Kladiem si otazku co vedie taku velu cast cobolackej verejnosti k obdivu alkoholom degenerovanej, skorumpovanej krajiny, ktora svetu nic dobre nepriniesla… zistujem, ze som si vlastne odpovedal v prvej vete… 😀
04.02.2022 - 08:45:58
09
"Slovaci miliju Rusko, ktore neexistuje." Niekde, som to cital, alebo pocul. Cast Slovakov si vytvorila rozpravkovu krajinu menom Rusko a realitu ignoruju. Drviva vacsina z nich v Rusku nikdy ani nebola
04.02.2022 - 09:03:36
16
madbugie napísal:
... tie konvoje techniky, čo tu boli označované za hoaxy, sú tam krásne pred Donbasom napáskované jeden vedľa druhého...


Toto prosím objasniť - kto, kedy a kde označil konvoje techniky na Ukrajine za hoax?

madbugie napísal:
vieš tí rusi aspoň idú s tým kalašnikovom priamo ku ksichtu, us demokracia padá z neba z 10 km, to je také menej osobnejšie, máme tu aj zopár srbov v robote ;-) svet nie je len čierno biely...


Tak tak, AK-47 je to jediné, čím sa dokážu „dovolenkári“ pri výletoch na hranice ozbrojiť (pomer vojenských a civilných výdavkov štátu, prípadne každoročné predstavenie zbraní aké svet nevidel tomu dlhodobo nasvedčujú) :tmi: Možno by neškodilo pri desiatovej pauze prebrať aj situáciu, keď je sloboda a demokracia posielaná 10 km opačným smerom - a vlúdi sa napríklad chybička An-26 vs. Boeing 777-200 ...

madbugie napísal:
k tomu Krymu, rozmýšľam nad takým napr. Guantanamo Bay... že jedného dňa by tam prišli napr. Rusi (resp. vyslovili "myšlienku"), že chceme túto základňu, čo by tak asi US boys urobili... zrazili opatky a odišli poslušne domov, aj keď majú uzavretú dlhodobú "zmluvu"? alebo Perlový prístav, aby to bolo analogické s námornou základňou... ;-) (Sevastopoľ)


Toto je priam geniálny príklad - situácia celkom rovnaká, akurát úplne iná :?: V čom sa líši nájomná „zmluva“ USA vs. Kuba od zmluvy Rusko vs. Ukrajina? Ja tam vidím rozdiel akurát v tom, že kým anexia Kuby kvôli vojenskej prítomnosti nie je zrovna žeravá, o anexii Krymu ako „bonusu“ k námornej základni by som si to tvrdiť nedovolil ...
04.02.2022 - 09:04:18
02
je celkom zaujímavé,že nikto z obdivovateľov Ruska by tam nechcel žiť -prečo asi ? keď je to tam také super-aha,žeby preto,lebo len masochista by chcel žiť v biede,nedostatku základných služieb,tovaru,v štáte,kde je všadeprítomná absolútna korupcia a mizerný plat ??? :^)
04.02.2022 - 09:08:39
00
gebula nekrm trolla, bude chybat v teme korona :)
04.02.2022 - 09:11:34
01
Dano5 napísal:
jedno treba uznať-Rusku ide hybridná vojna velmi dobre,v tom sú naozaj TOP
ešte doplním toto:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10224641548439277&set=gm.924655484904585

Dano minule som niekde čítal zaujímavý názor že preto je dezifo tak účinne na SK pretože na internete sú tieto weby zadarmo. To láka tu časť obyvatelov aby zbierali informácie tu. Drvivá väčšina článkov v dennej tlači ktorá prináša realny pohlad na svet je zamknutá. Možno by pomohlo ak by aspoň neaký čas boli volne dostupné.
04.02.2022 - 09:14:24
01
martinkluckask napísal:
Kladiem si otazku co vedie taku velu cast cobolackej verejnosti… 😀


https://en.wikipedia.org/wiki/COBOL myslíš tento cobol?
04.02.2022 - 09:16:28
01
Nie, tento 😀

https://cs.m.wiktionary.org/wiki/čobolák
04.02.2022 - 09:25:28
02
chlapci... streľba presne, ale asi trošku vedľa... z vašej strany...

čobolák, slověna, butatót a pod. ako hanlivé výrazy či už v ČR, alebo HU sa používa ako označenie všetkých slovákov, príslušníkmi iného národa...

