Ahojte,

mate niekto skusenosti s tymito brzdami a kotucmi? Mam ich na novom bicykli a mam dojem ze ich ucinnost je velmi slaba, packy idu stlacit lahko ale ked chcem aby som zastal uplne pri vyssej rychlosti tak ich nadoraz musim stlacit a aj tak to nie je ono. je pravda ze som sa len bicyklom presiel par metrov na skusku nakolko bol uz vecer.

je potrebne ich odvzdusnit?
pripadne dlhsie brzdenie?
natlakovanie par stlaceniami oboch brzd?

upozornujem ze ano moja nedbalost bicykel bol hore kolesami.

Pri silnom zatlaceni zadnej brzdy flekuje.

dakujem za vsetky konstruktivne odpovede, odpovede typu nekupuj si bicykel ked nemas znalosti, nerob do coho ta nic, najskor si to nastuduj, milujem takychto domacich kutilov atd si nechajte doma pre svoje polovicky :)

hladam realne skusenosti nie mohlo by , asi, snad, atd.
16.02.2022 - 11:15:24
00
Konštruktívna odpoveď -
pravdepodobne ide o low end brzdy, ktoré nebudú dobre brzdiť nikdy
16.02.2022 - 11:32:23
01
nove kotuce a platnicky si vzdy vyzaduju zabehnutie - ucinok by sa mal zlepsit.
nevieme o aky bike sa jedna - ake velke su tam kotuce, ake konkretne brzdy, hmotnost jazdca - co sa na tom bude jazdit - to su otazky ktore si treba zodpovedat a podla toho usudit ci brzdy budu stacit alebo nie.
ak je vsetko v poriadku, otocenie bicykla hore kolesami nemoze vadit.
16.02.2022 - 12:00:31
03
Pomohla by fotka brzdy. Ako je na tom vzdialenosť medzi doštičkami a kotúčom?
16.02.2022 - 12:28:35
01
kotuce vpredu 180 a vzdau 160 ky, ano ide o low end brzdy ale zas to neznamena ze musim taznym lanom stlacat packy nie? :) hmotnost jazda 78kg, a vzdialenost je z kazdej strany pod 1mm cca, brzdy som centroval, tam by som envidel moc problem ze by boli dosticky daleko od kotuca, ale ked pridem domov mozem nafotit
16.02.2022 - 12:44:16
00
MichalCzakonr Ak si na biku presiel len par metrov tak sa nedivim, ze to skor nebrzdi ako brzdi. Vyslap si nejaky dlhsi kopec (aspon 100-200m)...spusti sa dolu co najrychlejsie a skus riadne zabrzdit. Kludne zopakuj aj 2 x tento postup. Dosky aj kotuce si sadnu a brzdny ucinok by od toho momentu mal byt vyrazne lepsi. Sam som mal kedysi Shimano MT200 brzdy, ktore aj napriek tomu ze ide o Shimano su low-end brzdy. Spravali sa rovnako ako popisujes. Po "prebrzdeni" dolu kopcom uz brzdili v pohode a na bezne jazdenie pre nenarocneho bikera po Karpatskych trailoch podla mna aj stacia.
16.02.2022 - 14:16:42
01
@imajaros vdaka, dnes to pojdem prebehnut tak dam feedback večer ako som dopadol🙂
16.02.2022 - 14:19:34
00
Ahojte,

no vcera som sa bol prebehnut na bajku, co sa tyka brzd tak pri prednej sa ucinnost zlepsila, na zadnej ani moc nie, asi to chce este viac pobehat, kazdopadne by to malo ybt fajn. Pri jazde som ale zistil ze predne koleso trocha škrie o platnicku, napriek tomu ze ked som ho nastavil doma bolo vsetko ok, asi doslo k posunu, tak sa na to pozriem este dnes.

koleso predne ina na rychloupinaci srob pasujute uplne na dorazy vidli? a utiahnete ano? a potom centrujete strmen resp. v pripade kriveho kotuca ten ohybate? ja som mal tento problem ze strmne bol v strede ale neskor som zistil ze kotuc bol mierne zrotovany v jednom bode
17.02.2022 - 12:22:02
00
Áno, koleso musí dopadnúť na doraz, potom utiahneš rýchloupínak.
a hej kotúč vyrovnaj, a opäť nastav strmeň.
18.02.2022 - 10:41:04
00
MichalCzakonr napísal:
Ahojte,

no vcera som sa bol prebehnut na bajku, co sa tyka brzd tak pri prednej sa ucinnost zlepsila, na zadnej ani moc nie, asi to chce este viac pobehat, kazdopadne by to malo ybt fajn. Pri jazde som ale zistil ze predne koleso trocha škrie o platnicku, napriek tomu ze ked som ho nastavil doma bolo vsetko ok, asi doslo k posunu, tak sa na to pozriem este dnes.

koleso predne ina na rychloupinaci srob pasujute uplne na dorazy vidli? a utiahnete ano? a potom centrujete strmen resp. v pripade kriveho kotuca ten ohybate? ja som mal tento problem ze strmne bol v strede ale neskor som zistil ze kotuc bol mierne zrotovany v jednom bode


Predna brzda bude vzdy lepsie brzdit. Jednak mas vpredu vacsi kotuc ako vzadu (180/160) a dalsia vec je, ze vacsina tvojej vahy je sustredena vzadu. Najlepsie teda brzdit oboma naraz nech sa aj dosky/kotuce opotrebuvavaju ako tak rovnomerne.
18.02.2022 - 11:34:28
00
imajoros napísal:
vacsina tvojej vahy je sustredena vzadu


Práve naopak - váha sa pri brzdení presúva na predné koleso, preto je predná brzda účinnejšia.
18.02.2022 - 11:42:20
01
vdaka chlapi, zajtra sa na to pozriem a pojdem aspon 20 km najazdit, zoberiem aj naradie nech to viem priebezne riesit :)
18.02.2022 - 12:29:21
00
tomtom7 napísal:
Práve naopak - váha sa pri brzdení presúva na predné koleso, preto je predná brzda účinnejšia.


Vacsina tvojej vahy je na prednom kolese ked brzdis? Nezmysel. Nejaky posun smerom vpred tam je ale stale sedis prakticky cely nad zadnym kolesom s len 160 brzdovym kotucom.
18.02.2022 - 13:50:52
00
Tvoja váha sa pri brzdení prednou brzdou vie presunúť až tak dopredu, že skončíš pred bicyklom na zemi - to budeš mať 100% váhy pred bicyklom :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Bicycle_and_motorcycle_dynamics
18.02.2022 - 15:04:19
04
tomtom7 no volaco hovoris, zajtra vyskusam, mame tu taky asafaltovy kopček, podam feedback potom zajtra k veceru :)
18.02.2022 - 17:59:53
00
keyboard_arrow_up