Chlapi jak sem dával odkaz Sida si můžete koupit za 600€ tak proč každý z vás zmiňuje 800-700€

Sid 35 není čistě XC vidlice. Má 35 nohy a 120 zdvih a je posunuta na lehký Trail/DownCountry.

Čistě závodní XC je Sid SL který má 32 nohy a 100 zdvih.

Pokud chce někdo vysloveně jen Trail vidlici dával jsem se Sidem odkaz na Pike za 600€.

Rozdíl u těchto top vidlic pozná každý kdo se na tom projede.
Měnil sem Rebu za Sida - tedy u XC druhou nejvyšší za nejvyšší a rozdíl je propastný.

Pokud to chce někdo na 2 roky asi bych neřešil vidlici za 400-450€ buď si tam nechal co tam je nebo tam dal rovnou Sid/Pike za 600€ s tím ze pokud budu kupovat nový Bike s podobným zdvihem mám top vidlici a tu základní/střední třídu co bude na novém kole při jeho pořízení rovnou prodám. Pokud budu kupovat jiné zdvihy a zaměření tak top vidle kterou budu mít teď se prodá velmi rychle narozdíl od střední třídy které se většinou každý zbavuje.

Pokud je pro někoho 600€ tak moc proč utrácet 400-450€ za něco co bude sice lepší jak ten zaklad co tam je teď ale zas výrazně horší jak top vidlice? To bych si těch 400-450€ raději prihodil na ten nový plánovaný Bike za dva roky.
11.01.2022 - 08:42:45
00
mizaky napísal:
ja som sa tiez o stranu spat pytal na vyber vidlice okolo 400 eur a jedina odpoved bola 700 eurova SID :D na co sa vobec pytat na fore ked na vsetko je odpoved "kup si najdrahsie" :D

Ty si sa pytal na vidlicu, nikde si nespomenul ze chces za 400. Z mojej vlastnej skusenosti, jazdil som Judy, Rebu pred pod rokom noveho SID 2021 a teraz Fox 34 SC 2022 a ak niekto povie ze neciti rozdiel medzi Rebou alebo Judy oproti novemu SID alebo FOX tak proste klame alebo nema peniaze na to. A to nie som nejaky profi jazdec rocne tak 5000 km. Ta citlivost noveho SID to je jedna básen ked ho vyladite tak to zehli aj male kamienky, FOX SC nema síce taku citlivosť ale krasne pracuje v celom zdvihu. Nejaka judy za 350 eur sa na tieto vidlice nechyta vôbec.
11.01.2022 - 08:46:04
01
Len je potrebné čítať aj príspevky aspoň o stranu - dve dozadu. Na to isté sa pýtal aj tretí mládenec, ktorému som dal konkrétne odkazy na Revelation a aj PIKE v akcii. Či to aj kúpil neviem, ale tie akciové vidly zmizli z ponuky, tak možno aj áno. A dnes už je o dosť ťažšie zohnať tieto vidly, lebo na B24 a R2 neboli skladom. Každopádne Revelation a Pike SELECT kto sa rozhoduje, tak možno lepšie za určité peniaze má REVELATION.

Ešte k tomu PIKU za 600...nemýliť si to s TOP vidlicou...PIKE v kategórii TOP je Ultimate za 750 - iná tlmiaca patróna musí byť ak to má mať zmysel. Pri PIKE SELECT a REVELATION už ide o dosť podobné vidly ich chodom.


Naposledy upravil branomelis dňa 11.01.2022 - 08:55:44, celkovo upravené 1 krát.

11.01.2022 - 08:48:15
00
filipvon napísal:
Ty si sa pytal na vidlicu, nikde si nespomenul ze chces za 400.


Specificky som v komente uviedol 2 vidlice medzi ktorymi som sa rozhodoval aj s cenami 375 a 430e. Ale to je jedno, objednal som nakoniec Revelation v zlave z B24, myslim ze mi posluzi viac nez dobre :)
11.01.2022 - 08:53:21
01
Je to marný...
11.01.2022 - 09:03:48
00
branomelis napísal:
Len je potrebné čítať aj príspevky aspoň o stranu - dve dozadu. Na to isté sa pýtal aj tretí mládenec, ktorému som dal konkrétne odkazy na Revelation a aj PIKE v akcii. Či to aj kúpil neviem, ale tie akciové vidly zmizli z ponuky, tak možno aj áno. A dnes už je o dosť ťažšie zohnať tieto vidly, lebo na B24 a R2 neboli skladom. Každopádne Revelation a Pike SELECT kto sa rozhoduje, tak možno lepšie za určité peniaze má REVELATION.

Ešte k tomu PIKU za 600...nemýliť si to s TOP vidlicou...PIKE v kategórii TOP je Ultimate za 750 - iná tlmiaca patróna musí byť ak to má mať zmysel. Pri PIKE SELECT a REVELATION už ide o dosť podobné vidly ich chodom.


