momentalna situacia podla poctu nakazenych za 7 dni na 100.000 obyvatelov v EU je najhorsie Dansko, Francuzsko, Portugalsko. ČR je az 18.
celosvetovo je na tom najhorsie Izrael.
teda vsetko krajiny s najvacsou mierou ockovania, ktore ma chranit. aha, potom sme si zlahcili, ze chrani pred hospitalizaciou, ale niektore tieto krajiny su na max kapacitach z pred roka, kedy sa este neockovalo. aha, potom sme si zlahcili, ze chrani pred umrtim. a hla, vcera v Australii umrelo 33 ockovanych z 36 celkovych umrti.
21.01.2022 - 09:36:54
02
😂😂😂 …
21.01.2022 - 09:44:02
03
Pouzil som asi prilis expresivny vyraz "tupe hlavy". Mozno by bolo vhodnejsie pouzit slovne spojenie "obete dezinformacii", aby sa to dotycnych prilis nedotklo :)
Ostatne uz ozrejmil gebula a Magez, dakujem.

Viac k tomu nemam co dodat, resp. teraz v praci sa nebudem venovat na plny uvazok mtbiker foru.
21.01.2022 - 10:05:36
00
To iste dookola. Tak ešte raz ftu2: keď budeš mať zaočkovaných 100%, tak určitá časť sa napriek tomu nakazí a zomrie. Čo myslíš, koľko % zaočkovaných a nezaočkovaných bude medzi obeťami?
21.01.2022 - 10:10:04
16
Akú to pomstu za antivaxerskeho dezolatno-egoistického klamára Srbské vedenie vystruhalo 😳 … len aby si obdobnými “ rozhodnutiami “ nezadelali na dlhodobé problémy zo strany vyspelých krajín .

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/pomsta-za-djokovice-srbska-vlada-odebrala-australske-firme-licence-na-tezbu-lithia-40384657
21.01.2022 - 10:59:45
00
Kazdy ich povazuje za prdel sveta, dokonca vacsiu nez sme my. Takymito hlupostami to len dookola potvrdzuju.
Najlepsie je, ze si to ani neuvedomuju, respektive im to je jedno. Co je trochu inteligentne uslo na zapad (co ma za usami uslo na vychod), to ostatne sa bucha do hrude a melie nezmysly o velkom Srbsku. My sme mali obrovske stastie, ze sme vdaka docasnej chybe v systeme vstupili do eu a ta nas trochu skulturnuje.
21.01.2022 - 11:55:22
08
Kvoli tej tazbe litia boli velke protesty v Srbsku. Australske firmy su zname bezohladnostou pri tazbe surovin v zahranici.
Toto bolo mozno len odovodnenie. Alebo posledka kvapka, kde to mohli vyuzit.
Pre Srbsko bude lepsie, ked si to litium budu tazit sami. Alebo ho nechaju pod zemou.

Ale s tym, ze je v Srbsku bordel, suhlasim. My sme mali s tym clenstvom v EU (aj ked to prinasa svojske problemy) mali velke stastie.
21.01.2022 - 12:14:46
01
som nevedel ze Matovic sedi aj v srbskej vlade :D
21.01.2022 - 12:14:53
00
Tak tipol so si, ze zase az taky bordel tam asi neni.
21.01.2022 - 12:17:12
00
mal som na mysli skor tu detinsku pomstychtivost ;)
21.01.2022 - 12:18:56
04
https://plus7dni.pluska.sk/domov/tychto-reci-ma-dost-primar-hloznik-buchol-stola-ostry-odkaz-krajniakovi-spol
21.01.2022 - 14:06:23
01
Srbi si budu tazit asi ako si my... co? Nadavame? Co vlastne ine vieme? Ok este drancovat lesy si vieme aj sami. Tipujem, ze tu licenciu predaju nejakym Cinanom a ti uz sa o zivotne prostredie nalezite postaraju, ze. Ochrana zivotneho prostredia je domenou toho ktoreho statu, ktori ju ma vynucovat a kontrolovat, a nie firmy.
Novax je s tym spajany iba novinarmi, tam pojde hlavne o gesto pred volbami. Ale zle nacasovane, investori si teraz zvlast rozmyslia liat peniaze do takej krajiny.

Ps: Zase raz Namestovo, Tvrdosin, Stropkov, aka nahodicka. Preco nie preplnena bratislavska kaviaren?
21.01.2022 - 14:34:19
02
Ahojte, ake su posledne usmernenia pri omik.? Mam 2 deti na ZS tak je to otazka casu kedy to donesu. Ak bude 1 pozitiv. ideme cela rodina do karanteny? My dospelaci mame 3x vcelicku a starsi 12r ma 2x. Je mi jasne, ze po domacom teste je nutne sa objednat na PCRko. Len neviem aka je aktualna doba karant., neskeacocala sa este?
21.01.2022 - 15:14:34
00
will napísal:
Kvoli tej tazbe litia boli velke protesty v Srbsku. Australske firmy su zname bezohladnostou pri tazbe surovin v zahranici.
Toto bolo mozno len odovodnenie. Alebo posledka kvapka, kde to mohli vyuzit.
Pre Srbsko bude lepsie, ked si to litium budu tazit sami. Alebo ho nechaju pod zemou.

Ale s tym, ze je v Srbsku bordel, suhlasim. My sme mali s tym clenstvom v EU (aj ked to prinasa svojske problemy) mali velke stastie.

Ešte viac srbov tu bude pracovať. Maju tam mzdy okolo 300€.
21.01.2022 - 15:50:02
00
rissman napísal:
Ahojte, ake su posledne usmernenia pri omik.? Mam 2 deti na ZS tak je to otazka casu kedy to donesu. Ak bude 1 pozitiv. ideme cela rodina do karanteny? My dospelaci mame 3x vcelicku a starsi 12r ma 2x. Je mi jasne, ze po domacom teste je nutne sa objednat na PCRko. Len neviem aka je aktualna doba karant., neskeacocala sa este?


Zatiaľ podľa mňa nie, trieda skolkarky je v karanténe 10 dní.
Ockovanci bez príznakov nemusia byť v karanténe ofiko. Aj kedy jeden vás skolak bol pozitív.
21.01.2022 - 16:36:51
00
keyboard_arrow_up