no ja som tiez tak dako pocul v spravach, pozitivny ak nema priznaky, tak s ffp2 respiratorom moze chodit kam chce... ale musi to nosit nonstop ako opusti dom
25.01.2022 - 09:18:31
00
Aby sa nešpekulovalo …

🔓 : https://dennikn.sk/2691783/od-utorka-sa-skrati-izolacia-po-pozitivnom-teste-aj-karantena-pre-ludi-ktori-sa-stretli-s-chorym/?cst=3c23270e1cad50cd5cfd712ff5ef23e564e47d89
25.01.2022 - 09:23:35
00
aha, tak to je len kontakt... tak to tam potom sprisnili, lebo doteraz ockovany nemusel nic riesit po kontakte. mohol mat aj nakazene decka doma a v pohode do prace... teraz bude behat s respiratorom tyzden
ale tak stale plati ze pozitivny je len ten kto sa otestuje. koho netestuju, ten nebude nikdy pozitivny ;)
decka v skolke netestuju, ani testy nerozdavaju, tak tie budu max kontakt. ostanu kus doma podla toho ci priznaky ci nie, ale rodicia uz nemusia nic riesit lebo decko nebolo otestovane. budu to podla mna riesit jedine v pripade ze planuju letnu dovcu aby malo decko 'papier'
aj to ma zaujima, ze ako to budu realne, rovno pisem nestihat, s tymi PCR testami. kopec ludi sa na test aj ked budu chciet proste nedostane a nebudu mat papier o prekonani. jedine zeby zacali uznavat aj AG testy
25.01.2022 - 09:40:10
00
Podľa mňa na vláde a na ÚVZ majú dve urny v jednej sú opatrenia a v druhej výnimky. No a keď dávajú nové opatrenia, tak si vylosujú z prvej urny a potom z druhej k tomu výnimky.
25.01.2022 - 09:58:06
02
Ag test z MOMky a klinické príznaky verifikovaný lekárom , by mohlo stačiť … ak nepotrebuješ papiere do GreenPass , tak staci domáci test , lekar a samokarantenizacia . Odlahcime systém , lieky dostaneš , a ak je to omikron týždeň dva aj tak pokasles .

Počet hospitalizovaných s covidom klesol na 1499. Za včera urobili 23 507 PCR testov, pozitívnych bolo 8120. Pribudlo 23 úmrtí.

Denník N
25.01.2022 - 10:01:26
00
zo stránok MZV (rôzne opatrenia v rôznych štátoch):

UK: Všetci plne zaočkovaní cestujúci, vrátane detí do 17 rokov, sa nemusia od 7. januára pri vstupe do krajiny preukázať negatívnym výsledkom testu na COVID-19 ani ísť do karentény.

CH: Od 22. januára 2022 očkované a prekonané osoby už nepotrebujú na vstup do Švajčiarska antigénový alebo PCR test. Pre neočkované osoby testovacia povinnosť zostáva v platnosti, avšak ruší sa povinnosť druhého testu po 4. až 7. dni po príchode do krajiny....

FR: Od 24. januára 2022 platí vo Francúzsku pre vstup do verejných priestorov len očkovací preukaz, ktorý nahrádza covid pas. Neplatí predloženie negatívneho testu na ochorenie COVID-19 alebo potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19.

AT: Zavedenie pravidla 2G+ (očkovaní a prekonaní OP+) pre všetkých s cieľom zostať v Rakúsku a vyhnúť sa povinnej karanténe, v zmysle ktorého aj osoby, ktoré prekonali COVID-19 alebo sú zaočkované dvoma dávkami sa zároveň musia preukázať aj negatívnym PCR testom (72 hodín od odobratia vzorky). V opačnom prípade platí pre každého povinnosť registrácie a karantény až do preukázania sa negatívnym testom na COVID-19. Od karantény, registrácie, ako aj od predloženia negatívneho testu na COVID-19 sú pri vstupe oslobodené aj osoby, ktoré predložia potvrdenie o posilňujúcej tretej dávke (booster)...

IT: Všetci cestujúci prichádzajúci z členských krajín EÚ (vrátane SR), zaočkovaní a uzdravení (potrebné predložiť COVID preukaz), ktorí prekonali COVID-19 v posledných 6 mesiacoch, sa musia preukázať negatívnym antigénovým testom nie starším 24 hodín alebo PCR testom nie starším 48 hodín. Osoby nad 12 rokov, ktoré nemajú potvrdenie o očkovaní alebo o prekonaní COVID-19 sa tiež musia sa preukázať negatívnym testom a zároveň sa musia podrobiť 5-dňovej karanténe. Na konci päťdňovej karantény vykonáte ďalší molekulárny alebo antigénový test. Karanténu je povinné oznámiť po vstupe na územie štátu odboru prevencie príslušného miestneho zdravotného úradu.
25.01.2022 - 10:05:50
00
Sovicka30 napísal:
Ráno v rádiu to hovorili

Tak si vycisti usi a nevypisuj chobotiny
25.01.2022 - 10:09:19
00
bedo napísal:
zo stránok MZV (rôzne opatrenia v rôznych štátoch):

UK: Všetci plne zaočkovaní cestujúci, vrátane detí do 17 rokov, sa nemusia od 7. januára pri vstupe do krajiny preukázať negatívnym výsledkom testu na COVID-19 ani ísť do karentény.

