Viete mi niekto poradit nejake kvalitne elasticke kratasy s kvalitnou cyklovlozkou ktore pouzijem pod kratasy konkretne Silvini Rango. Od silvini mam cyklovlozku a vsak pre moje proporcie :D (178cm, 94kg ) su "slabe" a moj zadok nad 30km to uz pocituje , tak ci su nejake lepsie cyklozky. Ja som pozeral modelhttps://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/nohavice/kratke-elasticke/castelli-competizione-panske-kratasy.html alebohttps://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/nohavice/kratke-elasticke/endura-fs260-pro-panske-sortky-s-vlozkou-black.html , ale necham si poradit od skusenych :)
19.11.2021 - 09:07:53
10
Jestli chceš opravdu kvalitu na dlouhé vyjížďky a maximální komfort a životnost tak se vyprdni na mezikroky a kup si rovnou Assos.
Jako vnitřní pod volné kratasy například toto.

https://www.assos.com/it/trail-liner-bib-shorts-14588.html
19.11.2021 - 23:24:22
01
Jinak se dělají i jako 3:4 a pak verze bez kšand jako jsi měl ty Castelli ale ze zkušenosti bych u kratas s vložkou šel jedině do provedení s kšandami, drží to úplně jinak.
Ta vložka tam je z jejich rady Mille což je nejkomfortnější provedení.
Co bych zmínil jsou bezplatné opravy při požkození třeba pádem a pokud již nejde opravit je nabídnuta sleva na nový produkt.
Jejich kratasy vozí polovina pelotonu v TdF a ta druhá má aspoň na ,,tajňačku” našité jejich vložky v kalhotech od sponzorů.
Cena se zdá vysoká, ale životnost a komfort za to stojí. Mám jejich kratasy už 7 let a raději usetrim na čemkoliv jiném ale ne na tomhle.
19.11.2021 - 23:38:41
01
MI-KU napísal:
Jestli chceš opravdu kvalitu na dlouhé vyjížďky a maximální komfort a životnost tak se vyprdni na mezikroky a kup si rovnou Assos.
Jako vnitřní pod volné kratasy například toto.

https://www.assos.com/it/trail-liner-bib-shorts-14588.html


Dakujem za radu , napr o nich som ani nevedel takze som rad za dobru radu , co s atyka ceny ta nehra rolu chcem fakt nieco kvalitne z coho ma co najmenej bude "boliet" ritka :D
20.11.2021 - 04:22:53
10
Jinak když se podíváš na cenu těch bez ksand tak ofiko cena je 110€ (daji se sehnat i levneji) takže vlastně cca to samé co ty Castelli.
Ale jak říkám vzal bych provedení s ksandama sedí to pak za jízdy výrazně lip.

Ještě existuje jeden fígl na delší jízdy - vlozku v kratasych potřeš lékařskou vazelínou (Assos na to prodává svůj krém, ale je dost drahej) nicméně ani při 300 km štrece na silničce jsem toto nepotřeboval, zkoušel jsem to párkrát jen tak na test, je to zvláštní pocit, ale pokud ti sedne velikost myslím že díky jejich konstrukci kdy vložka je ve středové části volná nedochází k velkému tření. Takže jezdím na sucho.

Nevím jak na Slovensku ale v ČR je k dostání v Colnago u Petra Benčíka, v Bikeclinic a nově je přímo obchod jen na toto oblečení v Pařížské ulici (ceny stejný jako kdekoliv jinde, není tam nula navíc ?).

Jinak se dá ale objednat z různých e-shopu bike24, bikeinn…. Nebo přímo z jejich webu kde máš 30 dní na vrácení a i konfigurator na správnou velikost.

Jak vyzkoušíš už nic jiného nebudeš chtít. Což může být problém ?
20.11.2021 - 07:58:03
01
Jinak předpokládám, že máš správné sedlo na šířku svých sedacích kostí, správně nastavené - to je naprostý základ.
20.11.2021 - 08:07:50
02
PS tak cos nakonec objednal?
25.11.2021 - 17:07:20
00
Jj chystam sa objednat len cakam na “predvianocne prispevky “ 😂😂😂
25.11.2021 - 20:17:08
01
Tak pak dej vědět až otestujes.
25.11.2021 - 20:31:16
01
MI-KU napísal:
Tak pak dej vědět až otestujes.


