a preco? cim viac aut tym viac pravidiel, obmedzeni a buzeracie. to iste nas caka v cyklistike (nie stk aj ked mozno, ale rozne zakazy, prikazy a pod.) ved uz teraz sa ide vela ludi posrat z toho ked jazdis mimo C-ka a to ti to este nikto priamo nezakazuje.
14.01.2022 - 13:03:38
00
Ja netvrdím že tieto kontroly sú zbytočné. Len konštatujem, že niektoré veci sú dotiahnuté ad absurdum. A pri mentalite slovákov aj tak zbytočne :?: Nebolo by napr. lepšie aky SKT zároveň aj riešila prípadne nedostatky? A nie len opakované kontroly za poplatok kým si inde nedáš všetko do poriaku?
14.01.2022 - 13:07:27
00
Keby bolo keby...

STK + EK nehovori len o tom, ci je auto pojazdne alebo nepojazdne. Pojazdny je predsa aj totalny crep. STK + EK ma prave zarucovat to, ze je auto sposobile na premavku. A sposobilost na premavku nie je len o tom, ci funguje motor a brzdy. A nezacni teraz zase s teoriou, ze sa da dat uplatok a prejdes aj s vrakom a preto je STK + EK nanic. To uz nie je STK + EK, ale obchadzanie / porusovanie predpisov. A nie, nikto nema jazdit na vraku a len pred STK + EK ho davat narychlo dokopy, cely cas ma mat auto sposobile na premavku. A taky co ho sposobile nema, nech ho pokojne riesia policajti pri cestnej kontrole. Takze netreba tu vyplakavat nad tym, ze STK + EK su zle. Treba vyplakavat nad tym, ze je plno idiotov co jazdi na vrakoch a ze je malo policajtov na to, aby tych idiotov v premavke odchytavali. Teda ja vlastne nevidim vyznam vo vyplakavani na internete, ale ked uz mas tu potrebu...

Btw. ak nevies soferovat ked mas v 5miestnom osobnom aute v zadnom rade stredovu hlavovu opierku, tak potom ako chces viezt pasaziera na tom strednom mieste ak to bude potrebne? Odseknes mu hlavu nech Ti nezavadzia vo vyhlade? :) Odporucam naucit sa pouzivat spätne zrkadla, dost to pomaha... (chudaci vodici dodavok, nakladakov a autobusov - ako vobec mozu vyjst na cesty ked nevidia cez kabinu za auto).
14.01.2022 - 13:12:46
03
Mne nemusíš vysvetľovať na čo je dobré TK a EK, ani ako mám jazdiť. Moje auto je pokiaľ viem vždy spôsobilé jazdy, a moje zručnosti sú na dobrej úrovni si myslím :) Ale presne si to pomenoval, že nás zodpovedných sa to netýka. Ale zas mám právo hundrať na nefungujúci systém nie? :lol:

Keď už spomínaš, tak ja nemám 5. sedadlo ani opierku, a keď mám výnimočne vzadu pasažierov, tak sa naozaj cúva oveľa horšie ako bez nich. No a nákladiaky a autobusy myslím nemusia natesno kľučkovať na preplnených sídliskach...
14.01.2022 - 13:28:23
00
lapaloma napísal:
ako vás čítam, asi by som pred stk mal dať preč detské sedačky, otočiť opierky hlavy správnym smerom, zasunúť sieťku medzi batožinovým a "ľudským" priestorom a dať tam roletku na batožinový, inak hádam ani neprejdem. Pričom doteraz som vždy prešiel ...


Tak to urcite. Ja som nemal opierku hlavy (pretoze destska sedacka) a (aj nie len preto) nepriesiel som.

Len teraz rozmyslam, ze ked z dodavky vyberiem 3. rad sedadiel (maju 75kg) a dorobim si tam postel a ulozne priestory, ci to potom pri dalsej STK budem musiet davat vsetko spat do povodneho stavu...
14.01.2022 - 13:29:10
00
Milos: Keby si robil rozvoz tovaru dodavkou alebo mensim nakladnym autom po BA sidliskach, tak by si rychlo prehodnotil, ake vodicske zrucnosti potrebuje clovek nakladneho auta. :)

George: Over si to, ale ak si dobre spominam, tak budes musiet vratit do povodneho stavu. Jednak ta samo-domo vstavba nie je homologovana, cize v pripade narazu je to problem (nemas potvrdenie, ze je to bezpecne) a dvak ak je podla TP auto napr. 8 miestne, tak vsetkych 8 sedadiel ma na STK technik skontrolovat, ci splnaju vsetko co maju (funkcny bezpecnostny pas, opierka).
14.01.2022 - 13:39:49
02
GeorgeWH napísal:
Len teraz rozmyslam, ze ked z dodavky vyberiem 3. rad sedadiel (maju 75kg) a dorobim si tam postel a ulozne priestory, ci to potom pri dalsej STK budem musiet davat vsetko spat do povodneho stavu...