CH: Od 22. januára 2022 očkované a prekonané osoby už nepotrebujú na vstup do Švajčiarska antigénový alebo PCR test. Pre neočkované osoby testovacia povinnosť zostáva v platnosti, avšak ruší sa povinnosť druhého testu po 4. až 7. dni po príchode do krajiny....

FR: Od 24. januára 2022 platí vo Francúzsku pre vstup do verejných priestorov len očkovací preukaz, ktorý nahrádza covid pas. Neplatí predloženie negatívneho testu na ochorenie COVID-19 alebo potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19.

AT: Zavedenie pravidla 2G+ (očkovaní a prekonaní OP+) pre všetkých s cieľom zostať v Rakúsku a vyhnúť sa povinnej karanténe, v zmysle ktorého aj osoby, ktoré prekonali COVID-19 alebo sú zaočkované dvoma dávkami sa zároveň musia preukázať aj negatívnym PCR testom (72 hodín od odobratia vzorky). V opačnom prípade platí pre každého povinnosť registrácie a karantény až do preukázania sa negatívnym testom na COVID-19. Od karantény, registrácie, ako aj od predloženia negatívneho testu na COVID-19 sú pri vstupe oslobodené aj osoby, ktoré predložia potvrdenie o posilňujúcej tretej dávke (booster)...

IT: Všetci cestujúci prichádzajúci z členských krajín EÚ (vrátane SR), zaočkovaní a uzdravení (potrebné predložiť COVID preukaz), ktorí prekonali COVID-19 v posledných 6 mesiacoch, sa musia preukázať negatívnym antigénovým testom nie starším 24 hodín alebo PCR testom nie starším 48 hodín. Osoby nad 12 rokov, ktoré nemajú potvrdenie o očkovaní alebo o prekonaní COVID-19 sa tiež musia sa preukázať negatívnym testom a zároveň sa musia podrobiť 5-dňovej karanténe. Na konci päťdňovej karantény vykonáte ďalší molekulárny alebo antigénový test. Karanténu je povinné oznámiť po vstupe na územie štátu odboru prevencie príslušného miestneho zdravotného úradu.

To Rakusko by ma zaujimalo ako je myslene toto "pre všetkých s cieľom zostať v Rakúsku". Cize ked idem na pumpu do obchodu a naspat som safe? :D

Podla toho co sa pise na tejto stranke staci aj 2x ockovanie + prekonanie do 90 dni
https://www.bmeia.gv.at/sk/rakuske-velvyslanectvo-bratislava/cestovanie-do-rakuska/koronavirus-covid-19-a-cestovanie/

Prílohy:

rakusko.jpg
rakusko.jpg 24.66 KiB thumb_up0thumb_down

25.01.2022 - 10:15:23
00
prosim Vás budem mat nejaký problem ked som včera bol na tretej dávke a aj som zistil po očkovani že som pozitívny. Včera a cez noc som mal teplotu dnes je to ok
25.01.2022 - 10:18:28
00
Vo všeobecnosti ak sa očkuje do prebiehajúceho infektu, najväčší problém spočíva v tom, že očkovanie môže byť menej účinné.
V tomto prípade tomu ale bude skôr naopak :)
25.01.2022 - 10:31:35
10
tu je to obrazne, lepsie sa to pochopi, to co sa rozoberalo par postov spat

img.projektn.sk
25.01.2022 - 11:23:46
03
double napísal:
prosim Vás budem mat nejaký problem ked som včera bol na tretej dávke a aj som zistil po očkovani že som pozitívny. Včera a cez noc som mal teplotu dnes je to ok


Takych bolo a aj bude … budeš patriť do “ bratstva superkovidov “ a nosiť jednu z najlepších a najkomplexnejších imunít . Gratulujem ✌️
25.01.2022 - 11:39:28
10
canopus napísal:
vy dvaja sa mozete obratit na Docenta a kopnut ho do riti,co za somarinu vymyslel pre ambulantnui liecbu
som zvedavy,ake gule budete mat

Prečo by som to robil, keď jeho odporúčania majú hlavu a pätu a sú dobré? A ak existuje nejaký "návod " alebo odporúčanie, nie je to právne záväzný dokument a ísť bezhlavo striktne podľa toho, to nie je EBM liečba - hlavne dávať plošne lieky bez dokázaného účinku a ATB na virózu. Podľa tej tabuľky začína liečba COVID-19 od 3. chlievika, ten úvod nie je liečba COVID-19 a nemá ju zmysel komplet nasadiť pri miernom nekomplikovanom priebehu. Si pripadám s mojou liečbou Vibrocilom do nosa a pár vitamínmi ako odľud.
25.01.2022 - 11:41:16
00
Ak si mladý zdravý športujúci vajčák po dvoch dávkach vakcíny s lucidnym prístupom včas vyhodnocujúci dáta čo mu poskytuje vlastne telo , tak to staci … no ak niečo z toho vypadne , už môže byt problem .
25.01.2022 - 11:48:50
00
K tomu obrazku od Hack3r: Odkedy sa nemusi nosit v restauracii respirator?
25.01.2022 - 14:46:42
00
keyboard_arrow_up