retaz a netvori brusnu pastu !! A vydrzi aby som retaz nemazal po kazdej jazde v blate snehu a vode . Diky Aďo
18.12.2021 - 23:19:33
00
ceramic speed UFO
silca synergetic
silca super secret
smoove
squirt
Rex black diamond

vyber podla ceny, dostupnosti alebo tvojich preferencii, vosk ti neodporucam podla toho co pises ze nechces mat robotu po kazdej jazde,
ja jazdim uz iba vosk nonstop (sem tam kombinacia silca super secret) ale po fakt mokrej jazde a blate ked mas retaz zaspinenu tak vosk vyzaduje nejaku starostlivost viac, mne vsak tych 5-10min prace nevadi
19.12.2021 - 08:43:12
04
Po 2,5 roku a 23400km som minul prvu 125ml flasticku Smoove.
26.12.2021 - 15:39:07
10
ano smoove je super vydrzi dlho - samozrejme pri spravnom postupe a cistej retazi bez olejov.
ja som dal aj 900-1200km na horaku na jedno namazanie a 500-600 na cestaku (na ceste je jemnejsi prach a skor sa retaz zaspini)
26.12.2021 - 18:31:30
00
Kde to kúpiť
27.12.2021 - 09:12:14
00
iba hladat na webe, kamos zohnal naposledy na nejakom ESP za 13€
27.12.2021 - 09:20:43
01
Od noveho roka som presiel na toto kombo od Silca, a sice este nemam najazdene vela, verim ze toto bude ultimatne kombo co sa mazania retaze tyka.
S voskovanim v hrnci nemam problem, ale obcas v sezone mi nie vzdy vyjde cas na prevoskovanie ked uz by sa patrilo, a taktiez sa chystam na par dni niekam mimo domu pojazdit, a to uz by bol vacsi problem s prevoskovanim.
A tak som si nasiel aj vdaka odporucaniam tu Silca Super Secret drip lube na baze vosku, ktory skvele doplna voskovanie v hrnci. Ked clovek jazdi v prevazne suchych podmienkach, tak nutnost davat dole retaz a voskovat v hrnci je minimalna.
Predtym som pouzival AB Graphene wax, ale ako som tu spominal, pohon bol nejaky hlucnejsi uz po 30-40km, a potom som sa dostal k rozsiahlemu testu od zerofrictioncycling, kde tento vosk vysiel ako najhorsie mazivo vobec. (precital som cely tento dlhy test tu: https://zerofrictioncycling.com.au/wp-content/uploads/2021/08/Lubricant-detail-review-absoluteBlack-GRAPHENwax-v1.1.pdf )

Prílohy:

IMG_2635.jpg
IMG_2635.jpg 1.04 MiB thumb_up0thumb_down

08.01.2022 - 02:16:06
02
Ja som začal voziť olejček na reťaz so sebou. Nejaký lacný KLS alebo Force. A veruže, neveril som čo to spraví. Chyba bola, že som sa dal zlákať na značenú cyklocestu, tak som bol po kolená blatový a bajk, že nešli ani kolesá točiť. Išiel som tak od Antola do Štiavnice s pískajucov reťazou ako keď niekto skúša hrať na husle. Dolu som sa zviezol do Hodruše a išiel som ďalej, až kdesi v Orovnici ma napadlo, že ten olej mám so sebou. Neviem, či len psychický efekt, že už je to už bez zvuku alebo ozaj to išlo ľahšie... Môj subjektívny pocit bol, že to išlo oveľa ľahšie.
08.01.2022 - 06:31:03
02
Aké máte skúsenosti so Squirt-om teraz v zime? Zobral som na skúšku tú malú fľaštičku a môžem povedať, že som spokojný jednak s tým ako maže, druhak s čistotou pohonu. Len po dnešnom výjazde idem domazať reťaz, lebo už začínala pískať a kukám, že je aj celkom dosť hrdze na nej. Minule to bolo OK, lebo som prišiel ako prasa, tak som ho rovno vywapkoval. Dnes až na pár striekancov celkom OK, tak som sa na to vykašľal. Mesto bolo asi nasolené, cez deň sa to topilo tak sa soľ s vodou dostala na reťaz. Riešite to nejak, či prdíte na to?
09.01.2022 - 20:28:51
00
Squirt mám rád, no keďže je to vosk, pri dnešných -7 sa.to správa doslova tuho :/ tiež asi budem hľadať alternatívu na zimu
09.01.2022 - 20:34:25
01
Je aj squirt low temp, ale tuto u nás dole som rozdiel nebol schopný spozorovať ....
09.01.2022 - 20:48:57
02
volodaj a "hrdza-slick" sa ti nepaci? :lol: Urcite odporucam utriet do sucha, mne chyti "farbu" sem-tam aj v lete, ked zabudnem. S tuhnutim nepozorujem problem, no zimna starostlivost je urcite intenzivnejsia, kedze chyba olejova zlozka.
09.01.2022 - 21:13:41
01
tym ze je retaz cista a sucha skorej chyti lisku, stym sa rata. na zimu by bol vhodnejsi koli tomuto olej. ale nechce sa mi snim babrat a mat vsetko zasvinene. v zime vacsinou uz pohon dojazdujem a na jar davam novy takze ma to moc netrapi. ten low temp ma tusim len inu konzistenciu koli nanasaniu ale niesom si uplne isty. ja mazem az ked sa doma retaz zohreje a mazivo mam v byte v teple. ked to vonku vyspliecham bordelom od cesty tak po prijazde domov retaz vyutieram aspon suchou handrou.
zatial mam ale pocit ze ta vydrz v zime nieje drasticky nizsia ako v lete, len cez gore ciapku nepocujem ci retaz piska alebo nie :lol:
09.01.2022 - 21:17:16
04
Dudo Pouzivaj kvalitne retaze a farbu chytis akurat na licach po litri vinka??
09.01.2022 - 21:18:00
04
keyboard_arrow_up