hladaj nikko stirling AirKing AO 6x40, alebo 3-9x42, 4-12x42 tie rozmery si už presne nepamätám, to AirKing znamená, že má zosilnené pružinky, pre kopance od vzduchovky...

https://www.edalekohlady.sk/nikko-stirling-c4040/najlacnejsie/

paralaxu - AO na vzduchovke potrebuješ, lebo sa strieľa na malé vzdialenosti... u lacnejších býva vpredu, u drahších v strede pri komínkoch... ale za 80€ trošku ešte pridaj... maximálne pevné sklo Airking 4x32 ale ver že to nechceš... to je tak na strelbu na plechovky, na blízko...

to by človek neveril, ale pružinové vzduchovky s dopredným rázom sú horšie pre puškohľady, ako plnotučné strelné zbrane so spätným rázom... zvlášť "premotorované" nemecké weihrauchy vo výkonoch nad 15 J rozbili už nejeden lepší puškohľad...

s tou bolesťou po 30x je mi to nejaké divné... keď stojíš, tak pažbu zapri o stehno, ľavou rukou držíš pažbu a pravou naťahuješ...
20.02.2020 - 13:56:28
00
drotar: Nieje lamacka ako lamacka. Z lamacky je top HW98. Mam HW90, HW97 a HW97k vsetko v 4,5mm.

Prílohy:

20210130_194326.jpg
20210130_194326.jpg 308.66 KiB thumb_up0thumb_down

28.04.2021 - 17:35:30
03
Zdravim
Mám otázku ohľadom pružinovky ak to tu ešte žije... Koľko môže zostať natiahnutá? Bola tak 20 minút +- natiahnutá a potom som si povedal že pre pružinu žiadna sláva tak som vystrelil ale oproti jej klasickému zvuku to znelo dosť nezdravo.. hlučnejšie.. tak som nabil ešte raz a zvuk po výstrele rovnaký.. mohlo niečo vypovedať službu alebo sa to vráti do normálu ??
Ďakujem za každú odpoveď.
Vzduchovka Kral Arms N07 5.5mm Wood
11.05.2021 - 22:48:09
00
nevidím dôvod, aby sa to samo vrátilo do pôvodného stavu, niečo sa posralo :)
treba rozobrať, alebo ak sa dá reklamovať
11.05.2021 - 23:37:02
00
musíš to trošku upresniť... to že bola natiahnutá cca 20 min, by nebol až taký problém... skôr ak by si ju nechal natiahnutú deň, týždeň...

výstrel bol naprázdno, alebo s diabolkou?

- výstrel naprázdno = celé zle.. diabolka nevytvára protitlak piestu, ten tvrdo narazí na dno a môže niečo prasknúť... nikdy nestrielať naprázdno...

- môže sa stať, že ak ju natiahneš a máš ju viac namazanú... zostane tam kvapôčka maziva, a tzv. dízluje, t.j. mazivo v komore pri stlačení vybuchne... toto je zlý stav, ničí tesnenia, presnosť v kýbli, spätný ráz ničí strunu, až tak že môže prasknúť...

takže rozobrať a pozrieť čo a ako vyzerá vo vnútri... mazať minimálne, alebo mazivom, tuším grafitovým, také čierne, ktoré by nemalo dízlovať...
12.05.2021 - 08:40:36
02
Ďakujem za odpovede :)
Práve som z nej vystrelil a zvuk úplne v poriadku taký ako aj máva.. dalo sa to samé na poriadok.. no keď som ju kúpil (mám ju tak mesiac) tak som len vyčistil hlaveň ale nijak som ju nemazal ... a nie nie nestrieľam nikdy na prázdno.. netuším teda čo to mohlo spôsobiť
12.05.2021 - 13:44:51
00
tak potom jedine dízeling, niečo mastné tam asi muselo byť,
čím si to čistil ?
12.05.2021 - 18:01:05
00
slabsi suvis s temou, ale mozno ako info
thumb_up0thumb_down
08.02.2022 - 19:08:35
10
:clap: ja som tak dúfal že sa inšpirujú aj u nás, ale prd.. práve naopak ešte by radšej sprísňovali :sweat:
09.02.2022 - 06:19:07
00
Mozme byt radi, ze konecne presli z 15j na 17j.
09.02.2022 - 07:58:27
00
jako česi sa nezdajú... Taký Daystaye Huntsman 5,5 mm má 12 ranový zásobník a 80 Joule...

