Ono nemôže mať 80 kg človek priemerku 35 pri 165wattoch..pri 2hod. jazde..to by musel ísť dolu kopcom 😉
27.01.2022 - 10:09:31
00
Moze ,jazdi v haku trebars s Dieslom/Cadencom,ja ked jazdim s Cadencom(2.5w/kg),tak mi garmin vyhodnoti,ze sa len vetram a pritom su to rychlosti,ktore v realnom svete nejazdim.


Naposledy upravil kajto dňa 27.01.2022 - 10:16:06, celkovo upravené 1 krát.

27.01.2022 - 10:14:21
00
Preco by nemohol, ked jazdi v skupine/v haku?:P Staci sa prihlasit v case, ked je na mape vela ludi a skoro ani nevies nejazdit v haku, ja sa vtedy radsej pripajam na prazdne/neaktivne mapy.
27.01.2022 - 10:15:43
00
No keby jazdil v háku, tak na strave ukáže že mal spoločníkov v jazde nie? Ono vlastne je to jedno. Len som sa nad tým tak pozastavil..
27.01.2022 - 10:16:55
00
Ja osobne jazdim na Zwifte iba skupinove jazdy a preteky nakolko solo jazdy ma tam nebavia. Samozrejme v skupine sa ide vyssia rychlost ako solo, ale mne to v tych skupinovych jazdach rychlejsie ubieha a bavi ma to. Napr vcera som isiel 5.etapu TdZ, priemerka 44,4km/h na 29km ( samozrejme solo jazdou by som to nedal )...ale to pre mna to nie su dolezite udaje. To co ma tam zaujima su hlavne watty co dokazem tocit ( vcera avg 262w pocas 40minut, tz 3,9w/kg...ziadna slava, ale mne to zatial staci :) )
27.01.2022 - 21:55:33
05
Dnes som mal tu cest vyskusal Zwift support. Vyzera ze som mal na linke aj realneho cloveka, ak to bol bot tak klobuk dole :) Dnes mi z nejakeho dovodu nenahralo jazdu po jej ukonceni a sejvnuti. Pocas jazdy vsetko fungovalo davalo mi aj achievmenty pribudali kvapky aj XP body a vsetko okolo toho, bol to workout ktory mi korektne ukoncilo aj mi zobrazilo tu stranku s prehladom v zavere. Lenze mi to nenahralo do profilu na zwifte. Nasiel som si v sak v PC v Activity foldri fit file ktory vyzeral byt ok. Skusil som ho uploadnut na moj Garmin connect ucet a vsetko korektne nahrate, trasa, vykon, HR... proste vsetko. Pogooglil som na tom ich supporte ci sa da ich fit file dodatocne uploadnut do Zwiftu, no nic som nenasiel. Tak som pochatoval. Vysledok je ze to nepovoluju hoci je fit file vygenerovany Zwift apkou, proste ak sa vam z akehokolvek dovodu po ukonceni aktivity neulozi na cloud - Zwift profil tak ho tam uz dodatocne nedate. Zdovodnenie: We actually don't allow uploading of fit files back to Zwift as that opens the door for cheating. The only files that can be uploaded are .zwo files (custom workout files). I know that may not be what you want to hear, but there's no way to do it unfortunately.
27.01.2022 - 22:35:00
01
Potencialny Zwift+TrainerRoad merger sa zrejme blizi. Detektivna praca od Ray Makera:
https://www.dcrainmaker.com/2022/01/zwift-acquire-trainerroad.html
31.01.2022 - 08:57:05
01
matt napísal:
Ja osobne jazdim na Zwifte iba skupinove jazdy a preteky nakolko solo jazdy ma tam nebavia. Samozrejme v skupine sa ide vyssia rychlost ako solo, ale mne to v tych skupinovych jazdach rychlejsie ubieha a bavi ma to. Napr vcera som isiel 5.etapu TdZ, priemerka 44,4km/h na 29km ( samozrejme solo jazdou by som to nedal )...ale to pre mna to nie su dolezite udaje. To co ma tam zaujima su hlavne watty co dokazem tocit ( vcera avg 262w pocas 40minut, tz 3,9w/kg...ziadna slava, ale mne to zatial staci :) )


Veľmi podobné vnímanie mám aj ja... okrem toho tí ľudia s ktorými jazdím (či už "proti" nim alebo "s nimi" - závisí od cieľu), mi trošku spestria samotnú jazdu, keď sólo tak jedine workout, aj to len raz za dlhý čas. Sólo premávanie po mape ma nejako nebaví. Tiež čo ma zaujíma je to čo jazdím z hľadiska tepov a powermetra, údaje o rýchlosti sú nepodstatné (aj keď mám radšej, keď to na tom zwifte proste ide rýchlejšie :) )

