To je jasne ale o to to tu teraz nejde, s tym sa pocita. To druhe auto bude skor ci neskor tak ci tak potrebne (uz to dost dlho latame ako sa da), aj ked mozno nie na dennej bazi ale bude. Resp. to druhe bude "prve" alebo teda chceli by sme, taka je predstava a Civic zostane ako to druhe, ked to bude racionalnejsie. Ten Civic bola taka trochu nestastna volba pred rokmi, ked boli este potreby ine... Teda nie zeby bolo nejako zle, praveze naopak je to povedal by som nadpomery spolahlive auto... Ale teraz to neni ani To velke rodinne auto s kapacitou na presuny, dovolenky a pod. a ani To male, druhe ale primarne vyuzivatelne mestske auto s malymi nakladmi a snazime sa z toho nejak vykluckovat. Predaj zatial nepripada v uvahu, to auto ma za 7,5 roka 90tis. km, absolutne bez problemu, vieme co mame... Ano v pripade vymeny za nove by to este islo, ale z pochopitelnych dovodov to nejde a menit vlastne auto za nejaku jazdenku, aj ked mozno z nejakych dovodov vhodnejsiu je ciste sialenstvo..
03.02.2022 - 13:24:32
00
Jaiub vies prosim ta napisat preco uz nie japonca? celkom ma to zaujima, kedze premna by bol pri jazdenke japonec priorita...
03.02.2022 - 13:34:34
00
Nedáva zmysel kúpiť ešte jedno velkostne podobné auto ako máš,ja som to pred pár rokmi riešil tak,že jedno menšie benzínové auto do mesta,na nákupy a pod. a v garáži Alhambra TDi 96 kW,tam sme sa popratali traja aj z bicyklami a batožinou na týždeň,dva úplne na parádu-ale väčšinu času stála len v garáži,po 3 rokoch šla z domu,nemalo to zmysel.
Nechal by som Civica,a ak fakt potrebuješ ešte jedno auto na krátke trasy,tak jedine malý benzín,kludne aj 1,2 i.
A Japonca by som do výberu dal,spolahlivosťou jasne vedie aj v jazdenkách.
03.02.2022 - 13:57:19
02
Mam tu 1,4i 55kw v golfe. Spotreba leto 6,1 l zima 6,4 l. Trasy vacsinou mesto 30 + 30 km denne. 315tis km nabehane, trochu oleja cucne medzi vymenami, do mesta za mna ideal.
03.02.2022 - 14:00:50
00
pol Tak su to viacmenej len vlastne, mozno neobjektivne dovody, ale su. Napr. takmer neustale je problem s kvalitou fm signalu, automaticky nepreladuje, alebo teda nie tak kvalitne ako kvantum inych aut ktore som mal moznost soferovat. Kratko po kupe bolo aj radio menene ale bohvie ako sa to nezlepsilo. Zjavne bude problem niekde inde, skratka to pripisujem charakteru auta z dalekeho vychodu a nejakym inym standartom :-) Uz sme si zvykli a prestali to riesit. Ale to je len taka drobnost. Dalej ma strasi dostupnost a cena nahradnych dielov pri starsom 10-15r. japonskom aute, kedy uz poruchovost moze byt predsa len vyssia. Nikdy nevies kto s tym ako zaobchadzal. Ale ked si predstavim ze na nejaku fabiu alebo celkovo vw group auta kupis nahradne diely pomaly aj na trznici...
No ale najpodstatnejsi dovod mam taku tu povestnu ne-odolnost karoserie proti hrdzi, resp. odolnost celkovo. Prednu kapotu, urcite aj vdaka tomu ze sa viac zvazuje ku narazniku ako ine auta, mam komplet obitu od kamienkov. Vzdy ked ho umyjem, a ze to nerobim nejak casto mi je z toho do placu. Ano vsimam si na parkoviskach kvantum passatov, renaultov a inych aut ktorym hnije kapota obita od kamienkov, ale su to auta minimalne raz tak stare a zanechava to vo mne nie najlepsi dojem. Akosi to furt vnimam ako "nove" auto ktore sme toj kupili a nechapem ze je take obite. Davam ho voskovat 2x do roka nech je tam aspon aka taka ochrana, ale neviem kolko to vydrzi kym to zacne kvitnut. Ked sa pozrem na svokrove 14r. XC90, ani zdaleka nema take obite auto, minimalne teda nie takeho charakteru. Pripisujem to vyssej kapote a jednoducho kvalitnejsiemu laku. Mozno sa mylim mozno nie, no momentalne mam taky nazor. A celkovo aj kvalita interieru, potahov, podlahy, neviem nejak to vomne nevzbudzuje vysoku odolnost po tych rokoch, vysavam to tam to vyduje, hentam je sedacka zatrhnuta, a rozne take mozno drobne veci... Skratka mi to pridu uz take prechvalene auta, ano vdaka technike, motorom, ktore su vyborne, trvacne, ale ta dalsia stranka nic moc, mozno lepsia dacia... Nechcem to nejak znizovat ani nadavat, ale uz len taka obycajna fabia, minimalne tie predosle generacie na mna posobia v tychto hladiskach omnoho odolnejsie, trvacnejsie...
03.02.2022 - 14:01:07
01
No, Hondy nikdy nemali extra kvalitny lak. Ale pozerat sa roky na obitu kapotu a nic s tym nerobit, a pritom mat hrozu z toho, kedy to zacne hrdzaviet, je velmi zaujimavy pristup k prevencii pred koroziou. :)
03.02.2022 - 14:08:01
00
Dano5 Je to tak ako hovoris, a keby mam na vyber tak uplny ideal, vsak to aj vyssie spominam. Ja potrebujem auto tak +-2x v tyzdni, zena denne. S tym do toho ideme, ze civic zostane stat, teda uvazujeme tak. Nemam problem ani s 1.2, len ma jaksi furt obmedzuje ten bike vnutri, a idealne 2,3,4,5,.... tisic :-D
03.02.2022 - 14:12:03
00
Biky a male auto nejdu dokopy. A spotreba pod 6litrou nebude. Nesmieš počítať spotrebu. Zenina C3 žerie 30-40 €mesacne😀,presne take podobne trasy.
03.02.2022 - 14:14:34
00
Jezus Je to po poslednych dvoch zimach, teda tejto a predoslej. Nemysli si zistoval som si moznosti, tie rozne kozenne a plastove ochrany kapoty sa mi nepacia, to tam nedam. Zistoval som si ochranne priehladne folie, sam to asi nedokazem tak precizne nalepit ako by som pozadoval a cena odborne nalepenej ma odrovnala, to neakceptujem. To za to vymenim celu kapotu ked na to pride :-) A ked nato pride tak mozno aspon bude konecne "racionalny" dovod to predat. Tak zatial len voskujem pred/po zime...
03.02.2022 - 14:17:01
00
mal som novy Seat Ibiza, po 2 zimach bol predny naraznik miesto bieleho, cierno-biely, ako pehana....uz to davaju vsade, vodou rieditelne a max tenka vrstva..
03.02.2022 - 14:24:00
00
Chcel som radit Jazz,ale po precitani niekolko stran dozadu vidim,ze nepreferujes.
Za mna do mesta ideal, male velke auto s prijateľnou spotrebou (aj v meste pod 6), bicykle 1 aj 2 vojdu pri obsadeni max 3 osobami,odskusane (cestak a cross). 1 bike plus 4 osoby by asi tiezisli (realne neodskusane, nebola potreba.

