to ze bude treba 2 davky sa vedelo od zaciatku. potom ze sa druha podavala moc skoro - ok nevedelo sa. potom treba 3 posilnujucu pre rizikovych - ok moze byt. a zrazu idu pichat 3 davku 12 rocnym detom, pricom omikron je vraj slaby. do toho info ze caste pichanie asi viac skodi ako pomoze a poviem ti - mam v tom zmatok a vidim ze nielen ja.
to ze trapkaci si robia srandu z poctu davok ma netrapi. aj tak si myslim ze uz sa to zle vola - nieje to pocet davok ale pravidelne preockovanie ktore bude pravdepodobne treba. ale zase v panike byt napichany ako brojler nepotrebujem - bohuzial navymyslane opatrenia nas do toho nutia.
12.01.2022 - 23:20:14
00
to nekonečné očkovanie je nereálne a čo bude o 9 mes. nevie ani samotný gumák.predstavy,že 9mes. po tretej dávke budeš braný ako neočkovaný sú bludy a oni na to dôjdu veľmi rýchlo.

https://mediweb.hnonline.sk/spravy/18691255-omikron-ma-o-90-percent-nizsiu-smrtnost-nez-delta-naznacuje-vyskum-z-usa
13.01.2022 - 00:29:22
01
Gusto0 napísal:
je mi z toho bluvno hlavne ked sa prave zacali objavovat clanky ze pichat to do nas tak casto narobi asi viac skody ako uzitku

Dezinterpretácia. Nechať nastúpiť píplov každých 9 mesiacov do šóry a zacvakať okolo 10 € len za dávku, nieto za "vykonávateľov" (a v dezolé končinách aj "donucovateľov") prestáva byť v porovnaní s vybagrovaním jamy a nabuldozérovaním korps ekonomicky viable. Práve preto silnejú tlaky na vakcínu pokrývajúcu viac sérotypov resp. obsahujúcu viac antigénov.
13.01.2022 - 00:37:35
01
Aby som sa dostal do konca januára do fitka, (Lebo až začiatkom februára môžem na 3 dávku)tak 4x test kus za 8€ to sa oplatí...18 budem neškodný ale 19 už budem hrozba 🤦🤣
13.01.2022 - 04:52:55
00
Viete, keď si to všetko zhrnieme ze na začiatku: stačí raz očkovanie bude imunita navždy, potom 12 mesiacov covid pas, očkovaný ma slobodu... nakoniec 9 mesiacov covid pas, dávky ďalšie ďalšie, vakcína funguje pár mesiacov, zrazu budem neockovany s dvomi dávkami. Dvakrát do týždňa kvôli práci sa testovať. Potom si človek prečíta ze to škodí imunite.. ze omikron a súčasné vakcíny zbytočné, teda pred ťažkým priebehom nie vraj...

Z tohto ma byt človek presvedčený ze sa treba očkovať? Neviem ale kolegyňa v praci 60 r sa smeje fajne a to nehovorím ze to odporcom očkovania krásne hrá do karát.

Bol som v máji na druhej dávke.. po 4 mesiacoch akože nechrania dosť účinne? Super v zime keď som mal vela pozitivnych kontaktov v práci alebo priamo v aute ma hlavne chránil len respirator?

No nič každopádne ma to prestava baviť no hrdinom nechcem byť tak asi sa len prispôsobím a pôjdem na tretiu aj keď s tým veľmi nie som stotožneny ale testovať sa dvakrát do týždňa... (ak by som nedostal omikron do konca februára).
A ísť na očkovanie vtedy keď covid pas mi skončí môže byť situácia najhoršia a to je asi horšie a riskovať ze sa človek zároveň nakazí aj ockuje...

