Veď tak to je Stax zhruba v tom čo som videl aj na Strave našich a CZ MTB pretekárov. Toto čo si poslal sú preteky, brutálna nálož km, výšky, priemernej rýchlosti, maximálok. Väčšina z nás čo nepretekáme a nebudeme pretekať, keď si dá trasu nad 100km a tak 2500vm, tak pri nejakej uspokojivej priemerke v horách okolo 19-20km/h je rada, že to ustojí s priemerným tepom do 130-140. Tu vidíš brutálne preteky a tep +-140, výkon vysoký.
06.02.2022 - 13:42:09
00
A pre upresnenie, túto cestu používajú miestny cyklisti ako začiatok svojich výjazdov, takže sa predpokladá, že "nedupú až im kyselina tečie z uší", na rozdiel od teba, keď si sa 11.8.2017 doviezol na štart segmentu asi autom /podľa stravy/. Druhý v poradí bol od teba síce až o 7 sekúnd a šiel v balíku, ale mal pre sebou ešte dobrých 140km, takže nepredpokladám že išiel "na krv".
06.02.2022 - 13:44:40
00
nie tak uplne. u toho van der poela vidno ze prvych 5 a pol hodiny siel "tazku pohodu" a naozaj zavodil "iba" poslednu hodinu.
06.02.2022 - 13:48:01
00
Každopádne musíš súhlasiť, že tá "ťažká pohoda" je výkon taký, čo by sme radi videli ako inšpiráciu aj v tejto téme :) Že to nebolo vozkanie sa po rovinke na 160bpm. Ja som od tejto témy čakal najmä to..že ako sa v kopcoch dokázať udržať nažive..to že ideš hodinový kopec na prahu svojich možností je fajn, ale čo potom s druhým a...štvrtým..a ..kopcom potom mám urobiť ?? :)
06.02.2022 - 13:58:11
02
samozrejme. absolutne suhlasimale to uz nie je u absolutnych hodnotach pulzov ale o prahovych vykonoch. fakt skoda ze bardet uz na strave neukazuje pulzy - on je tohoto exkluzivny priklad.

myslis 3 kopce ktore maju zhruba hodinu a pol denne 7 dni po sebe? :) teda okrem casovky do vrchu kde bol iba jeden kopec...

po evente cakajuc na odlet naspat domov som sa bavil s typkom co skoncil v prvej 20tke ktory mi vravel ze bol velmi prekvapeny ako sa to jazdilo a ze ak to pojde este raz tak bude trenovat ovela viac vo2max intervalov ako steady state.
ak mne este raz prepne a pojdem to este raz tak tiez by som uz pripravu zvolil trochu inak ako len dookola jazdit tresholdovu intenzitu aby to bolo "race specific"...

Prílohy:

HR.JPG
HR.JPG 58.11 KiB thumb_up0thumb_down

06.02.2022 - 14:08:27
04
ivan napísal:
kde píšem že 4,2 W/kg mám z roku 2020, 2021 ? žalúzie máš ty - ale zatiahnuté :D

tváriš sa ty - podľa tejto tabuľky Power Profiling je ženských Kristininych 3,3 W/kg horších ako mojich mužských 4,2 W/kg - ona s ,,nie diesel,, nájazdom 15 141 km a ja s diesel nájazdom 4 276 km /v 2016/, mojich mužských 4,1 W/kg s nájazdom 3763 km v 2018 je podľa Power Profiling tiež viac ako jej ženských 3,3 W/kg s nájazdom 15 141 km

duri áno - môj ,,len diesel,, tréning je podľa mužských a ženských Power Profiling tabuliek co si tu dal lepší ako Kristinin ,,nie diesel,,

Marli. Co na to povieš ako odborník na rýpanie ? Staxa to rýpanie asi tiež baví, ani spat koli tomu nemože :D


A naco mam reagovat? Keby som chcel, tak po znevážení priemerneho bpm 140 pocas 13 hodin sem dat obrazok 160 pocas 20 minút poviem, ze je zvlastne, ale pomlcim, nevsimaj si to.
3. miestov v casovke do kopca je uznaniahodne, avsak neporovnatelne.
Nie ze lepsie alebo horšie, ale neporovnatelne (pardom za zopakovanie).
My starsi uz zvycajne horsie pocujeme ci chapeme.

Kazdy si jazdíme po svojom, niekto strieda zataz a/alebo užíva si, iny furt naplno.

Niekto ma lepsie geneticke predpoklady, iny viac ci menej natrenovane, dalsi zdravotne obmedzenia,ine rodinne zazemie ci financne moznosti,atd., ale toto som chcel (podciarknut):

Pri uctyhodnom veku aj vykone su ale vyjadrenia na a POD úrovnou toho kondicneho veku zobrazeneho Garminom (okolo 20,ak sa pamatam), cize pubertiacke.

Koncim s reakciami, nema to zmysel.
O jedneho v protismere menej.