(teda platí to aj na vás dvoch ;-) takže tak trošku streľba aj do vlastných radov)

keď už sa chceme hrať na vlastnom piesočku tak ouca, dežolé, dezolát, hejslovák a podobne ;-)
04.02.2022 - 10:00:16
00
Hosť napísal:
Dano minule som niekde čítal zaujímavý názor že preto je dezifo tak účinne na SK pretože na internete sú tieto weby zadarmo. To láka tu časť obyvatelov aby zbierali informácie tu. Drvivá väčšina článkov v dennej tlači ktorá prináša realny pohlad na svet je zamknutá. Možno by pomohlo ak by aspoň neaký čas boli volne dostupné.


Ono, nemusi to byt uplne tak.

Mame tu clanok zamknuty clanok: https://hnonline.sk/svet/20368641-ruska-stredna-vrstva-zije-na-urovni-nasich-vylucenych-komunit-hovori-cesky-cestovatel
A potom tento clanok: https://www.autoforum.cz/predstaveni/eu-uz-dosahla-toho-ze-druhy-nejvetsi-trh-s-auty-v-evrope-je-rusko-i-velka-auta-jsou-levna/
Tak si vyberte.

Jednoducho mi nesedi, ze v narode, kde podla medii stredna trieda zije v hroznych podmienkach, si tato stredna trieda bude kupovat nove auta takym tempom, ze prekona strednu triedu z UK, Francuzska aj Spanieska. Lebo nove auta kupuje najma stredna trieda a bohatsi ludia. A vyzera, ze to nie je jednomesacny vykyv, ale Rusko bude celkom vysoko v statistikach aj za cely rok.

Jednoducho nase mainstreamove media vykresluju svet iba jednofarebne. A Rusi toho vyuzivaju a poukazuju na kazdu chybu protivnika (a svoje samozrejme zlahcuju) - cim si ziskavaju ludi do svojich platkov, kde im uz valia propagandu, ktora vyhovuje im.

Bezny boj mocnosti. Tentokrat na informacnom poli.
04.02.2022 - 10:21:09
02
@will podla mna je velmi predcasne vyvodzovat nejake dosledky z tej statistiky z autoforum.cz ...

1) lockdowny - rozna dlzka, opatrenia, ich dodrziavanie
2) struktura ekonomiky - ger ako silne exportna ekonomika postihnuta dodavatelskymi problemami vs RU ekonomika taziaca z vysokych cien nerastnych surovin
3) spravanie spotrebitela - ger obyvatel vyrazne obmedzil spotrebu aj oproti slovakovi
4) automobilove regulacie v ramci eu (menej lacnych aut)
a X dalsich dovodov, o ktorych nemam sajnu

...ale dam ruku do ohna za to, ze to nebude prekvitajucou strednou triedou v RU
04.02.2022 - 10:45:53
03
to akoze fakt will? PR clanok cerpajuci info z RU agentury Avtostat, kt. sa zacina vetou o zelenom EU socializme a miesa hrusky s jablkami (odlisne auta, limity a pod.)? toto beries za overeny zdroj? tu vidis ako dezinfo funguje... btw v DE sa za r. 2020 zaregistrovalo 2,9mil. novych aut, nie 198tis., za stvrtrok 2021 ich bolo cez 600tis., kks citaj a overuj
04.02.2022 - 10:46:18
33
ako som písal-hybridnú vojnu Rusko vie robiť TOP,a aj ju patrične aplikuje,zjavné klamstvá a prekrúcanie faktov je ich pracovná metóda ...
pýtam sa ešte raz-keď je to taká super krajina,prečo tam nikto nechce ísť žiť-naopak,kto môže,zdrhá smerom na západ ???
04.02.2022 - 10:51:46
03
no ale oni si nepredstavuju tu chudobinu a marazmus, zivot mimo Moskvy a Petrohradu, oni si predstavuju, ze budu ti hore, ti na prijmovej strane toho systemu statnej korupcie, to vyvolene 1%… a hej, vtedy ti je v Rusku sveta zit, krajina neobmedzenych moznosti
04.02.2022 - 11:04:53
00
mám kamošov, čo robili v rusku, konkrétne v Kaluge, čo je detakto predmestie Moskvy ... žili si tam dobre a aj tam dobre zarobili ale nikto s nich neprejavil snahu presťahovať sa tam a žiť tam nafurt :P ...
04.02.2022 - 11:17:59
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up