Ak sa dá ešte, tak nejaký postreh napíšem aj ja k tomu ešte:

Čo sa týka reálnosti, myslím si, že ten Zwift má, nazvime to napríklad fyzikálny algoritmus, naprogramovaný veľmi solídne. Áno, v zjazdoch sa nebrzdí a v 80km/h rýchlosti nie je problém spraviť ostrú 180°zákrutu a tiež tam nikdy nefúka, cesty sú hladké... :) Ďalšie dôležité porovnanie je také, že von nikdy na takom malom priestranstve neuvidím toľko cyklistikov, za ktorými by sa dalo ísť v háku. Takže porovnávať zwift a jazdu von ani neviem, lebo von dosiahnuť takéto východiskové podmienky na Slovensku je prakticky nereálne. Ďalšia vec je samostatná fyzika... von keď ide človek špicu, tak ju proste ide nejaký čas a strieda. Tu to celé tak nejako vychádza "priebežným striedaním", najmä pri skupinových jazdách v konštatnom tempe, čo znamená, že nikto nemusí sa trápiť na špici na vyšších wattoch, keď je v balíku 300 ľudí, a zároveň sa pôjde stále rýchlo, lebo každú chvíľu tam niekto len vykukne a po chvíli sa presype dozadu. To von možné nie je tak jednoducho ako tu :)

Čiže nereálne to z hľadiska fyziky až také nie je, nereálne sú tie virtuálne aspekty, ktoré von dosiahnuť alebo realizovať je nemožné.
31.01.2022 - 12:48:37
03
Sovicka30 napísal:
No keby jazdil v háku, tak na strave ukáže že mal spoločníkov v jazde nie? Ono vlastne je to jedno. Len som sa nad tým tak pozastavil..


teoreticky nemusí, stačí, že pôjde trasu, ako nikto iný + svojím tempom (tzn. nikto ďalší s ním vedome tú istú trasu nejde), ale priebežne si "poskáče" do háku za iných jazdcov, ktorých postupne obieha. Tým že sú rozstrúsení, tak väčšinu času vie ísť v háku. Len doplním že na mojich 83kg mi niekedy pri "C" pace partnerovi stačí na rovine cca 170-175w na priemernú rýchlosť v balíku okolo 39-40 km/h... toľko k možnej virtuálnej rýchlosti na zwifte :) Von som to ešte za takýchto optimálnych podmienok nešiel, tak neviem vôbec porovnať :)
31.01.2022 - 12:55:36
00
Vonku aj keď som háku pri takej rýchlosti mám určité aj 220w
31.01.2022 - 13:10:50
00
Sovicka30, treba skúsiť na zwifte tie skupinové jazdy, pripadne preteky, naozaj to rýchlejšie odsypa ( samozrejme strážiť si svoje watty a tepy ). A potom sa “naučiť” ako moc treba pritlačiť na pedále aby sa človek v tej ktorej skupine udržal. Inak čo sa týka pretekov, tak ak chce byt človek v predných skupinách, po štarte to musí napáliť “africkým štýlom”, neskôr sa do skupiny ktorá ide napríklad 5s pred ním už dosť ťažko dostane :)
31.01.2022 - 16:43:58
00
Sovicka30 napísal:
Vonku aj keď som háku pri takej rýchlosti mám určité aj 220w

Rychlost nad 40 som mal vonku len raz, 100 km v haku za 2:21 ;-) https://www.strava.com/activities/3921241818 vykon 205w.
Na zwifte to alebo bolo plus minus to iste https://www.strava.com/activities/3044297599
01.02.2022 - 14:04:37
00
Ahojte chalani neviete prečo nefunguje cca týždeň ERG? Vypol som aj bluetooth aj senzor srdcového tepu som prestal používať a stále vypadáva. Jazdím cez tablet.
07.02.2022 - 11:08:21
00
Ahoj, mne funguje :) neviem co mas za trenazer ale skontroluj si protokol s ktorym komunikuje trenazer. A v Companion appke vidis ERG pocas workout-u?
08.02.2022 - 07:22:16
00
Skôr to vidím tak, že mal na mysli situáciu sklonu, nie ERG mód :) Len tiež nie je zrejme, či sa bavíme o komunikácii cez ANT+ alebo cez BT s trenažérom. Keďže tablet, skôr by som to tipol na BT, ale tak ANT+ už tiež nie je v súčasnosti nemožné. No v konečnom dôsledku aj by som rád pomohol, ale netuším vôbec - ja priznávam ale, že tie pripojenia cez BT veľmi nemusím :). No možno by bolo fajn upresniť, čo konkrétne nejde a ako je to pripojené do zwiftu, ak by niekto vedel niečo poradiť.
08.02.2022 - 14:24:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)
keyboard_arrow_up