Hack3r napísal:
A ako sa uz pisalo na vacsine dresov maju rukavy az po laket a to ja tiez neznasam.

Čo sa týka dlžky rukávov všeobecne, to nie je problem výrobcu ako taký. Si myslím. Je to akási módna vlna, ktorá sa neustale mení a po čase vracia. Mám prvý Albula 1.0 dres cca 5 ročný(?) A má krátke rukávy, nie po lakeť. Takisto napriklad Santini bibsy z roku 2010 s jelenicou, krátke sú na stehnách ako boxerky. Teraz je zas preferovaná u vyrobcov dlžka takmer ku kolenám.
Toť moj názor.
08.02.2022 - 11:19:26
00
ved ano, maju to aj iny vyrobcovia, len ked clovek jazdi cez leto ked je cez 30 stupnov tak sa v tom varim a vyhrnam to :D a s tymi kratasami mas tiez pravdu, vacsinu novych mam az tesne nad koleno a nohy mi v tom cez leto horia
08.02.2022 - 12:21:01
00
Tiez letne dresy vyhrnam, nech nie som opaleny ako chvj :)
08.02.2022 - 13:48:37
00
Zopár fotiek ISADORE Gravel Jersey 3/4 Sleeve.
Praktické skúsenosti z nosenia s týmto dresom zatiaľ neviem sprostredkovať. Jediné čo mi zatiaľ trochu vadí (a má to aj iný Isadore dres) je maličké vrecko na mobil(?) - cca 7x8cm.

Prílohy:

DSCF4937.jpg
DSCF4937.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

DSCF4938.jpg
DSCF4938.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

DSCF4943.jpg
DSCF4943.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

isadore7.jpg
isadore7.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

isadore8.jpg
isadore8.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

isadore9.jpg
isadore9.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

isadore10.jpg
isadore10.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

isadore11.jpg
isadore11.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

isadore15.jpg
isadore15.jpg 0 bajtov thumb_up0thumb_down

12.02.2022 - 09:47:48
03
Mne uplne tie uzatvaracie vrecka nevyhovuju, hlavne ked kazde sa odopina na druhu stranu..a trosku sa mi vytvorili zmolky. Ale zas, nosim ho skoro vzdy a vsade..
12.02.2022 - 10:21:49
00
Mne sa začal trochu žmolkovať merino dres okolo krku. Asi budem musieť vyrážať vždy oholený "nahladko" :-)
12.02.2022 - 10:34:02
00
mne na týchto vlnených isadore dresoch vadí, že vlastne neviem, do akého počasia je to vhodné. keď je chladno, prefúkne ma v tom drese veľmi ľahko. keď je teplejšie, je v ňom teplo. kúpil som si taký dva roky dozadu a v podstate mi stále trčal v skrini. toho roku ho nosím v zime ako strednú vrstvu, ale to je potom škoda všetkých tých vrecák. ale vlastne ani nie, lebo tým, že je to vlnené, tak keď tam strčím niečo ťažšie, hneď sa to naťahuje. potom sa to žmolkuje a nebodaj zavadíš o vetvičku, už sa to pára, chápem, že marketingové meno gravel je cool, ale teda nechcem vidieť, ako to bude vyzerať po reálnom výjazde to lesa. mne sa zdajú výhodnejšie poctivé umelohmotné, vyrobené z goretex windstopper alebo polartec alpha.
12.02.2022 - 11:41:30
02
No, prave minuly rok na l'etape czech ma isadore dres zachranil, bolo mizerne, s jemnou prehankou..a okolo vsetci obliekali/vyzliekali vesty a pos a mne bolo v pohode cely cas...
12.02.2022 - 12:15:08
01
ma niekto Sportful Fiandre Pro "bundu" ? zaujimalo by ma do akych plusovych teplot sa to da nosit.
mam fiandre light wind a hladam nahradu, rad by som uz celomembranu - jazdieval som ho do +14..16°C
14.02.2022 - 17:54:02
00
Franzo napísal:
Icebreaker mame doma odskusany a je to zatial najlepsie spracovana a asi aj najkvalitnejsia merino vlna spomedzi inych znaciek (Zajo, Decathlon, Millet). Devold je tiez super, ale uz sa par veci rozzmolkovalo.
Ale mam dojem, ze Icebreaker prestal vyrabat vlastne oblecenie a funguje uz len ako dodavatel materialu pre ine znacky...

Ahoj ja mam Devold termo uz asi 8-9 rokov a stale je v top kvalite. Mal som aj Icebreaker termo bolo super ale raz ked som ho daval dole mokre tak sa mi roztrhalo :-( ale inak obe znacky super. Aj Zajo je fajn ale nevydrzi tak dlho si myslim.
17.02.2022 - 14:44:59
00
Gusto0 napísal:
ma niekto Sportful Fiandre Pro "bundu" ? zaujimalo by ma do akych plusovych teplot sa to da nosit.
mam fiandre light wind a hladam nahradu, rad by som uz celomembranu - jazdieval som ho do +14..16°C


Light wind je tenucka ako papier. Nemam Fiandre pro ale mam inu bundu ktora je tiez cela z Polartec Neoshell a to je o mnoho teplejsia bunda. S jednym hrubym termom pod som ju nosil v minusovych teplotach.
Myslim ze okolo 10 stupnov s kratkym termom pod je rozumna horna hranica. “
Pri 15 stupnoch sa v tom uvaris, kedze to ma membranu aj na chrbte.
17.02.2022 - 16:06:15
00
no mam to uz doma - light wind ma v predu gore windstopper - ten neoshell nieje o nic hrubsi. z vnutra cesany ani zatepleny nieje.

inak ak by niekto chudej postavy tak 160-170cm chcel Sportful Fiandre PRO jacket za peknu cenu moze sa mi ozvat

- nasrany som a mam toho plne zuby - velkost ! mam od nich doma L-ko a je dost volne. chcel som nieco na telo a viem ze PRO ma uzky sportovy strih tak som zobral M-ko, aj tabulkovo som M. je mi to tak po pupok a som v tom ako jaternica-by som povedal ze je to take S-ko.

a to som pred 2 tyzdnami kupoval letny dres od castelli a musel som vratit M-ko a brat S-ko.
17.02.2022 - 17:32:09
00
Gusto0 to mas potom tu starsie light wind co mam aj ja kde je este windstopper a na chrbte norain. Ta nova o je nema windstopper ani infinum vpredu. Len taku tenucku membranu a tenku latku na chrbte.
A hej to Pro je extremne uzke. Aj ja som to chcel ale XL mi je uzke a XXL strasne dlhe. To preto lebo je to robene na preteky v dazdivom pocasi. Alternativa ku Perfettu.
Kazdopadne to Pro je o kus teplejsia aj ako ta starsia Light, pretoze ten chrbat neodvetrava tak dobre.
17.02.2022 - 18:32:14
00
Ono existuje light wind a light no rain, tak tam je rozdiel, ze ta no rain ma naozaj len tenucky material v predu.
17.02.2022 - 18:58:07
00
ja mam rad sportovy strih na telo ked nic neplanda aj mam na to postavu ale co je vela, to je vela :-)
tuto zimu nosim Alfu a teraz ked sa oteplilo obliekol som light wind a dost mi taha na chrbat - doteraz som stym problem nemal a to som ho nosil aj v mrazoch. asi nemam zvyknuty chrbat
17.02.2022 - 18:59:14
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up