A to dúfam že keď príde upravená vakcína na omikron ze pozor ideš z OP+ do režimu neockovany lebo máš už zlu vakcínu.
13.01.2022 - 06:16:45
00
Sovicka30 napísal:
Aby som sa dostal do konca januára do fitka, (Lebo až začiatkom februára môžem na 3 dávku)tak 4x test kus za 8€ to sa oplatí...18 budem neškodný ale 19 už budem hrozba 🤦🤣

a ako by si to chcel? Byt neskodny do 19. a od 20. hrozba? Alebo robit nejake prechodne obdobie, ako ze budes 18. neskodny vela, 19. neskodny trochu menej a ist do fitka na 50 minut, 20. neskodny este trochu menej a ist do fitka na 36 minut ale len ak tam bude menej ako 6 ludi a aspon 25m na osobu, 21. neskodny este o kusok menej a ist do fitka na 15 minut ak tam bude menej ako 6 ludi a na 5 minut ak tam bude viac ako 6 ludi a len okienkovy vydaj jedla a 3 minuty v obchode s obuvou, 22. by uz skoro hrozba a len esencialne obchody, ..... Cize ako si predstavujes tu hranicu?
13.01.2022 - 06:43:54
01
Teroo napísal:
Viete, keď si to všetko zhrnieme ze na začiatku: stačí raz očkovanie bude imunita navždy, potom 12 mesiacov covid pas, očkovaný ma slobodu... nakoniec 9 mesiacov covid pas, dávky ďalšie ďalšie, vakcína funguje pár mesiacov, zrazu budem neockovany s dvomi dávkami. Dvakrát do týždňa kvôli práci sa testovať. Potom si človek prečíta ze to škodí imunite.. ze omikron a súčasné vakcíny zbytočné, teda pred ťažkým priebehom nie vraj...

Z tohto ma byt človek presvedčený ze sa treba očkovať? Neviem ale kolegyňa v praci 60 r sa smeje fajne a to nehovorím ze to odporcom očkovania krásne hrá do karát.

Bol som v máji na druhej dávke.. po 4 mesiacoch akože nechrania dosť účinne? Super v zime keď som mal vela pozitivnych kontaktov v práci alebo priamo v aute ma hlavne chránil len respirator?

No nič každopádne ma to prestava baviť no hrdinom nechcem byť tak asi sa len prispôsobím a pôjdem na tretiu aj keď s tým veľmi nie som stotožneny ale testovať sa dvakrát do týždňa... (ak by som nedostal omikron do konca februára).
A ísť na očkovanie vtedy keď covid pas mi skončí môže byť situácia najhoršia a to je asi horšie a riskovať ze sa človek zároveň nakazí aj ockuje...

A to dúfam že keď príde upravená vakcína na omikron ze pozor ideš z OP+ do režimu neockovany lebo máš už zlu vakcínu.

Treba počkať, všetko dobre dopadne. Ak nie tak si šiestu zaplatíš zo svojho. Tá už bude mať platnosť predpokladám iba 3 mesiace. 😂
13.01.2022 - 06:50:05
00
Alebo 3 hodiny.. dám si každý deň pred odchodom do prace :-D
13.01.2022 - 06:52:49
00
skorpion napísal:
a ako by si to chcel? Byt neskodny do 19. a od 20. hrozba? Alebo robit nejake prechodne obdobie, ako ze budes 18. neskodny vela, 19. neskodny trochu menej a ist do fitka na 50 minut, 20. neskodny este trochu menej a ist do fitka na 36 minut ale len ak tam bude menej ako 6 ludi a aspon 25m na osobu, 21. neskodny este o kusok menej a ist do fitka na 15 minut ak tam bude menej ako 6 ludi a na 5 minut ak tam bude viac ako 6 ludi a len okienkovy vydaj jedla a 3 minuty v obchode s obuvou, 22. by uz skoro hrozba a len esencialne obchody, ..... Cize ako si predstavujes tu hranicu?


