hlavne nerobte paniku....
01.02.2022 - 18:39:16
011
Presne tak. Ved na Tureckom vrchu ma uz musia poznat a vzdy mi povedia ze nabuduce to bude za 600€! A stale sa to takto opakuje :lol:
01.02.2022 - 18:48:32
02
morca napísal:
problem je ze asni po vyznacenych nie je dovoleny, napriklad po mocrej tz od vydrice smer Bystricke nemozes ale po zelenej tz mozes, aku to ma logiku ?
ani po lesnej ceste cez Granadu povedla, ani lesnou cestou k Jajcajovmu krizu ( vid krizikiy)
to asi robia nejaki idioti


To nerozporujem. Ja som sa pytal vseobecne na pohyb v lese.
01.02.2022 - 18:48:56
00
kde si zrejme zgustnu je vydricky trail, lebo ani podla zakona o lesnych komunikaciach ani podla nariadenia pre rezervaciu tam s bikom nesmies. ostatne myslim nebudu sledovat
som len zvedavy co tie vsetky chajdy na Granade :P
01.02.2022 - 18:52:05
01
hmm v podstate aj bratislavsky mtb maraton teda bude musiet za sucasnych podmienok zmenit trasu
01.02.2022 - 19:05:32
00
Nebudem komentovat tu vyhlasku, to by boli same vulgarizmy.
Prekreslil som tu ich pakovinu do normalnej mapy.
Svetlocervene ciary, su tie ich dovolene cyklisticke.
Su tam aj turisticke: zlta, zelena, modra, tmavocervena.

Ano, Granada nic a najvecsi problem bude asi Vydricky trail.
Zrejme pribudnu stlpiky s tabulkami "Zakaz" nad U Slivu a na druhom konci pri studnicke Johanka.
Stlpiky tam dlho nevydrzia. Si myslim.

Prílohy:

MK_ochrana.jpg
MK_ochrana.jpg 1.01 MiB thumb_up2thumb_down

01.02.2022 - 19:41:54
18
Tak to prešlo vo verzii, proti ktorej sme boli onehdá pred pár rokmi aj s milsu, Laco Findl a
lto "protestovať" v samotnom Primaciálnom paláci |(
Zatiaľ by som sa ale zbytočne neplašil. Na papieri to síce vyzerá dosť hrozivo, ale realita vôbec nemusí byť taká strašná.

Niekedy pred cca. 15 rokmi tiež prešiel nejaký zákon, ktorý v podstate "by default" zakazoval jazdu bicyklom v lese... Tiež okolo toho bolo veľa paniky, neviem či tu, alebo na vtedajšom konkurenčnom webe bikemagazin.sk vyšiel aj článok s titulkom "Ako sa brániť pred strážou prírody" a rozoberalo sa to krížom krážom... Po krátkom čase to ale buď nejako "vyšumelo," alebo sa ten zákon novelizoval, no dnes mám pocit, že mimo nejakých skutočných národných parkov sa to už vôbec nerieši. Inak, čo sa mňa týka, tak za celú dobu čo bajkujem, možno 2x som sa hádal s nejakými poľovníkmi, pričom aj to bolo len také "napínanie svalov" z ich strany. Penzisti sú iná vec, tí 3.14čujú pomerne často, no to dávam jedným uchom dnu, druhým von.

Inak ale táto rezervácia so svojím tzv. voľným pohybom bude imho vadiť aj peším turistom a bežcom (ktorých názor má imho pre politikov výrazne vyššiu váhu, než názor bajkerov) takže by som nebol prekvapený, ak by sa po patričnom občianskom tlaku ten zoznam výnimiek rozšíril.

Uvidíme, čo sa bude diať na jar, keď sa v tom lese začne viac športovať.
01.02.2022 - 19:47:56
08
Chcelo by to medializaciu v tv, ako so vsetkymi nakoniec napriek prislubu vy****li. To je najlepsi tlak na zmenu.
01.02.2022 - 19:51:44
02
Laco Findl napísal:
Pali65:
odpovedal si si sam... vsetci spomenuti... kazdy tam ma maslo na hlave...

Takéto všeobecné hodnotenie mi je naprd... Ak je v nejakej veci na vine každý, tak potom nikto. Ak sa nedozvieme, čo konkrétne má niekto na rováši, tak je to len neadresný hejt. Chápem potrebu si uľaviť, ale toto nemá nijakú informačnú hodnotu.
01.02.2022 - 19:52:28
00
Vymením horák za koňa ...
01.02.2022 - 19:59:36
05
Ale super, že sa s týmto hlavne niečo možno začne robiť. Lebo správne tu ľudia podotkli, že tie bicykli všeobecne niekto , niekedy zakázal, lebo dávnejšie ich nebolo až toľko. Teraz je ten trend jazdy v lese zvýšený a v ostatných krajinách sú bicykle povolené aj na úsekoch, kde u nás sú oficiálne zakázané. Ale ja by som bol určite rád, keby niekto začal tieto jazdy tolerovať. Ono by to nemuselo byť ani nejakými zákonmi definované. Slušný človek by sa hlavne mal vedieť na horách správať a to by malo byť nadradené nad akýmkoľvek zákonom. V lese by mohli byť aj vytipované lokality, ktoré by mohli byť vhodné na stavbu trailov, aby sa cyklisti mali kade pohybovať, lebo v niektorých lokalitách je to bieda - nemyslím len u vás v MK, skôr celoslovensky.
01.02.2022 - 20:01:31
00
StrenkiSak na tom biku sa nadrem jak kon :-D
01.02.2022 - 20:01:38
14
no najväčší propagandista je poslanec Mrva ktorý ešte aj v novinách vypisoval ako sa nič na pohybe nebude meniť a vidíme,že si pekne nas.al do huby.Nič sa nedeje jazdíme naďalej ako vždy po všetkých zvážniciach ako doteraz.
01.02.2022 - 20:03:57
08
Asi mu napisem na FB co on na to, ci je spokojny...
01.02.2022 - 20:06:08
04
napíš mu a hneď si ťa blokne.tento debilný aktivista je neuveritelný propagandista.tých zvážnic je tam kopec a aj tzt idú po približovacích cestách takže by si mal jazdiť po všetkých a nie po jednej.
01.02.2022 - 20:12:22
03
keyboard_arrow_up