Jaroh napísal:
Tyvoe, to je riadny sediment, to si kde vyhrabal? Sa mi nechce veriť, že to je už desať rokov ... :-)


Mám taký čarovný priečinok k celej téme MTB, inak výtlačok som zvykol nosiť v obale v batohu, keďže na mojich pravidelných trasách strašia tieto zákazy vjazdu dodnes a chcel som mať argument pre prípad buzerácie.
10.01.2022 - 14:30:09
21
Tvl. Ale mňa poebkali na Orave za vjazd do takého zákazu v lese. Ak si to chce niekto miestny vyskúšať, je to ako ide cesta z Dlhej do Krivej pred železnicov sa odbočuje doľava. Bol som tam len skúmať, či sa bude nejak dať prejsť kdesi do Lokce alebo Babina ale otočili ma, že určite nie a či poznám značky... Nuž, keďže značky poznám a dobre som vedel, že som v zákaze tak som sa vrátil naspäť na hlavnú a pokračoval ďalej... Nakoniec, vtedy, nebyť toho "upozornenia" by som sa ďalej brodil snehom 😂
10.01.2022 - 19:26:46
00
corsair myslíš tú starú lesnú asfaltku ktorá smeruje skoro na hrebeň Magury? Na takýchto miestach značku ignorovať pokiaľ nie je tam dočasná uzávera...
A dostať by si sa mal aj na druhú stranu pohoria, plánujem to niekedy prejsť.
11.01.2022 - 10:15:25
00
corsair napísal:
Tvl. Ale mňa poebkali na Orave za vjazd do takého zákazu v lese. Ak si to chce niekto miestny vyskúšať, je to ako ide cesta z Dlhej do Krivej pred železnicov sa odbočuje doľava. Bol som tam len skúmať, či sa bude nejak dať prejsť kdesi do Lokce alebo Babina ale otočili ma, že určite nie a či poznám značky... Nuž, keďže značky poznám a dobre som vedel, že som v zákaze tak som sa vrátil naspäť na hlavnú a pokračoval ďalej... Nakoniec, vtedy, nebyť toho "upozornenia" by som sa ďalej brodil snehom 😂


A kto ťa otočil? Pretože otočiť ťa v tomto prípade môže iba policajt, nikto iný.
11.01.2022 - 11:00:56
00
milos21 napísal:
corsair myslíš tú starú lesnú asfaltku ktorá smeruje skoro na hrebeň Magury? Na takýchto miestach značku ignorovať pokiaľ nie je tam dočasná uzávera...
A dostať by si sa mal aj na druhú stranu pohoria, plánujem to niekedy prejsť.

Nejde tam (podľa príslušníkov lesnej stráže) cesta. Vraj to potom končí a len akosi cez horu tam prejdeš. Údajne. Ja som nebol...
Jaroh príslušníci lesnej stráže ma upozornili, že som porušil zákaz vjazdu (a áno, oni majú výnimku), čoho som si aj bol vedomý, aj som trochu váhal, či ta ísť, či nie... keby volali políciu a tí by prišli, na to som náladu nemal a málokedy mám chuť biť sa do pŕs, že jaaaa, cyklista môžem všetko a ukazovať, že ty toto a ten toto a prečo ja nie. Keď viem, že som ja pochybil...
11.01.2022 - 19:31:59
00
A ved ked zlezies si chodec a mozes kracat vedla a zamavat im 😁
11.01.2022 - 19:46:02
00
Jasne, chápem ... len ma zaujímalo, či ti napríklad vyhrážali pokutou alebo chceli občiansky, ale či ťa - ako píšeš - iba upozornili.