No chcem to tak, že tí čo nemajú možnosť ísť na tretiu dávku lebo ešte neuplynuli 3 mesiace od druhej mohli ísť všade.. a až keď sa nezaockuju po 3 mesiacoch od druhej budú mať postih


A ešte jedna poznámka tí čo majú menej účinnú 2 x jednodavkovu môžu ísť všade a ja účinnejšiu 2 dávkovu nikde .takže ja som si dal účinnejšiu aby som chránil seba aj ostatných a ešte som za to potrestaný ☹️
13.01.2022 - 07:09:29
00
Nejaké predikcie …

🔓 : https://dennikn.sk/2677202/nastupuje-stvrta-vlna-ukazuju-data-zo-severu-a-severovychodu-slovenska-grafy/?cst=9a01aef754cc1da0ef0368e47302b099c926411c
13.01.2022 - 07:25:06
00
Sovicka30 napísal:
Aby som sa dostal do konca januára do fitka, (Lebo až začiatkom februára môžem na 3 dávku)tak 4x test kus za 8€ to sa oplatí...18 budem neškodný ale 19 už budem hrozba 🤦🤣


Chapem pointu a beriem to, no hranice su nastavene vsade. Napr v obci mozes jazdit 50km/h a 55 je uz protizakonne. Papierovo dospely si od 18 no den predtym nie atd. 🙂 to iste teda s vakcinami a ich papierovou ucinnostou.
13.01.2022 - 07:41:39
09
Ale našťastie vo fitku majú zdravý rozum, tak to pôjde 👍
13.01.2022 - 07:47:06
00
Dobry clanok.
https://www.postoj.sk/96724/nemozeme-ludi-kazde-styri-mesiace-ockovat-tym-istym-nema-to-logiku

Strucne:
Aktualne vakciny su to najlepsie co zatial proti covidu mame. Potrebujeme ale uz novu generaciu, ktora pocita aj so sucasnymi mutaciami.
Caste vakcinovanie moze prinasat rizika, ktore sa neprejavili po 2 davkach.
Dlhsi rozostup medzi davkami predlzuje trvanie imunitnej odpovede. (On sam zatial tretiu davku nema, pocka na 9 mesiacov po 2 davke.)
U deti by s vakcinaciou pockal.
Novavax vakcina moze byt cesta. Altivuje komplexnejsie imunitu a odpoved moze dlhsie pretrvat.
Vektorove vakciny (ako AZ) maju nizku ucinnost a vymiznu.
Povinne ockovanie v aktualnej situacii moze byt kontraproduktivne. Lebo sa viac ludi obrati proti vakcinacii, ako pri sucasnych motivacnych schemach.

A este jedna pekna myslienka, ktora by sa hodila viacerym.
"... dnes si niečo myslíme, ale už zajtra to vieme vyvrátiť inými dátami. Z vedeckého dogmatizmu v akomkoľvek smere som už vyrástol. Už som prežil niekoľko úmrtí dogiem, o ktorých sme si mysleli, že sú nevyvrátiteľné. Myseľ vedca musí byť vždy otvorená novým veciam."
13.01.2022 - 08:17:05
05
Sovicka30 napísal:
No chcem to tak, že tí čo nemajú možnosť ísť na tretiu dávku lebo ešte neuplynuli 3 mesiace od druhej mohli ísť všade.. a až keď sa nezaockuju po 3 mesiacoch od druhej budú mať postih


keby si sa rozmyslal o 2 tyzdne kratsie, mohol si uz ist na 3 teraz a nemusel si byt smutny :)
13.01.2022 - 08:24:18
01
Myšlienka je to teda ohromne krásna, len by ma zaujímalo čo si v tejto téme predstavuje pod pojmom „vedecký dogmatizmus“. Lebo konkrétne pri COVID-19 mám dojem že je za problém všeobecne považované skôr postupné korigovanie názorov na základe nových poznatkov, ako striktné zotrvávanie na jednej jedinej nemennej teórii ...
13.01.2022 - 08:27:57
05
keyboard_arrow_up