v 2020 este bolo dost bajkov na skladoch, tak sa snazili. Teraz sa nemusia snazit, lebo vsetko ide hned prec
11.02.2022 - 11:52:47
00
Kupoval niekto na splatky? Ako to funguje? Chapem ze musim mat "kreditku" - to mam.
14.02.2022 - 17:18:31
00
ja_michalko Len kreditka nestaci, musis mat aj uverovy ramec vyssi ako je cela suma za kupeny bike aj ked je to na splatky. Ak bike stoji 3 000€ musis mat od banky "diponibilny kredit" 3000+ lebo Canyon si vikuluje celu sumu aj napriek tomu ze to budes splacat v splatkach ktore su nizsie. A k tomu pripocitaj este dalsie eura ktore spotrebuvavas bezne mesacne z kreditky. Pred casom som to riesil s bankou a nakoniec som sa na to vykaslal. Aeroad stoji 5600€ a zatial nie je k dispozicii a ak bude tak ho vyplatim naraz.
14.02.2022 - 17:48:10
11
Čaute banda. Tí čo máte Lux/Lux Trail CF 6 a Fox Performance vidlu s Grip damperom (alebo úplne iný bajk s takou vidlou, nie Elite). Prípadne s vidlou Rhythm (tá ma tuším tiež grip damper). Ako ste s ňou spokojný? Všetko v poriadku?
14.02.2022 - 18:34:40
00
Are You Ready To Get Rowdy?
Coming soon...
https://www.canyon.com/de-de/coming-soon/?utm_medium=email&utm_source=row-newsletter&utm_campaign=teaser_trailbike
14.02.2022 - 18:40:38
01
Strenki ja som mal minulý rok performance elite 34 so 110mm zdvihom a pecka. Možnosti nastavenia sú fajn aj keď zasa nie je to niečo na čom by som si ja nejako "bazíroval" ...každopádne ja osobne dávam väčšiu prednosť FOXU ako RS a to som jazdil aj SID
14.02.2022 - 18:55:38
00
Nový spectral. Tak teraz je Lux trail v porovnaní s týmto asi zbytočný bike. Načo som to kupoval. 😆
https://www.canyon.com/en-sk/mountain-bikes/trail-bikes/spectral-125/
17.02.2022 - 11:39:42
10
Už sa mi zdá akosi preSpectralovane ... A môj AL 27.5 ešte furt neposlali ...
17.02.2022 - 11:57:47
00
rychlo berte kym maju na sklade, idu podla mna ako teple rozky... na SK podmienky to vyzera byt podla mna ideal trail bike
17.02.2022 - 12:58:01
00
ro_so napísal:
Nový spectral. Tak teraz je Lux trail v porovnaní s týmto asi zbytočný bike. Načo som to kupoval. 😆
https://www.canyon.com/en-sk/mountain-bikes/trail-bikes/spectral-125/

Lux Trail hlavne nie je trail bajk, nie je dokonca ani "downcountry" bajk. Chcel som ho brať, ale všetci sme videli recenziu na Pinbike, teraz v Januári 2022 vyšli na youtube aj recenzie od David Arthur - Just Ride Bikes a GuyKesTV. No a keď si to človek pozrie, prejde ho absolútne chuť a už ho nechcem. Komponenty a cena fajn, ale kua ak full, tak nech funguje a nie, že celé zle a máte takmer HTčko. To už mám, Exceed je peckový!
Tento nový Spectral 125 vyzerá parádny trail bajk, na mňa až moc ťažké a moc trailové na 70-100km celodňovky :D
17.02.2022 - 13:01:24
00
No majú teraz tých modelov celkom dosť, čo potom taký Neuron? Ten už s príchodom toho nového nizko zdvihového Spectrala nebude mať fakt význa,m. Zdvihy totožné a tu bude modernejšia geomtra. Aj keď možno nie každý bude chcieť agresívnejšiu geometriu a 64 stupňový hlavák. Spectral bude teda trochu ťažší ako Neuron, alebo aj spomínaný Lux trail, čo je zas iný bike a podľa toho testu teda asi nič moc, ale isto si nájde aj ten svojich záujemcov. Ale ako bolo spomenuté, tak toto bude asi ideálny trail bike na naše podmienky. Ak niekto neplánuje bike parky a nejaké fakt náročné traily, kde by mu mohol vyšší zadný zdvih chýbať, tak to bude isto dobrý bike :)
17.02.2022 - 14:17:14
00
Tak ja neviem, mam lux trail a zeby tam nieco nefungovalo neviem. Ale asi v tych testoch idu do extramov a riesia drobnosti.
17.02.2022 - 16:43:07
00
Tak neviem pri tom type zavesenia zadnej stavby ako pouziva lux trail čakať že bike bude super komfortný je asi trochu scestné aspoň podľa mna a ešte pri zdvihu 115. Trail lux je stále XC len vidlica 120 pomôže viac pri dlhších zjazdoch. Niekto proste nechce 14 kg trailovy bicykel. Podľa mna porovnávať bike s vertikálnym a horizontálnym uložením tlmiča tiež nedá relevantne výsledky. Trail je podľa mna pre ľudí čo radi jazdia dlhé výjazdy ale radi si občas zajazdia aj trochu rýchlejšie dolu kopcom, ale aby som ho zobral na nejaký trail a čakal od toho nejaké super jazdné vlastnosti no neviem je jasne že budeš sklamaný ?
17.02.2022 - 17:12:06
01
Jasné, sú to rôzne biky a ako píšeš aj tá hmotnosť. Asi by som si aj ten Lux trail vedel predstaviť ako možno aj jediný bike keby jazdám napr. maratóny, alebo sa vozím po ľahších trailoch. Také 2 kila spravia určite dosť. Mne už teraz ako som písal nedáva moc význam ten Neuron a príde mi to, že ten Specral 125 ho asi postupne celkom nahradí. Teda ale samozrejme to tak byť nemusí, ale už by mi to moc nedávalo význam, lebo to už je aj zdvihom totožné a na Spectrale je samozrejme modernejšia geometria. Takže väčšina trail jazdcov siahne podľa mňa radšej po ňom ako po Neurone :)
17.02.2022 - 17:32:19
00
Tak aj cenovy rozdiel je tam dost vyrazny (neuron -spectral 125). Ked chces predat Neuron,musis dat nizsiu cenu ,lebo uz je po zenite. Otazne je ,nakolko je este rentabilny,a ci vobec na nom este nieco zarobia , hoci formy uz zda sa budu odpisane ...Cf8 vs Cf8 1.5 k€ delta,hoci nie pri tej istej vybave slx,xt...ale kola napr. stejnej rady.
17.02.2022 - 17:40:12
00
keyboard_arrow_up