auuu neviem či toto je rozumné dávať ľuďom do rúk...
09.02.2022 - 13:28:14
01
tak zas strielať z takých vecí tiež nie je len tak hoc kedy na hoc akej záhrade..
rozumné/nerozumné, jediné čo sa zmení je, že teraz bude u nich legálne to držať doma. inak mať také niečo doma aj u nás nie je problém, je to len o naladení..

každopádne neobmedzený výkon im otvára cestu k semiauto vzduchovkám
09.02.2022 - 13:36:13
01
NOVÁ PRÁVNA REGULÁCIA

Do 1. 2. 2022 si dokážete zakúpiť novovyrobenú flobertku s energiou strely do 7.5 J od 18 rokov, ak máte plnú spôsobilosť na právne úkony, a to aj spôsobom na diaľku (napr. online cez internetový obchod). Novovyrobené expanzné zbrane (tzv. plynovky) si síce môžete do uvedeného dátumu zakúpiť len osobne v kamennej prevádzke predajcu, avšak stačí Vám rovnako vek min. 18 rokov a plná spôsobilosť na právne úkony.

Ak si budete chcieť zakúpiť tieto zbrane po dátume 1. 2. 2022, budete potrebovať od miestneho príslušného policajného oddelenia tzv. povolenie na nákup (spoplatnené). Pred vydaním tohto povolenia by si Vás príslušník PZ mal preveriť z hľadiska spoľahlivosti. Ak Vám povolenie udelí, môžete ísť k predajcovi a zbraň si zakúpiť. Následne budete povinní do 7 pracovných dní vrátiť sa späť na policajný útvar a zbraň predložiť na zaevidovanie. Okrem plynoviek a flobertiek do 7.5 J sa tieto povinnosti budú vzťahovať aj na niektoré znehodnotené zbrane a zbrane fungujúce na základe perkusného, kresadlového, tlejákového a kolieskového princípu (okrem opakovacích – kategória ,,C´´). Ak budete mať záujem do budúcna o viac takýchto zbraní, tento proces absolvujete pri kúpe každého jedného kusu. Kupovať tieto zbrane na diaľku (napr. online formou) bude zakázané.

Čo ak ste uvedené zbrane nadobudli pred dátumom 1. 2. 2022? V takom prípade ste povinní zaregistrovať ich dodatočne, a to do dátumu 31.1.2023. Podmienkou zaevidovania zbrane má byť aj označenie zbrane príslušnou skúšobnou značkou, na základe ktorej sa tieto zbrane uvádzajú na trh. Naraziť na problém teda môže majiteľ zbrane, ktorý ju zakúpil od importéra, ktorý si nesplnil povinnosť a pred uvedením zbrane na trh ju nepodrobil tzv. kusovému overeniu zbrane v niektorej z autorizovaných skúšobní zbraní. Uvedené by nemalo platiť, ak daná zbraň nesie skúšobnú značku iného členského štátu EÚ alebo je homologizovaná v členskom štáte EÚ.

Čo ak nie ste občanom SR alebo osobou s pobytom v SR a máte záujem zakúpiť si niektorú z vyššie uvedených zbraní? V takom prípade absolvujete po dátume 1. 2. 2022 administratívu porovnateľnú s administratívou, ktorá sa vyžaduje pri cezhraničnom nákupe zbrane kat. A, B alebo C (ostrých zbraní). Uvedené zbrane si zakúpite len na základe tzv. zbrojného sprievodného listu.
09.02.2022 - 19:12:50
01
nestihol som :-)
09.02.2022 - 19:58:08
00
Izzy68
PRÁVNA REGULÁCIA V MAĎARSKU

V Maďarsku nikdy vývoj a história regulácie zbraní nepočítala s flobertkami s obmedzenou energiou do 7.5 J, preto sú tam považované za riadne palné zbrane. Avšak na druhej strane, plynovky si tam zakúpite od 18 rokov (bez predošlého povolenia) a ak ich chcete nosiť aj pri sebe, ste povinní ich nadobudnutie zaregistrovať. Podľa informácií od nášho obchodného partnera z Maďarska, sa tak dá urobiť aj online formou za poplatok približne 7 Eur.
09.02.2022 - 20:48:38
10
keyboard_arrow_up