Ja teda nebežkujem, ale chcem aby chodila aspoň žena s dcérou 7r :)
Keď sa rozbežkujú tak ich vezmem na Ťatliačku. Nechcem do toho na začiatku dávať veľa penazí. V bazáre som pozeral detské bežky a nie je to o moc lacnejšie ako nové.
Tu sa dá bežkovať v každej dedine, doline, hrebeni.
Aká je šírka upravenej stopy? Tie z dekáču majú 5cm šírku. Ale to asi bude v pohode
27.01.2022 - 09:32:26
00
Bude... Bežky do strojovej stopy (bez problémov) môžu mať do 55mm...
27.01.2022 - 09:52:10
01
Toto ma celkom zaujíma, lebo uvažujem kúpiť si nejaké bežky, len tak sa pomotať po okolitých dolinách. Žiadne veľké športové ambície, skôr len taká turistika a vyvetranie hlavy. Uvažoval som aj nad BC ale asi mi ich netreba, nič náročné na nich jazdiť nechcem to pôjdem radšej na skialp. Neviem sa rozhodnúť či pásy, šupiny alebo niečo iné. Voskovať pre rozličné podmienky sa mi moc nechce. Nebežkoval som možno 20 rokov, ale ako dieťa dosť veľa.

Čo by ste poradili na takéto nenáročné využitie povedzme 10x do roka? Cena okolo 200-250€ za komplet, výška 172 cm, hmotnosť 85 kg.
27.01.2022 - 09:53:44
00
Takže upravené trate?
27.01.2022 - 09:57:34
00
No ked ta to chyti,co je asi pravdepodobne budes po case kupovat druhy set na bruslenie,to je iny level🙂.Klasicke bud nanogrip alebo pasy,voskovanie funguje ,pokial sneh nezmenil strukturu,potom treba speci sklznicu,dlhodobo odsledovane,kde som ja lyzoval len na ruky ,vzdy ked si niekto napohodku prdkal do kopca ,som sa vedel opyat ,co ma.. ,vzdy nano alebo skin...
27.01.2022 - 10:06:08
10
Hlavne treba pri kúpe dbať na správnu tvrdosť lyží, pokiaľ je na bežcovu váhu lyža buď tvrdá, alebo prešliapnutá, môže mať na sklznici hocičo a lyža nefunguje... Preto treba (ale to platí pri všetkom) nakupovať vždy u odborníkov... Čiže nie že by som chcel uraziť, ale do Decathlonu neviem, či by som išiel... Hlavne, keď som si pozrel ceny ich OEM produktov INOVIK, tak sú už vyhnané na úroveň svetových značiek...
27.01.2022 - 10:10:39
10
ak poznas osobne jana holigu ml., tak sa spytaj radsej jeho. ten pouziva skiny myslim ale stazoval si na teploty okolo nuly ak sa pamatam dobre.
27.01.2022 - 10:12:40
10
Keď už táto téma žije, tak aktuálne na Štrbskom

Prílohy:

IMG_20220127_105051.jpg
IMG_20220127_105051.jpg 962.77 KiB thumb_up0thumb_down

27.01.2022 - 11:07:55
05
Krásna veža v doline :)
Super počko si vychytal...
27.01.2022 - 11:33:58
00
Nazgul díky za rady. Upravené stopy asi menej, lebo na okolí toho moc nie je. Skôr len prešľapnutá stopa inými v okolitých dolinách. Dôvod prečo nad nimi uvažujem je, že prejdem 10 minút a mám lúky a polia kde by sa dalo keď je sneh. Nechce sa mi kvôli tomu zakaždým sadať do auta ako musím kvôli skialpom.

