Na r1 som dnes asi videl diesel runaway. Octavia na krajnici a za ňou celkom dosť bieleho dymu, ale možno to len akurát odstavil, keď mu to začalo hulit...
14.01.2022 - 20:53:14
00
lubor1 napísal:
Novinari klamu viac ako politici, uz som videl v spravach "vodic dzipu sposobil nehodu" a ono to bol Nissan alebo "vodic terenneho vozidla" a pritom to bolo SUV. Pritom si to aj obrazovo zdokumentuju ako ti somari co si na mobil nahraju svoje porusenie zakona a este to hodia na siet.

Človeče ty si riadny hnidopich. Kde je tam klamstvo? Terénnemu autu sa bežne hovorí džíp, dokonca sa mu hovorilo istú dobu u nás aj padžero. A či je to SUV, terénne motorové vozidlo, crossover, pickup etc. je úplne fuk. Každý vie o čom je reč. Dokonca veľa ľudí je viac v obraze keď počuje "džíp" ako keď niekto povie ten nejaký moderný názov. Proste džíp je auto na zvýšenom podvozku ktoré nikdy nechodí do terénu. Ziadne klamstvo tam nevidím.
14.01.2022 - 21:28:34
00
Tak isto máme všetci rifle, botasky, staršia generácia ešte vo veľkom luxovala a xeroxovala a všetci vieme o čom je reč, keď populárna značka začala označovať určitý výrobok rôznych iných značiek :)
15.01.2022 - 00:53:29
00
misoR napísal:
Si ešte nepočul ten vtip, že koľko je 2+2?


Kolko by si chcel aby to bolo? 🤔🤣
15.01.2022 - 09:58:20
01
2 + 2 = 3 alebo 5 podla toho ci mas dat alebo dostat.
Ohladom pomenovania veci ich menom len tolko, ze sa doba trochu posumula, ludia zmudreli, vela veci dostalo svoj nazov a ak ich dakto nevie spravne oznacit, tak nech sa neprezentuje vo verejnopravnych mediach.
Ved uz nikto nepovie na kometu, ze je to zle znamenie bohov alebo na lietadlo, ze je to ohnivy voz tahany nebeskymi konmi.
Dnes uz takmer nepocut daku spravu kde by nebolo pouzite anglicke ci cudzie slovo, neviem preco, ked je na to slovensky nazov ktoremu kazdy rozumie a pred 20 rokmi sa take nazvy nepouzivali.
Ale musim uznat, ze klamstvo to nebude, je to nekompetentnost novinara a
neprofesionalita media ktore pusti do sveta takto amatersky podanu spravu.
Aj ked sa na hlavu postavite dzip je JEEP, padzero je Mitsubishi, kto nevie co je co moze oznacovat osobne vozidlo, off road, SUV, pick up, nakladne auto, kamion. Doma nech si hovori kazdy ako chce, bude to vediet iba jeho okolie. Vo verejnopravnych mediach vsak ocakavam urcity stupen profesionality.
Ci som hnidopich neviem, sam mam problem s gramatikou a nez tu nieco napisem, niekolko krat si musim zistit kde sa pise ake i, aby to co napisem bolo sapon gramaticky spravne aj ked mozno niekedy aj nie.
15.01.2022 - 11:36:07
00
Jazykovedci v tom majú jasno: džíp
terénne osobné vozidlo

Osobne si myslím, že pochopí (takmer) každý.
15.01.2022 - 12:24:23
10
Vobec nejde o chapanie ale o amaterizmus novinarov. Aj ceskej reklame vsetci slovaci rozumeju a aj tak ju prekladaju do slovenkych titulkov, ale zato reklamu na toyotu nechaju celu v anglictine bez titulkov. Tiez v dokumentoch komentuju vyrobu na sustruhu ale film je o cnc freze a nie o sustruhu. Je to len vysledok nekvalifikovaneho pristupu pri preklade. Pre amaterov je tu internet kde sa da diskutovat, pripadne poopravit temu. Spravodajstvo televizie a rozhlasu ma byt profesionalne a ak sa tyka odbornej temy, maju dost casu na odborne konzultacie.
15.01.2022 - 13:00:58
00
Reklama nema s amaterizmom ci profesionalitou novinarov nic. Odborne preklady su drahe, a oblasti mnoho, takze tiez smola. V zasade mas pravdu, ale nezijeme v idealnom svete.
15.01.2022 - 15:49:08
00
Jazykovedci a iní akože experti majú jasno, ja som sa rozhodol ináč...

Prílohy:

IMG_20211204_174750.jpg
IMG_20211204_174750.jpg 646.14 KiB thumb_up0thumb_down

15.01.2022 - 18:29:59
011
chlapci od motorov, 3,0 V6 od MB a virive klapky, kvoli poruche servomotorceka budu docasne v trvalo otvorenej polohe. Bude to mat velky vplyv na vykon a vykonovu krivku ? ze to ma suvis aj s DPF je uz jedno, zaujima ma len ten vykon, charakteristika a spotreba, ci sa jedna o zanedbatelne percento, alebo to bude markantne.
Co som precital na googli, tak jedni ich trvalo zaslepuju kitmi- BMW, u VW som prave videl, ze nechavaju otvorene a odstavene cez software v riadiacej jednotke.
EDIT: 320cdi z 2006, V6 s EGR, DPF bez adblue
Diky za odpoved
16.01.2022 - 17:54:09
00
https://sk.mall.tv/kktv/senzacia-vo-svete-automobilov-do-bmw-sa-uz-nebudu-montovat-smerovky?fbclid=IwAR1DkMR2nyuf1-lk7NglWCqv3LmAjSk6RK89N8kaBLjviuiE78YgjW-zguk
19.01.2022 - 20:23:28
00
Izzy68 napísal:
chlapci od motorov, 3,0 V6 od MB a virive klapky, kvoli poruche servomotorceka budu docasne v trvalo otvorenej polohe. Bude to mat velky vplyv na vykon a vykonovu krivku ? ze to ma suvis aj s DPF je uz jedno, zaujima ma len ten vykon, charakteristika a spotreba, ci sa jedna o zanedbatelne percento, alebo to bude markantne.
Co som precital na googli, tak jedni ich trvalo zaslepuju kitmi- BMW, u VW som prave videl, ze nechavaju otvorene a odstavene cez software v riadiacej jednotke.
EDIT: 320cdi z 2006, V6 s EGR, DPF bez adblue
Diky za odpoved


Ked ich otvoris, tak mozno prides o par nm pri akceleracii. Nic markantne. Mal som ich otvorene na forde davnejsie. Ziadna zmena
19.01.2022 - 20:40:00
10
Izzy68 https://www.autoforum.cz/zajimavosti/co-se-to-deje-s-mercedesem-ptaji-se-nemci-rychle-pribyva-problemu-s-kvalitou-a-neplanovanych-servisu/ nechceš tu gwajzdu radšej dať do preč?
21.01.2022 - 13:48:26
00
Český podnikateľ Radim Passer sa vrátil po pár rokoch na Autobahn. 8)
thumb_up0thumb_down
21.01.2022 - 15:50:53
00
Bahn Bahn Autobahn
Cital som reakcie miestnych, mnohi sice pobureni z nezodpovednej jazdy, no ziadny zakon neporusil. Teda az na jeden vagny paragraf, kde sa pise, ze ma vodic prisposobit rychlost, aby dokazal zabrzdit v pripade prekazky. Brzdna draha pri 400 kmh je ca. 1,7km, co znamena, ze vcasna reakcia je nemozna. Minister vnutra sa postazoval v mediach... a to je tak vsetko.
21.01.2022 - 16:52:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up