Rozdíl v tlumení samo je ale rozdíl v citlivosti jak chodí Pike a jak Relevation je taky a ty nové DebonAir jsou prostě jinde.

Sám jsem koupil Sid Ultimate ale i Sid Select chodí stejně citlivě, to tlumení RaceDay vs Charger je rozdíl ale za mne je větší rozdíl v servisu a váze než v jeho funkci. U Pike to bude stejný tam jsem jel jen Ultimate.
11.01.2022 - 10:32:37
00
ja som ten treti mladenec :D kupil som nakoniec zanovnu recon gold s debonair za velmi dobre peniaze a zatial som velmi spokojny.. kazdopadne ta revelation za 375€ je super ponuka a ak by mi nevosla do cesty ta recona objednal by som ju.
11.01.2022 - 14:59:45
00
Si ma s tým RECONOM moc nepotešil..no ale ty budeš na tom jazdiť :) Snažil som sa niečo v cene poradiť a bola vtedy dobrá akcia. V tejto cenovej kategórii človek kúpi +- to isté. ja napríklad neviem reálny rozdiel medzi MotionControl a základným Chargerom pri jazde. Nejazdil som to nikdy. Z technických parametrov , ale píšu, že obidve patróny by mali mať možnosť LSC - to je na trailovej vidle úplny základ - možnosť nastaviť pomalú kompresiu, samozrejme kamaráti jazdia aj bez toho a úplne exkluzívne navyše :) . Preto ma na také jazdenie SID napriek skvelej 35mm konštrukcii moc neoslovuje. Pri trailoch sa idú veľké brzdenia a masívne presuny ťažiska, takže LSC je veľmi nápomocná vec.

Isto keby som mohol radiť tak za mňa jednoznačne produkty FOX.... 34 a na ostrejšie jazdenie 36. Aj verzia Rhytm je fajn, ale GRIP2 patróna navyše vo Factory prevedení je TOP a je to omnoho ďalej od produktov RS vo verzii Ultimate. PIKE ultimate chodí krásne - FOX FLOAT36 GRIP2 chodí špičkovo a je vyladiteľná do každých podmienok. Ale nebavíme sa v kategórii 400+- eur :) Tak v predchádzajúcej diskusii som preto tieto produkty nevolil ako vhodné.
11.01.2022 - 16:13:34
00
Zbadám ja čo jazdím poľné cesty a Max Karpaty bežné cyklotrasy rozdiel medzi Fox rythm 32 a vidlou Rox Shox Sid ultimate?
15.01.2022 - 14:27:02
00
Na cyklotrase a poli určite nie, ostaň pri Foxe.
15.01.2022 - 14:45:15
00
Škoda že človek nemôže vyskúšať rozdiel medzi vidlou za 300 a 800€
15.01.2022 - 14:50:22
00
Tu máš..Môžeš testovať a nebude to stáť ani 800 ale len 700 v super akcii aktuálne

https://r2-bike.com/ROCKSHOX-Suspension-Fork-29-SID-Ultimate-Race-Day-SA-DebonAir-120-mm-BOOST-44-mm-Offset-tapered-black-2021
15.01.2022 - 18:29:12
00
Proč by nemohl? Jednak si můžeš půjčit testovačku. No a já třeba měnil Rebu za 400 za Sida Ultimate za asi 720€ a rozdíl je hodně velkej hlavně v citlivosti, je to neskutečná žehlička a bere i malé kameny.

Jinak pro kolegu nahoře Fox 32 Float Fit4 Factory vs Sid Ultimate - novej Sid je citlivější jak Fox a to mě dost překvapilo a není to jen subjektivní pocit ale závěr mnoha recenzí. Na drsnější terén je Sid samozřejmně výrazně tužší tady bys musel srovnávat s 34 ale pocitově ten Sid i díky tomu že má torque caps je i nad 34.
Fox má dle mě výhodu snad jen v nastavení - píšu snad, protože to nemusí být výhoda pro někoho kdo se v tom opravdu nevyzná a správně nastavit foxe dá zabrat mnohým takže ve výsledku jednoduchost nového Sida může být i výhoda. A samozřejmně pak cena kdy top Sida koupíš za 750 v klidu a top foxe za 1400€ což je propastný cenový rozdíl který ti vlastně nedá nic navíc krom toho nastavení.
Servis Foxe je taky složitější a většinou ho budeš řešit přes servisní centra a cena je samo vyšší. Servis RS zvládneš udělat sám doma - malý servis vyjde na cca 50 Kč oproti cca 1000 co chtějí servisy a velký vyjde na 1000 Kč oproti cca 2500 co chtějí servisy. Hlavně ti odpadá někam něco posílat a mas kolo pořad k dispozici.
A základní Fox není žádná sláva takže z těch dvou bych šel rozhodne do Sida.
15.01.2022 - 18:32:21
11
Kde požičiavajú vidlice????🤔
15.01.2022 - 18:58:50
00
Vidlice nikde ale snad si můžeš půjčit celá kola ne?
15.01.2022 - 19:10:36
02
keyboard_arrow_up