Dagger osobne nie, ale viem o koho ide. A minimálne so starým mám veľmi zlé skúsenosti. Je to jeden z často spomínaných ľudí v MT, ktorí robia veľké obštrukcie cyklistom.

kajto korčuľovanie asi skôr nie. Neviem či je niečo u nás, alebo najbližšie až na Skalke. Nie je to moc ďaleko ale priznám sa, keď mám už sadať do auta, tak si vezmem asi skôr skialpy :)
27.01.2022 - 12:05:06
00
Tak v tom prípade by som išiel asi do šupín, a keďže som 20 rokov Fischer pozitívny, tak trebárs combo: Lyže Crown alebo Country Crown, viazanie Tour step in, topane Fischer RC3 Classic alebo Combi, paličky dľa ľubovôle... Do 250,- Eur sa v pohode vojdeš... Ale možností sú desiatky, rovnako ako značiek...
27.01.2022 - 12:22:35
10
volodaj tento rok odskusane fischer premium crown a rossignol x tour r skin. Za mna skin. Lepsi sklz. Slusny zaber v sirokom spektre kvality snehu. Nelepi sa sneh tak ako na supiny. V konecnom dosledku lepsua servisovatelnost a zivotnost v prospech skin. Cena pasov na rossignol prijatelna.
https://www.eski.sk/x-tour-escape-r-skin-ifp-binding-tour-step-in-1.htm/v-257885?gclid=EAIaIQobChMI9v_bnfbR9QIVi7t3Ch3lFAAOEAsYAiABEgIP5vD_BwE
27.01.2022 - 14:14:52
11
volodaj:
:-) ja viem...ja som tiez tak trochu z martina

v tvojom pripade "hladke" lyze zrejme nehrozia, ked nechces mazat kazdy vyjazd.
mam sice pasy na BC bezkach - tie davam na prudke stupania ale o permanentnych pasoch typu skin neviem nic...to sa radsej nebudem vyjadrovat
ja mam supinove bezky a nosim vosk a korok. ked treba namazem a rozotriem na sklznici cca 20cm zonu pred a za supinami ale ked i toto je malo, tak namažem aj šupiny ale to sa stane velmi zriedka (posledne lyze som kupoval v roku 2019 a tam som supiny este nemazal). potom po vyjazde ich umyjem roztokom na to urcenym.
ked ti niekto bude mudrovat, ze supiny sa nemazu, tak mu povedz, že ked on chce nech to preklzovanie "drži" na rukach ale ty si to namažeš. A stejne ak to chces len na luky a pasienky, tak to v tvojom pripade nebude asi ani nutne.
len si kup lyze na svoju hmotnost. bezkovanie typu krok-sun-krok pri supinovych lyziach nieje ziadna veda.
...a karbonove palice by som asi nekupoval. ja ich mam. su lahke, korkova ručka a putko na suchy zips proste parada ale pri pade hrozi jej zlomenie. hlinikove sa daju este na kolene narovnat.
Dalsia vec je, že v partii sme štyria museli vratit rozne modely topanok zn. rossignol - vcetne mna. ja som mal prve topanky rossignol asi 15 rokov a trpel som ako pes. co si pamatam, tak som maval odtlaky na patach po kazdom vyjazde a nemohol som ist na dalsi vyjazd najskor ako za tyzden. potom, co sa mi v jeden den na oboch topankach oddelila podražka od topanky, tak som si kupil dalsie rossignoly. raz som ich reklamoval pre zle zataveny pin do podrazky a druhykrat preto lebo mi opat zacali robit odtlaky a jedna drtit maliček. tak som si radsej kupil inu znacku a uz je to vporiadku.
27.01.2022 - 14:37:45
10
Tiez mi toto robia s tymi patami Rossignol Pursuit x8,ono ta kombi lyziarna nema taky flex a odnasa to pata ,riesil som tymi nalepkali na patu. Uz ich vozim len na skejt ,tam to nevadi a na klasiku som zobral fischerky rc5,tie su komfortne.
27.01.2022 - 15:54:24
00
Suhlasim boty od rossignolu nesadli ani mne a to boli bc model. To iste problem pata. Ale lyze so skinom od rossignol su dobre za tu cenu. Boty mam NNN od alpiny. Na backcountry garmonty.
27.01.2022 - 17:19:29
00
keyboard_arrow_up