Tak sice trvalo to dlho ale konecne balicek dorazil a musim povedat ze toto je ina liga . Fakt " mercedes" je v tomto assos. Nakoniec som vzal aj vrchne kratasy ktore boli v akcii. Nakup prebehol cez www.assos-shop.cz v poriadku a s odbornym poradenstvom :)

vrchny diel : https://www.assos-shop.cz/trail-cargo-half-shorts-black-series-l/
a spodny : https://www.assos-shop.cz/trail-liner-bib-shorts-blackseries-l/

Uz sa tesim na bajk kedy to otestujem :) inak sedia neskutocne a to spracovanie je pecka ...

MI-KU dakujem za radu

Prílohy:

IMG_4829.jpg
IMG_4829.jpg 794.51 KiB thumb_up0thumb_down

21.01.2022 - 12:15:09
01
Super a gratuluji taky je mám tak ať dobře slouží. Jinak kdybys to někde roztrhl tak to pošli na opravu zdarma.

Já si říkám ze bych možná napsal článek na Trail kolekci od Assosu protože na ni ani v zahraničí moc testu není a mám ji komplet ozkoušenou tak kdo ví sna das k tomu letos dostanu.

Tu vlozku fakt oceníš kor na vyjezdech kol 100km pohodlicko.

Jinak tyto vnitřní kratasy se pripravuji i pro ženy co jsem dostal info ze Švýcarska měli by mít ksandy jako silniční modely - ze předu jednu mezi prsy aby nic netlačilo.
21.01.2022 - 13:02:04
01
MI-KU napísal:
Super a gratuluji taky je mám tak ať dobře slouží. Jinak kdybys to někde roztrhl tak to pošli na opravu zdarma.

Já si říkám ze bych možná napsal článek na Trail kolekci od Assosu protože na ni ani v zahraničí moc testu není a mám ji komplet ozkoušenou tak kdo ví sna das k tomu letos dostanu.

Tu vlozku fakt oceníš kor na vyjezdech kol 100km pohodlicko.

Jinak tyto vnitřní kratasy se pripravuji i pro ženy co jsem dostal info ze Švýcarska měli by mít ksandy jako silniční modely - ze předu jednu mezi prsy aby nic netlačilo.


Myslis na opravu priamo do švajcu ? alebo kde som to kupil ? .. snad vydrzi velmi dlho :)
Tie penaize fakt zato stoja ked si spocitma ze za silvini kratasy + vlozku som dal cca 80 eur a trakove kratasy od Cube 70 eur tak to som mohol mat rovno tuto kvalitku , pretoze ten rozdiel je fakt velky , uz len ked clovek to chyti do ruky , nehovoriac otom ako to krasne sedi na tele. Bral som velkost XL sedi paradne ( 179cm (99kg ) :D teraz zacinam z behom tak snad sa podari co najviac zhodit este do leta :D

Inak clanok napisat by bol super napad. Sam sa divim preco taky "velky predajca" ako mtbiker nema v ponuke veci od asssosu.
21.01.2022 - 16:16:41
00
Ano přímo do Svycarska ale dá se to posílat přes prodejce oni to tam taky posílají.
Nevím proč mtbiker neprodava Assos možná v tom budou marže ani nevím zda se prodává u vás na Slovensku někde. Ale jak sem psal je to asi to nej co jde sehnat na silniční cyklistiku a teď udělali tuto Trail kolekci jako vztup k mtb i když už měli xc kousky ale jen letní.
Hlavně mají opravdu promyšlené věci sak taky to jezdí velké procento lidi z profi pelotonu a ti co mají jiné sponzory si u nich nechávají často vsivat vložky nebo předělávají loga.
21.01.2022 - 16:58:02
01
Daj potom vedieť, či je to napr. oproti Castelli taký veľký rozdiel, lebo ja si myslím, že ty by si potreboval vymeniť sedlo.
22.01.2022 - 09:51:39
00
Tak mít správný sedlo je zaklad. A rozdíl od Castelli to je.
22.01.2022 - 11:56:50
00
keyboard_arrow_up