Tak pri vydrici sme dopadli este celkom dobre:
https://dennikn.sk/2701584/nova-rezervacia-chrani-pralesy-no-turistom-znemoznila-vstup-do-mnohych-lokalit/?ref=tit

Vsimnite si, ze tam nejde nieco, co pri Vydrici islo. Vraj zakon. A v parlamente maju podporu - zakon sa moze mierne upravit tak, aby to islo.

Na margo toho, ci viem, ako funguje stat. Kedysi som to tom mal relativne dobry prehlad. Ale teraz, ako sa preslo na FB, uz nejako nechapem fungovanie politickeho vyjednavania a stratil som s tym kontakt. Asi som mimo a mal som idealy, ze ti ludia vedia.

Vcera som bol rozculeny. Cakal som, ze obmedzenia pridu v priebehu rokov salamovou metodou. Nie, ze sa to stane, napriek ubezpeceniam, okamzite. A vobec som necakal, ze rezervacia zasiahne vydricky trail - to som prehliadol.
Ale nebudem uz tu nadavat, nech neskodim tym, ktori este maju chut a silu nieco vyjednat.
03.02.2022 - 08:39:32
01
ludia, ako to vyzera v karpatoch? Od zeleznej po asfaltke sa da vyjst na BK na cestaku? Alebo radsej MTB brat? Nechcem po trailoch ist, len cisto asfalt..
03.02.2022 - 13:04:31
00
Jezus napísal:
Nerozumiem, ze ked sa tomu venuju tolke roky, ze vobec nie su v obraze a nemaju overene akymi predpismi sa pohyb tej-ktorej skupiny ludi v jednotlivych stupnoch ochrany riadi. Ved ked chcu podla tychto stupnov ochrany nejaku zonu regulovat a zaroven zachovat vynimky, tak predsa to je prva vec co maju mat spravenu ako domacu ulohu, tzn. uz ked navrhovali novu zonaciu, tak mali mat vypracovanu pravnu analyzu dopadu zmeny zonacie na jednotlive skupiny uzivatelov a mali mat pripravene a aj pravnikom spripomienkovane prislusne navrhy upravenych ustanoveni a nie ze ich teraz prekvapi, ze nejaky uradnik napise znenie ustanoveni uplne inak a tym padom zneguje to, co tu mesiace vsetkym slubuju. Zda sa, ze opät raz sme poniektorych ludi precenili. Teraz ten bordel akurat musia po sebe poriadne upratat a nevyriesit to zakreslenim nejakych cesticiek do tej trapnej mapky, ale mali by aspon teraz konecne zistit kde je naozaj problem a co treba preformulovat. Najsmutnejsie na tom je, ze sa snazia o dobru vec, ale tento ich amaterizmus, nevedomost a nedostatocna analyza / priprava to cele zhadzuju na uroven krcmovej aktivity. Skoda premrhanej prilezitosti, takto sa dovera neziskava...

Lebo nechcú a nemajú záujem. Nie je to ani amaterizmus, nevedomost a nedostatocna analyza. Je to zámer.
03.02.2022 - 13:09:42
01
triki napísal:
problém,je že Mrva je len vymyslený aktivista nič viac.Tento človek nemôže nikdy zastupovať cyklistov,pretože robí v podstate všetko proti nim.Výhovorky,že to robia prvý krát môže hovoriť akurát svojim malým deťom.To,že tento nami platený hlupák ani nevie na základe akej normy sa cyklisti pohybujú po neznačených lesných cestách hovo o jeho nekomeptentnosti. Proste budeme jazdiť ako doteraz keďže dohoda bola jasná a nikto nie je povinný študovať ich vyhlášky.miomochodom všetky lesné cesty sú vyňaté z tej rezervácie.

