user_id to je síce pravda, ale korčuliar patrí na cyklotrasu (nepopulárne, ale z hľadiska priestorových nárokov a legislatívy je to tak, aspoň čo si pamätám), Kým chodcovi stačí na pohyb 0,75m priestoru, korčuliar potrebuje aspoň 1,25m (ak teda nekorčuľuje ako tučniak). Osobne si viem predstaviť, že napríklad zo Sadu Janka Kráľa by zmizli asfaltové chodníky a nahradili by ich tie antuka/makadam, či niečo podobné. Osvetlenie nech ostane ale zase nemusí svietiť celú noc. Je to priestor určený pre relax. Tak je to aj Medickej napríklad a bežne tam vidím dieťa na kolobežke, je pravdou, že už majú väčšie kolieska, ale dá sa to. Hlavne, ak sa tam osadia tie nové LED lampy, to je neskutočne nepríjemné ostré svetlo.
14.01.2022 - 11:56:58
01
Jano1987 napísal:
Dovolím si nesúhlasiť. Bývam neďaleko a chodím tade pravidelne. Z cyklistov má svetlo možno tak 1 z 5 teraz v zime, v lete to je oveľa horšie, bežci sú na tom podobne. Chodci nemajú žiadne svetlo, či reflexný prvok. Je to zmiešaná komunikácia pre chodcov aj cyklistov. Ja osobne by som tam tiež nedával svetlo. Čo by som skôr ocenil, tak rozšíriť to na 3m a namiesto asfaltu aby tam bolo niečo na štýl antukovej dráhy, uvalcovaný makadam, či niečo podobné. Nová cyklotrasa by mala viesť vedľa električkovej trate, takže pri ramene len chodci, pri električke len cyklisti.

Všetky tieto cestičky v rámci mesta mali byť už dávno osvetlené. Táto nie je výnimkou. Je to stred sídliska a dúfam, že nepotrvá dlho a po dostavbe radiály sa tento priestor aj značne dourbanizuje bývaním a službami, tak ako už dávno táto stredová os Petržalky mala byť. Čo sa týka rozširovania je to zbytočnosť, keďže sa konečne vybuduje cyklodiaľnica skrz celú Petržalku, takže po tej húsenkovej dráhe nebudú mať cyklisti dôvod jazdiť, keďže inú možnosť okrem ciest nemajú. Na tom chodníku nech ostanú deti na bicykloch v sprievode rodičov. Nakoniec novela zákona to od 1.3. povoľuje aj čo sa týka jazdy po samotnom chodníku. K LED osvetleniu len toľko, že konečne mesto začalo s inštaláciou tohto druhu svietidiel. Tá nepríjemnosť je vecou nastavenia intenzity a teploty svetla. Dá sa to doladiť aby to niektorým nebolo tak nepríjemné. Ja si takéto osvetlenie ulíc namiesto do neba, ale na plochu, neviem vynachváliť.
14.01.2022 - 12:43:59
04
Jano1987 napísal:
user_id to je síce pravda, ale korčuliar patrí na cyklotrasu (nepopulárne, ale z hľadiska priestorových nárokov a legislatívy je to tak, aspoň čo si pamätám), Kým chodcovi stačí na pohyb 0,75m priestoru, korčuliar potrebuje aspoň 1,25m (ak teda nekorčuľuje ako tučniak). Osobne si viem predstaviť, že napríklad zo Sadu Janka Kráľa by zmizli asfaltové chodníky a nahradili by ich tie antuka/makadam, či niečo podobné. Osvetlenie nech ostane ale zase nemusí svietiť celú noc. Je to priestor určený pre relax. Tak je to aj Medickej napríklad a bežne tam vidím dieťa na kolobežke, je pravdou, že už majú väčšie kolieska, ale dá sa to. Hlavne, ak sa tam osadia tie nové LED lampy, to je neskutočne nepríjemné ostré svetlo.