Uzivajme si. Na zdravie.
06.02.2022 - 14:11:07
01
No presne Stax som myslel také kopce :) To sú také tréningy čo robia inšpiráciu a škoda, že z nich tu nevidno dáta. Práve je to aj o tom, že mnoho nielen profíkov, ale aj amatérov si dáta a aj profil schováva. Preto som rád, že aspoň pár ľudí na Strave vidím čo jazdia. Lebo keď som začínal tak som si myslel, že taký priemer 230-250W a po jazde 50-80km prísť domov s finálnym priemerom 150bpm je normále. Ale je to len znak slabej kondície celkovej netrénovanosti. Ešte na cesťáku by mi to šlo lepšie, lebo ten má nízke odpory a je ľahúčky.
Mne osobne na XC najviac zlepšilo výkon a znížilo tepy a výdrž, že som prešiel na ťažký trail/enduro bike....a potom keď sadnem na XC bike, tak sa cítim akoby som nič neťahal, ale pritom v kopcoch sú časy veľmi uspokojivé.
06.02.2022 - 14:36:52
00
Stax napísal:
nech na to pozeram ako pozeram 3.3 w/kg je rovnaka kategoria 3 u zien ako 4.1 w/kg u muzov. ergo ak je kristina v "turistickej" kategorii si v rovnakej turistickej kategorii aj ty. akokolvek dlhy traktat so 6timi editmi k tomu napises na tom nic nemeni. turista...


A furt zabúdaš. Zabúdaš zohladniť v Power Profiling vek. V mojich 53 rokoch má výkon 4,2 W/kg väčšiu hodnotu ako u človeka vo veku napr. 30 rokov. Odtiahni už konečne žaluzie ktoré si tu pred chvílou spomenul. VO2max vekom klesá. Dosiahnuť nejakú hodnotu FTP vo veku napr. 53 rokov je väčšie umenie ako dosiahnuť rovnakú hodnotu vo veku napr. 35 rokov. S tym nezrobiš nič.
06.02.2022 - 15:17:12
00
Presne tak. A keď už sa pohybujeme v rovine exaktných dát, pripadá mi veľmi úsmevné že Kristína je pri porovnávaní výkonu na rozdiel od zrelého seniora braná ako +- 30 ročná "turistka" :tmi:
06.02.2022 - 15:38:29
00
ivan napísal:
... kritériom jej výkonu priemerka počas jazdy pri zašívaní sa v balíku - hovorí tomu že nejaká efektivita jazdenia. Dosiahnuť čím väčšiu priemerku pri čo najmenšom výkone. Samozrejme na úkor tých čo tú priemerku urobia za ňu na špici svojim väčším výkonom. Aj tak vyzerá naša cyklistika....

Opäť klameš, osočuješ a vymýšľaš si, pupúšik. Nedokážeš pochopiť ako je možné urobiť 30km/h priemer s takým nízkym výkonom a nízkym HR. Všetky jazdy, ktoré som prezentovala sú sólo. Chápeš? Sólo. Nikdy by som si nedovolila prezentovať svoj turistický výjazd 30km/h priemerkou ako sólo jazdu a pritom sa vozila v balíku. Ale chápem ťa. Podľa seba súdim teba. Ty IMHO nikdy nepochopíš ako sa dá jazdiť rýchlo a efektívne, pokiaľ sa nenaučíš jazdiť pomaly.
06.02.2022 - 17:31:29
01
branomelis napísal:
No presne Stax som myslel také kopce :) To sú také tréningy čo robia inšpiráciu a škoda, že z nich tu nevidno dáta. Práve je to aj o tom, že mnoho nielen profíkov, ale aj amatérov si dáta a aj profil schováva. Preto som rád, že aspoň pár ľudí na Strave vidím čo jazdia. Lebo keď som začínal tak som si myslel, že taký priemer 230-250W a po jazde 50-80km prísť domov s finálnym priemerom 150bpm je normále. Ale je to len znak slabej kondície celkovej netrénovanosti. Ešte na cesťáku by mi to šlo lepšie, lebo ten má nízke odpory a je ľahúčky.
Mne osobne na XC najviac zlepšilo výkon a znížilo tepy a výdrž, že som prešiel na ťažký trail/enduro bike....a potom keď sadnem na XC bike, tak sa cítim akoby som nič neťahal, ale pritom v kopcoch sú časy veľmi uspokojivé.


Tu máš ak chceš pre inšpiráciu jeden s mojich dlhších XC výjazdov s minulého roku kde som sa snažil držať pokiaľ možno v aeróbnych pásmach a tepy udržať cca do 160 aby som výjazd zvládol. Celkom sa to podarilo aj keď posledný kopec už bol dosť kritický a nohy prázdne.

https://www.strava.com/activities/5733087885/overview
06.02.2022 - 18:43:14
07
pridám aj ja jeden ... https://www.strava.com/activities/6630255533/analysis c.u. vonku
06.02.2022 - 19:27:03
05
Škoda Laco1993, že tam nevidím tie tepy, ale výjazd parádny a celkom som nad niečím podobným premýšľal. Hlavne čo je tam zaujímavé ako si sa dostal z Turca na Oravu a vyzerá to, že mimo hlavných ciest. Presne také čosi mi chodilo hlavou, ale pozeral som, že či sa to nedá na druhej strane Váhu, kde sú Turany. Ale tam som nič schopné nenašiel. Ale chcel by som niečo menšie v sezóne možno na Kubínsku Hoľu dať. Ale uvidím, lebo som zmenil štýl bicyklovania a XC už ma neláka až tak. Každopádne výjazd parádny - pestrý a na záver si Polom ešte veľmi pekne držal. :)
06.02.2022 - 21:03:15
00
nevidíš tepy? myslel som že ich mám verejné... hm pozriem to

Edit: mal si pravdu boli schované. Netuším ani prečo :D Od určitého dátumu mám tepy schované... asi som sa hral s nastaveniami :D dal som to hromadne zmeniť na viditeľné tak snáď sa to upraví.
06.02.2022 - 22:10:28
00
Fajné Laco teraz keď to tam už ukazuje. Na mňa už trochu dlhý výjazd, ale pekné inšpirácie tam máš :)
06.02.2022 - 22:33:10
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up