Inak, len tak pre anektodu, podľa fotky zo streetview z augusta 2019 by tam ani oni nemali výnimku. Tá dopravná značka platí pre všetkých, aj pre lesnú stráž. Chýba tam totiž príslušná dodatková tabuľka :-) :-) :-) .
EDIT: Hmm, v zákone o lesoch sa píše, lesná stráž má oprávnenie "... vchádzať a stáť s označeným motorovým vozidlom na lesných cestách a lesných pozemkoch". Tak sa možno mýlim :-)
11.01.2022 - 19:48:21
00
Hlavný problém je ten, že tieto značky sa v minulosti vo veľkom osádzali aby na tie miesta nechodili auta, to bolo ich cieľom. Vtedy nikto nepočítal s tým, že pôjde popredia cyklistika a že ich vyháňať takto zo všetkých lesov nikam nebude viesť. Inak na tú cestu som sa ja dostal vždy z cyklocestičky povyše, takže okolo značke som ani nič nevedel...

Ale za Oravu môžem povedať, že tu už prevládajú značky "zákaz vjazdu motorových vozidiel", a takéto polorozpadnuté historické sú už v menšine.
11.01.2022 - 23:59:18
01
Keď Drahovský kritizoval postup pri "novelizovaný" odstupu postup akým sa to dialo, evidentne na tom niečo pravdy bolo https://spravy.rtvs.sk/2022/01/zakaz-parkovania-na-chodnikoch-poslanci-prijali-omylom/
19.01.2022 - 13:19:56
01
Mal by som pár otázok, keďže už 1. marca nám platí ten aktualizovaný zákon. Hľadal som, ale nenašiel
1) značka označujúca bicyklovú cestu. Ako vyzerá?
2) č.8/2009 Z.z. paragraf 59a
(4) Ak je dopravnou značkou umožnená jazda na bicyklovej ceste vodičom vozidiel, cyklisti majú pred nimi prednosť, pričom tí ich nesmú ohroziť a predchádzať ich môžu iba pri dodržaní bočného odstupu najmenej 1,5m. Zastavenie a státie motorových vozidiel okrem motocyklov je na bicyklovej ceste povolené len na vyznačených miestach.

Mám to teda chápať tak, že cyklista má prednosť, či už zľava, zprava a neplatia pre neho značky určujúce prednosť na ceste, ak by sa tam nahádzali? Ani všeobecné pravidlo prednosť zprava? Keďže podľa zákona je aj cyklista, či kolobežkár vodič vozidla, tak sa to týka všetkých.
23.02.2022 - 10:41:19
00
preco to pises sem a nie na dopravny inspektorat alebo niekam kto vydava tieto zakony?
23.02.2022 - 10:46:44
00
lebo tu sú zástupcovia cyklokolalície a snimi sa môže lepšie hádať ....to by si mohol aj ty poznať :P
23.02.2022 - 10:51:05
06
Jano1987 napísal:
Mal by som pár otázok, keďže už 1. marca nám platí ten aktualizovaný zákon. Hľadal som, ale nenašiel
1) značka označujúca bicyklovú cestu. Ako vyzerá?

Značka vyzerá dobre, ak sa na to pýtaš 😉 No musíš ešte chvíľu počkať, kým vyjde príslušná vyhláška, tam ju uvidíš na vlastné oči. V každom prípade, dokým ňou nebude niečo vyznačené, aj tak v teréne nebude.
23.02.2022 - 14:55:07
00
to sme tu uz predsa mali, pod mostom Lanfranconi je jedna o ktorej viem
https://z-upload.facebook.com/cyklokoalicia/posts/5463463810347480
23.02.2022 - 15:01:48
00
Oslovil som Políciu SR a tí nevedia, odkázali ma na Ministerstvo vnútra SR, kde mám už pár dní odpoveď, že otázka je v štádiu riešenia. Evidentne ani oni nevedia.

Príslušná vyhláška by mala byť známa dopredu,aby sa s tým ľudia mohli oboznámiť. Či to si mám ráno privstať a študovať pred tým, ako to výjde?

To čo dal Scarinko je značka C8 - Cestička pre cyklistov. Tá má inú právnu úpravu ako bicyklová cesta.
23.02.2022 - 15:26:14
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up