korculiar je chodec, nepatri na cyklotrasu

JOLI co som cital tak po stavbe elektricky bude novy cyklochodnik viest popri nej a aktualna zdielana cesticka od TPD po asi Kaufland by mala byt chodecka. Ale necham sa prekvapit.
Btw v poslednych mesiacoch po tejto radiale behame a kedze po praci je tma tak viac menej len po tme. Celovku ma tak 1 z 20 bezcov. Okrem toho sa tam stretavaju kociky, psiky, debatne kruzky, cyklisti (v poslednom case som nevidel ani jedneho bez svetla co je divne) etc
vzdy ked tade behame si hovorim ako je mozne ze toto nie je osvetlene
14.01.2022 - 14:19:56
01
Mňa hlavne zaujíma ,že keď tam spravia tú cyklotrasu (vedľa električkovej trate) či sa hneď na ňu nenahrnú chodci. Alebo tam spravia vedľa nej chodník?
14.01.2022 - 14:37:27
01
samozrejme ze nahrnu, tak ako na vsetky cyklochodniky
snad nebudu respektovat nejake znacky ktorym ani nerozumeju
ked im povies ze tam nesmu tak ta este poslu do..
14.01.2022 - 14:39:00
05
Tak hlavne tu cyklocestu dufam poriadne oznacia a oddelia, aj ked uz teraz su v casovom sklze takze sa budu robit kompromisy. Ta cyklocesta aj tak pojde pri el.trati, bude predelena viacerymi krizovatkami a prechodmi takze zazraky co sa tyka rychlosti presunu by som necakal.
14.01.2022 - 14:53:46
00
myslis ze to pomoze? pokial tam nebude stat policajt a rozdavat pokuty tak to bude chodnik
vid lavka ponad dialnicu, cyklo popred nemocnicu pri ramene a kopu dalsich
14.01.2022 - 15:04:49
00
Cas ukaze :D Podla mna keby napr. namalovali zeleny pas popri Ch.ramene tak by to trocha pomohlo, aj ked ovce sa najdu stale. Celkovo tie cyklotrasy na zdielanych usekoch su v Petrzalke zle znacene ak vobec. Tiez som musel minule vysvetlovat starsiemu panovi ze sme na zdielanej cykloceste ked na mna vybehol ze jazdim po chodniku.
14.01.2022 - 15:16:57
00
Stačí sa pozrieť pri TPD, ako sa ide hore na Starý most, ľuďom to je jedno.
14.01.2022 - 15:18:28
01
ta lavka nad dialnicou je zelena :)
podla mna by tam mali kreslit take tie 3D diery
dokonca mam pocit ze ta zelena pritahuje chodcov, ked je prechod a vedla zeleny cyklo tak chodci idu po zelenom
14.01.2022 - 15:19:55
01
mala by tam byt taka boxerska rukavica na strunkach, ktora da pecku kazdemu kto nejde na dvoch kolesach a zhodi ho do kanala ...
14.01.2022 - 15:23:39
01
si to nedomyslel
kolobezky, vozickari a hlavne si zabudol na Kenaia a jeho veloped ci co to maju
14.01.2022 - 15:33:55
00
Fascinujúce, ako si petržalčania zvykli na všetko. Neosvetlený cyklo/chodník v strede sídliska je katastrofálne zlyhanie verejnej správy, nie oáza divočiny.
14.01.2022 - 16:59:56
00
Naco mat vlastne svetlo, pofrflem si na magistrat. Svata prostoto
14.01.2022 - 17:18:47
00
Dominik418 napísal:
Mňa hlavne zaujíma ,že keď tam spravia tú cyklotrasu (vedľa električkovej trate) či sa hneď na ňu nenahrnú chodci. Alebo tam spravia vedľa nej chodník?

Pôvodne boli aj návrhy aby sa popri tom urobil súbežne chodník, ale niekto to vraj potopil s tým, že chodník ide predsa popri kanáli, tak je tam zbytočný.
14.01.2022 - 17:30:50
00
keyboard_arrow_up