Lebo keby sme takto spekulovali pred kazdou povinnostou (este mi ten vodicak netreba, ved chodim stale rovnake trasy a policajti ma nezastavuju; no a co ze pretahujem 12rocne, neprotestuju a pouzivam gumu; preco by som mal v obchode platit za tovar 100e, ked v mongolsku stoji len 50, zaplatim len tolko) tak to tu mozme rovno odpiskat.
16.01.2022 - 15:04:41
01
Nerozumiem. Ako spekuluje ? Mal 2 davky. Zrazu zistil, ze musi mat 4. Lebo tretia po viac ako 180 dnoch sa nerata. Pred mesiacom bolo 180 dni u nas ako dolna hranica kedy mozes ist na 3 davku. Tak kde spekuluje ?
16.01.2022 - 18:33:40
01
will napísal:
Mne sa prave argumenty autora clanku javia celkom rozumne. Ma 2 davky a celkom vysoku hladinu protilatok.

Tie protilátky tu Ramon1 vysvetľoval x krát. A čo sa týka trvalého pobytu v AT, bolo to jeho dobrovoľne rozhodnutie. Tak musí dodržiavať legislatívu daného štátu. Plače na nesprávnom ramene.
16.01.2022 - 18:45:53
02
Autor nie je Slovak. Je Rakusan. Je tam doma. Ma Slovenku manzelku.
Preco place na nespravnom ramene ?
16.01.2022 - 19:02:57
01
Ved plače, mňa nezaujíma. Nech plače do rakúskej tlače.
16.01.2022 - 19:05:14
00
duves napísal:

Duves, tak potom som asi dezolat a pomatenec aj ja. V piatok ma nepustili v Parndorfe do obchodu, lebo teta nevedela nascanovat moju 3. davku. Bola v panike z vladnych nariadeni a koktala mi o hroziacej pokute. Ostatne obchody v pohode, bud scan fungoval, alebo nie, no vedeli citat pass.
Ludom z toho uz jbe...
16.01.2022 - 19:23:37
04
No moment, ja nariadenia nevydavam.
16.01.2022 - 19:25:01
00
No ale politicke nariadenia su uz odtrhnute od epidemiologickej logiky
16.01.2022 - 19:26:56
06
Ja som cielil na jeho argumenty o protilatkach. Čo sa týka nariadení, tie musím dodržiavať napr. aj ja. Zajtra ma čaká pravidelná návšteva internistky. Vstup do zariadenia je kontrolovaný. A tie musím splniť, nie polemizovať o ich význame.


Naposledy upravil duves dňa 16.01.2022 - 19:38:02, celkovo upravené 1 krát.

16.01.2022 - 19:37:19
00
Mám 2 dávky...koncom Novembra som prekonal Covid. Mal som pozitívny test, teplotu, stratu chuti, čuchu, silnú nádchu.
Keď som žiadal o zápis prekonania, AG mi neuznali. Tak som sa opýtal na očkovanie 3. dávkou. To mi nedoporučili, lebo treba aspoň tri mesiace od prekonania, ktoré mi neuznali. Fakt sa dezolátom nečudujem...
16.01.2022 - 19:38:00
14
Dudo napísal:
No ale politicke nariadenia su uz odtrhnute od epidemiologickej logiky

Vždy boli..... v USA miesto toho aby zrusili prepustanie sestier a lekarov co sa nechcu dat zaockovat, povolavaju do prace pozitivne zaockovane sily...
16.01.2022 - 19:39:39
02
AdMich napísal:
Mám 2 dávky...koncom Novembra som prekonal Covid. Mal som pozitívny test, teplotu, stratu chuti, čuchu, silnú nádchu.
Keď som žiadal o zápis prekonania, AG mi neuznali. Tak som sa opýtal na očkovanie 3. dávkou. To mi nedoporučili, lebo treba aspoň tri mesiace od prekonania, ktoré mi neuznali. Fakt sa dezolátom nečudujem...


Urobil si naraz dve chyby a viníš z toho systém a nie seba samého … to že si pozitívny antigenovy test s priznakmi choroby nevalidizoval PCR testom je tvoja prvá chyba . Mal si to vedieť s ak si mal pochybnosti zápisu AG testu do GreenPass mohol si sa ma tu opýtať . A ta druha je , že si tiež tu neopýtal kedy ockovat po kovide . Systém nakoľko nemáš offi potvrdenie pcr testom ta nepovažuje za prekonaneho a teda môžeš ist na vakcinaciu . No skutočne to nedoporucujem , skôr ako dva mesiace . No na druhej strane , poznám zopar ľudí čo sa ockovali treťou a boli už pozitívni … prežili všetci a boli zároveň aj očkovaní tretíkrát aj prekonaní verifikovaným pcr testom . Ak chceš dojdi do KE a budeš mat po probléme s GreenPass om 💉 .
16.01.2022 - 20:28:22
11
Predpovedám, že o tri roky bude covid ako bežná chrípka a nik nebude po nás chcieť GreenPass.

A samozrejme, žiadna z vlád sa nebude ospravedlňovať z toho, že ľudí rozdelili na dve kategórie: zaočkovaní nadľudia a nezaočkovaní dezoláti, ktorím treba zobrať všetky práva - vivat demokracia. :-)
16.01.2022 - 22:43:34
05
No nic. Nechame Leidenfrosta tak. Nebudeme sa tu hadat. Skusim nieco pozitivnejsie a opatrne Vas potesit priatelia.

V UK rapidne klesa pocet pripadov. Za jeden mesiac presli peakom z 50k pozitovnych denne na 220k a dnes dolu na 70k. Ked to takto pojde dalej, je mozne, ze za tyzden budu mat nizsie pocty ako pred omikronom a pandemia tam skonci.

Zaujimave je, ako rychlo ta vlna prechadza a ako malo ludi nakazila - velmi nahrubo cca 10% obyvatelstva. Teda nie kazdeho.

V nemocniciach je zhruba 2.5nasobok ludi ako pred omikronom a vyzera, ze aj tam je uz spicka. Posledne 4 dni (pred 13.1.- tu to maju trochu neskor) to velmi opatrne klesa.
Pocty ludi na ventilacii konzistentne klesaju - od noveho roku o cca 15%. Tam je asi omikron milosrdny.
Mrtvi stupli, aktualne cca 22/milion/tyzden - ale aj to sa javi, ze uz je peak.

https://coronavirus.data.gov.uk/

Mozno sa mylim, ale ak trend bude pokracovat, tak by mohli mat vyhrate. Ak ked vyhraju v UK, tak postupne vyhraju aj dalsie krajiny.
16.01.2022 - 22:45:28
01
Nic nemáme vyhrate pokial sa dostatocne rýchlo nepremori alebo neoreočkuje cela zemeguľa … rizikom vzniku nových mutantov a teda nových celosvetových “ problémov “ sú presne tieto krajiny tretieho sveta s preočkovanostou okolo10%. Koľko ich je prekonaných nevie ani samotný Boh . A ešte je tu jelenec bielochvosty ako novy a možný prírodný zdroj tohto koronavirusu na zemeguli . Ich koronavirus už pocítil “ chuť “ človečiny 🧟‍♂️ .
17.01.2022 - 07:16:01
01
keyboard_arrow_up