Tazko prejdes STK bez vsetkych sedadiel.
Mne sa nastastie zmesti aj treti rad spolu s postelou - na tu nastastie nefrflali, ze tam nemoze byt.
14.01.2022 - 14:27:34
00
Cize ak, tak to treba urobit tak, aby sa dalo vsetko lahko povyberat, idelane asi nejaky modulovy system.

BTW, ako to je potom v pripade nehody? Riesia policajti/poistovne tieto upravy? Ved takychto aut je podla mna vela (osobne mam niekolko znamych, co to maju, jedni sa tym dokoncia zivia), a keby s tym bol problem, tak by to predsa nerobili. Ci?
14.01.2022 - 14:38:28
00
na vostavbu musis mat homologizaciu/schvalujuci zapis v TP, ako aj ostatne na vsetko doplnkove vybavenie, zariadenia v aute.
Inak problem
14.01.2022 - 14:50:41
00
Ale ak je ta postel vyberatelna a pritom riadne upnuta, tak je to jednoducho batozina …

Prílohy:

E2CC979F-E957-4814-A586-481F9DE4C26D.jpeg
E2CC979F-E957-4814-A586-481F9DE4C26D.jpeg 469.98 KiB thumb_up0thumb_down

14.01.2022 - 15:10:24
03
Bez vsetkych sedadiel prejdes.
Mam 7 miestny Multivan, bezne chodim s piatimi na STK, a v pohode.
Akurat v lahkych je pisana zavada, pocet sedadiel, nizsi

Prílohy:

20220114_162324.jpg
20220114_162324.jpg 243.32 KiB thumb_up0thumb_down

14.01.2022 - 16:20:55
03
So 7 miestnym Galaxy som mával tiež iba 4-5 sedačiek v aute, ale to už je zopár rokov späť. ( pásy boli v aute všetky)

Ale už som dokázal neprejsť pre chýbajúcu vestu.

Tiež mám pravidelne nález LED žiarovky na osvetlenie ŠPZ

Kamoš neprešiel lebo mal na nejakom trafficu rozbité okno a mal tam nejaký nepriehľadný plast - že okno musí byť okno.

Ono celá stk je stále dosť o konkrétnom človeku na konkrétnom mieste, ale už výrazne menej ako to bývalo voľakedy
14.01.2022 - 16:52:14
00
ak mi nejde vodicove sedadlo sklopit (trojdverove auto stvormiestne) moze sa stat ze neprejdem STK? Teda ja to sedadlo sklopit viem ale technik to neda urcite :lol:
Staronove diesle letia cenami nahor...
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/613336-neuveritelne-ceny-dieslov-z-dieselgate-vystrelili-do-nebies-su-drahsie-ako-nove/
14.01.2022 - 18:33:15
00
Izzy68 napísal:
na vostavbu musis mat homologizaciu/schvalujuci zapis v TP, ako aj ostatne na vsetko doplnkove vybavenie, zariadenia v aute.
Inak problem


Priamo do auta nechcem nijak zasahovat. Len vybrat zadnu lavicu a urobit do vnutra drevene "skrinky" na batozinu a na vrch dosku ako postel.
14.01.2022 - 23:12:40
10
matvej11 napísal:
ak mi nejde vodicove sedadlo sklopit (trojdverove auto stvormiestne) moze sa stat ze neprejdem STK? Teda ja to sedadlo sklopit viem ale technik to neda urcite :lol:

Otazkou je, ci to technik vyskusa. Ak hej, tak je otazka, ci to oznaci ako lahku alebo inu zavadu. Nevies to opravit? Druha vec - odklapanie sedadla spolujazdca funguje normalne?
15.01.2022 - 22:26:10
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up