Ked sa clovek pozrie na ten willov graf jasne vidi, ze indexove su bezkonkurencne najvyhodnejsie a to aj na tom dochodku. Keby sme to nasimulovali, stale je vyhodnejsie mat index aj na dochodku a vyberat rentu z konta, ktore aj pocas dochodku narastie o xy % ako vyberat rovnaku rentu z dlhopisov, ktorych celkova suma bude len klesat.
Pri istej celkovej sume dokonca moze nastat stav, kedy vybery nedosiahnu vysku vynosov a teda clovek zije cisto urokov a neznizuje "istinu". Je akurat riziko pri dlhodobejsej recesii, ale ta potom postihne vsetko.

Kazdopadne v sporiacej faze nemat index je holy nezmysel a okradanie sameho seba.
29.01.2022 - 18:21:53
00
Čaute, dámy a páni. Potrebujem poslať peniaze do ČR. Príjemca má účet v Českej sporiteľni, ja mám účet v tatra banke, ČSOB a mám aj revolut. V tatre a ČSOB si buď vypytaju poplatok za zmenu z eur na czk (10 eur), alebo pošlem eurá a príjemcovi budem musieť poslať o tých 10 viac (približne tak to vychádza s poplatkom v ČR za zmenu z eur).

Ako to je ale cez revolut? Vidím, že si tam zadám konkrétnu sumu v czk, prepočíta mi to aktuálnym kurzom na eurá a pripočíta poplatok (tuším 0,5% zo sumy). Mám ale obavu, aby to nakoniec neskončilo tak, že budem musieť poslať ešte tých 220kc dodatočne v snahe niečo ušetriť na transakcii :D zatiaľ som posielal len eurá

Keď mi vie niekto dať jednoznačnú odpoveď, bol by som rád. Možnosť prevodu v rámci ČSOB nie je v tomto prípade možná (to by bolo naj riešenie). Vďaka
13.02.2022 - 19:38:12
00
Ved to posli v eurach a jemu to pripisu na ucet v czk. To je zadarmo.
13.02.2022 - 19:50:44
00
Párkrát som takto riešil transfer z EUR na USD cez Revolut ale vo finále mi prišlo na USD účet z Revolutu menej ako som z Revolut (USD účet) odoslal. Sú to nejaké (nepredvídateľné) medzibankové poplatky a vo finále som bol skoro na sume, ako keby som to riešil cez banku s jej nevýhodným kurzom. Posledný transfer som riešil cez https://www.roklen.cz/roklenfx a spokojnosť.

Ale to sa asi týka hlavne USD, takže som trochu offtopic, a založenie ďalšieho účtu Ti asi za to nestojí.
13.02.2022 - 19:59:17
00
scarinko, práveže keď mu pošlem €, tak ho skasiruje jeho banka za zmenu eur na czk. Áno, ja to budem mať zadarmo a preto si vtedy pýta viac o ten poplatok, tak som sa snažil nájsť nejakú možnosť, kde by som poplatok minimalizoval, ale asi to prezeniem aj tak nakoniec normálne cez banku v eurách
13.02.2022 - 21:30:42
01
To sa mi nejak nezda. Je to bezna sepa platba. Tak ako ked platis ceskemu eshopu kartou.
13.02.2022 - 21:35:06
00
misoR si si isty, ze je to poplatok za konverziu? To by mal byt poplatok za zahranicnu platbu + prepocet kurzakom, pricom je nepodstatne, ci konverziu vykona banka odosielatela alebo prijemcu. Revolut ma urcite vyhodnejsi kurzak a nie som si isty, ci vobec spoplatnuje zahranicne prevody.
13.02.2022 - 21:49:15
00
Poplatok 10 eur som platil len raz ked som debil platil do cz v ceskych korunach. Odvtedy viem ze staci ked prijemca posle prepocitanu sumu v eur podla kurzu jeho banky a tu poslem ja z mojho uctu klasickym prevodom.
13.02.2022 - 21:55:06
00
misoR: https://www.banky.cz/poradna/sepa-platba-kurz-a-poplatky/ .. ak to posles ako SEPA nemaju co pytat poplatok.
scarinko: SEPA platba je prevod ucet- ucet, platba kartou je nieco uplne ine.
13.02.2022 - 22:03:31
00
Ok ale v eu su sepa rovnako bez poplatku ak to posielas vo svojej mene
13.02.2022 - 22:08:47
00
SEPA platby sú len v eurách, či?
Tým pádom keď pošleš do Čiech, nie je to SEPA platba....
13.02.2022 - 22:11:54
02
Sa mi zdá, že do Čiech sa "dobre" posielajú peniaze cez Fio.
A tiež asi Revolut by mal fungovať.... pošleš si eura na Revolut, tam konverzia na CZK a posielaš CZK do Čiech
13.02.2022 - 22:14:43
01
Nie nie, do SEPA systemu patri aj CR.

Dudo, on mi to tak tvrdi, ale ked si citam ostatne komentare, tak sa mi to zacina nezdat, najma vzhladom nato, co poslal lto.

bladerunner, o to mi prave ide, ci ked si cez revolut zvolim CZK, tak ci mu pride suma, ktoru mu chcem poslat alebo mu strhnu este nejaky poplatok


Naposledy upravil misoR dňa 13.02.2022 - 22:19:07, celkovo upravené 1 krát.

13.02.2022 - 22:17:40
00
The SEPA region consists of 36 European countries, including several countries which are not part of the euro area or the European Union (status: 30 October 2020).
13.02.2022 - 22:18:11
00
misoR napísal:
Potrebujem poslať peniaze do ČR. ... mám účet v tatra banke, ČSOB a mám aj revolut.


Jednoznačne najlepší kurz má Revolut (blízko k stredu), teda odporúčam v Revolut pridať účet v CZK (pár ťuknutí), previesť si tam EUR na CZK a potom poslať na cieľový český účet.

Bezplatné SEPA sú z EUR na EUR. Pozor, platba kartou je úplne niečo iné ako prevod medzi účtami.
13.02.2022 - 22:18:24
02
keyboard_arrow_up