Drziak:)

S beznymi dielmi ziaden problem (kotuce,loziska, výfuk...inac len naplne).

Spolahliva klasika bez extra elektronickych vymozenosti.

Hnevaju ma len take drobnosti, nic co by ma za 15+ rokov presvedčilo vymeniť.
03.02.2022 - 19:33:03
00
Netreba sa báť,že na staršie autá sa ťažko zháňajú súčiastky,autodielov je plno,v tomto segmente nie je situácia taká zlá ako u cyklodielov-aj na 20 ročné auto nie je problém kúpiť hocičo,druhovýroba toho nasekala plné sklady,ceny sú velmi prijatelné.
Ako príklad uvádzam-na ten môj Seat Leon 2005 som zaplatil za sadu zadných brzdových platničiek (sada je na obe kolesá) presne 7,57 Eur a dalo by sa aj za menej ...
03.02.2022 - 20:11:08
00
Marli Ano viem, ved sme sa otom bavili a odvtedy vlastne registrujem to auto v takomto ponimani. Fakt sa mi paci a stale je tam niekde v uzsom vybere, aj ked pisem co pisem… :lol:
Preto by ma zaujmali aj skusenosti s tym golfom plus, ako to je tam priestorom pre biky, kedze je to stale “male” auto ale predsa len je o 30cm dlhsie ako jazz, vyssie aj sirsie. Preto sa mi nechce verit zeby sa tam nezmestili aj pri nejakom horsie vyuzitelnom priestore..
03.02.2022 - 20:24:55
01
zober bike a chod si skusit. ja ked som kupoval auto tak sa skladali sedacky lebo som chcel vediet ci sa v tom da vyspat. jeden znamy povedal panulke na predvadzacke ci si moze niekam zajst - nalozili do fabie komby dva sudy piva - zmestili sa - povedal ze berie :-)
03.02.2022 - 22:28:20
00
problem s nahradnymi dielmi by som videl iba u 30rocnych japonskych aut pre americky trh :D tam vlastne problem s dielmi tiez nieje akurat ze vacsina ich je iba v amerike. :^)
04.02.2022 - 10:04:12
00
keyboard_arrow_up