Jednoducho sa rozhodol že zastupuje cyklistov v Malých Karpatoch a že rozumie lesom, v tom čase bol zamestnaný v zahraničnej poisťovacej spoločnosti (vyštudoval ekonómiu).
03.02.2022 - 13:15:55
00
odpisal: presne tak, po cervenej bude zakazane jazdit. Bodka. Myslim ze to nie je tak tazke akceptovat a nechat niektore trasy len pre pesich. Inak do vikendu by mala byt nova mapka uploadnuta s doplnenymi trasami.

Cervenou mysli, novu, prelozenu turisticku cervenu.
Ani za svet upravit text, len doplnenie mapky....amateri na n-tu.
03.02.2022 - 13:25:32
06
to je super, cyklisti maju zakaz na cervenu ale turisti mozu uplne po vsetkych C, krasne
03.02.2022 - 14:18:27
00
konkrétne tá značka vznikla na rozdelenie peších a cyklistov na pôvodnej (asfalte), zase sa neplaš a nedurdi, keď to nie je nutné
03.02.2022 - 14:19:59
09
no ale ved to nefunguje, malo to byt tak ze vacsina turistov prejde na cervenu a asfalt bude volnejsi
realita je ze na cervenej je radovo v jednotkach percent ludi a asfaltky furt plne ludmi chodiacimi po zlej strane a idealne aspon traja vedla seba
a toto nikto neriesi, je to nepopularne obmedzovat a zahriakavat najvacsiu skupinu. Takze jednoduchsie je kopat do cyklistov.
03.02.2022 - 14:25:54
03
chápem, nefunguje, a preto sa treba durdiť, chápem
03.02.2022 - 14:30:23
02
scarinko no vsak ked je ta nova cervena furt prazdna, tak aspon mame priestor po nej jazdit :)
a nedavno som si vsimol, ze uz prelozili aj jej hornu cast :)
https://www.freemap.sk/?map=16/48.241746/17.139204&layers=TI&tool=draw-points&point=48.241957/17.139869
03.02.2022 - 14:30:52
01
Turistov je holt viac a sú zvyknutí na ten asfalt.
S tým, že hlavne cez weekendy tam bude plno, ľudia budú chodiť traja vedľa seba, po nesprávnej strane cesty a ešte sa aj uhýbať "krížom," je žiaľ treba počítať a prispôsobiť tomu výber trasy. Zo dňa na deň (a skôr ani z roka na rok) sa to nezmení.
03.02.2022 - 14:31:14
02
no ved prave toto, ona je prazdna a ked sa clovek chce vyhnut ludom a ist po nej tak sa este niekto postavi na zadne a povie NIE! tam nesmies, to je pre turistov. A co ze tadial nechodia, aj tak tam nesmies.
lapaloma niekto sa durdi a iny sklopi usi a necha si skakat po hlave. Kazdy to mame inak.
Tomas11 pokial sa k tomu bude pristupovat takto ze ved su zvyknuti a je ich viac a vlastne tolerujme tieto ich nespravne navyky tak sa to nikdy nezmeni a cim to bude dlhsie trvat tym viac toho bude
staci ze idu dva cyklisti vedla seba a uz ich idu roztrhat v zuboch vsetci co si to dovoluju na ceste


Naposledy upravil scarinko dňa 03.02.2022 - 14:34:55, celkovo upravené 1 krát.

03.02.2022 - 14:32:47
01
delarosa napísal:
ludia, ako to vyzera v karpatoch? Od zeleznej po asfaltke sa da vyjst na BK na cestaku? Alebo radsej MTB brat? Nechcem po trailoch ist, len cisto asfalt..

Zo strany Nestich od 3brestov ľad a ten pokračuje až po spariska, celkom o hubu
03.02.2022 - 14:34:44
00
na cestak to vidim asi az koncom buduceho tyzdna
03.02.2022 - 14:39:09
01
scarinko Ked zacnes vacsie skupinky turistov brat ako zvieratka, bude ta ovela menej ich neduhov stvat :-).
03.02.2022 - 14:40:04
02
keyboard_arrow_up