A čo tak keby tam nechodili oni, čo sú celé Roháče iba ich a privlastnia si všetky cesty a chodníčky? Majú tam len pre seba sezónnu uzáveru? To vyháňajú aj skialpinistov ktorý vlek nepoužívajú?
17.01.2022 - 09:59:49
01
milos21 klasika, presne o tomto som pisal - "Prečo vidíš smietku v oku svojho brata, a vo vlastnom oku brvno nezbadáš".
Ten prevadzkovatel ma tie pozemky prenajate a ano, v zime je tam lyziarske stredisko... Miesto trosku tolerancie tu budeme vykrikovat, ako ti niekto berie tvoje prava - ale to, ze mozeme byt radi, ze tu mame este pozostatok "komunizmu" v tom, ze vlastnici pozemkov nas MUSIA strpiet? Ze si par mesiacov v roku kusok pozemku pouziju ako lyziarske stredisko je hned strasne...
Nechces si ist aj zaskakat na Malino Brdo? ved tam je bikepark...

V normalnej civilizovanej spolocnosti sa vedia rozne skupiny ludi respektovat, na Slovensku je to len - ja,ja, ja...

a co sa tyka tej sezonnosti - jednoduchy priklad od nasich zapadnych susedov:

Aktuální dostupnost trailů
Rychlebské stezky jsou do 31. března 2022 uzavřeny a platí na nich zákaz ježdění. Děkujeme, že jste k nám zavítali v sezóně 2021, a budeme se na vás těšit zase v následující sezóně.
17.01.2022 - 10:19:19
02
Nie su Rychlebske stezky nahodou "bikepark" ? Tam je sezonna uzavera asi pochopitelna. Ak som to dobre pochopil, Milos chce ist po obycajnych lesnych cestach/chodnikoch, resp. sa na ne dostat.
Ak pred zimnou sezonou vedie cez zjazdovku cesta, cez sezonu by bolo fajn, keby existoval aspon po strane vyhradeny koridor. Pokial bude cyklistika brana len ako letny sport, ustretovosti v tomto sa cyklistom moc nedostane..
17.01.2022 - 10:39:04
03
user_id nie je to bikepark, je to trailcentrum.. ta uzavera je tam kvoli dohode s majitelmi pozemkov...
Uplne nerozumiem tvojmu dalsiemu argumentu - preco by musela byt kazda lesna cesta zjazdna celorocne? Na bicykli sa da aj v zime jazdit - ja osobne si nemyslim, ze jazda po kazdej lesnej ceste je zakladne ludske pravo. Tak ako som uz spominal normalne cesty vo Francuzsku - kde sa proste niektore cesty neudrzuju a jednoducha sa po nich lyzuje - maju tam spravit pruh pre auta?
Cele je to o tolerancii - tych par mesiacov v roku sa da jazdit aj inde...
17.01.2022 - 10:59:40
00
Muso Konečne, tu u mňa nejde o zjazdovky, tie môžem slušne povedané kašľať (hoc na jednu do jej stredu vyúsťuje jedna moja obľúbená cesta), ja nebikujem s cieľom, že idem každý deň osmrdať na zjazdovky, možno raz ročne sa spustím, niekedy vychytám začiatok alebo koniec sezóny bez ľudí. Ale napr. spodok zjazdovky kde sa ani nelyžuje lebo tam nie je stanica vleku, tak keď idem kúsok po kraji aby som sa dostal na cestu nemusia ma vyháňať.

Ale budem sa donekonečna opakovať, ja sa s rešpektom správam všade a tolerujem aj chodcov na cykloceste (ešte som nestretol arogantného chodca na cykloceste). Nep****em ani na ecyklistov v lese. Ja sa cítim ako v aute na cestách - kedy ako vodič som zodpovedný za všetkých, tak aj na biku som zodpovedný za ostatných.

Malino Brdo - ak tam budú v lese vyjazdené cestičky prečo nie, na zjazdovke určite nie, keďže trať ide cikcak cez zjazdovku.
Rychlebské stezky - nepoznám, neviem, ale ten zákaz je predpokladám alibistický len z pohľadu zodpovednosti za zdravie (v zime asi veľkú údržbu nebudú robiť, ktovie), ak sú cestičky verejne prístupné bez poplatkov, určené oficiálne pre cyklistov vo verejne prístupnom lese, tak neviem však aj u nás sú často všetky cestičky a trail zjazdné aj v januári, keďže veľa snehu nebýva. A ak sa dá jazdiť na Orave, tak v Česku to bude len lepšie. Predpokladám, že tie cestičky niekto vlastní a nechce niesť zodpovednosť za zdravie a prípadné súdy. Ja jazdím po verejných cestách a cestičkách.
17.01.2022 - 11:07:44
00
praveze nie, milos21 lezie na pristupovu cestu popod lano, na ktorej sa v zime lyzuje a v lete predpokladam sluzi ako "servisna", takze by tam v podstate tiez nemal co robit, aspon ked tak pozeram na tu mapu co tu dal, btw, ten svih v Rohacoch by sa dal v pohode spravit bez tej zjazdovky
17.01.2022 - 11:10:57
00
user_id napísal:
Ak pred zimnou sezonou vedie cez zjazdovku cesta, cez sezonu by bolo fajn, keby existoval aspon po strane vyhradeny koridor. Pokial bude cyklistika brana len ako letny sport, ustretovosti v tomto sa cyklistom moc nedostane..


suhlas,

bud vyhradeny koridor alebo znacka ze teda zakaz na bicykli, alebo vsetkym vozidlam. a vybavene.
17.01.2022 - 11:17:34
00
Tu ma vyháňal (bez snehu jazdím normálne tou cestu vyššie, nejdem to okľukou popri lese)
https://sk.mapy.cz/s/kumenozopa
17.01.2022 - 11:23:03
00
za mňa cajk...

cesta vedie rovno cez zjazdovku, Na street view nevidim, ze by tam bol nejaky zakaz ani na jednom ani na druhom konci.

Samozrejme nebudes sa trepat cez zjazdovku obides popri lese ponad.

Chce to nohy v teple.
17.01.2022 - 11:34:31
00
celorocny zakaz tam vyplyva z navstevneho poriadku TANAP-u - nie je to znacena cyklotrasa v 3. stupni ochrany (NP)
17.01.2022 - 11:40:30
12
ale no... cize mi chces povedat, ze cyklista nemoze v NP na cestu kam smu jazdit auta? ci?
17.01.2022 - 11:43:19
00
zial, taka je legislativa...
17.01.2022 - 11:46:16
00
tak to by si si ju mal dobre nastudovat.

pretoze ja sa nebavim o tom co spravil milos ked to obisiel. teraz sa bavime o vyuzivani tej cesty, cez zjazdovku ked tam zrovna neni pol metra snehu.
17.01.2022 - 11:49:21
01
Neviem co riesite. V tanape aka NP moze cyklista len kde je vyznacene C. Ze na to vsetci prdia cely rok nie je dovod mysliet si ze to neplati.
17.01.2022 - 12:08:44
00
bez rypania :)
odkedy ?
na zaklade coho ?

bral som to tak, ze v SO 3+ je to takto :
... je zakázané navyše vchádzať alebo stáť s bicyklom na pozemky za hranicami zastavaného územia obce mimo diaľnice, cesty, miestnej komunikácie a vyznačenej cyklotrasy,
17.01.2022 - 12:36:31
01
keyboard_arrow_up