dusanZervan napísal:
Ešte jedna doplnková otázka ku tomu modelu Endurace CF SL 8 Disc. Keď už má tak odpružený zadok, asi by malo zmysel časom vymeniť riadidlá (prípadne aj predstavec) za karbónové? Alebo to nemá taký praktický vplyv? Nikdy som na žiadnom karbóne nejazdil, ale som zvyknutý na odpruženú prednú vidlicu (cross), no taký efekt zrejme nedosiahnem - na druhej strane, jazdiť budem len po cestách.

Tak som bol na prvej testovacej jazde na chvíľu večer... Celkom milo ma prekvapilo, že moje obavy boli úplne zbytočné - po bežných nerovnostiach slovenských ciest som nevnímal vôbec žiadne otrasy, a to ani z riadidiel. Pritom som zatiaľ nechal všetko v pôvodnom stave, ani som nenamotával ďalšiu omotávku (mám tiež kúpenú). Kolesá som mal na cca 7 bar (sú tam plášte 28c do 8 bar). Taže som spokojný. :) Trochu som zmätkoval pri preraďovaní, musím si zvyknúť (je to môj prvý cesťák), ale inak pohoda. Len škoda, že nie je jar.
20.09.2021 - 20:13:32
01
Endurace je skvelý bajk od Canyonu, veľmi pohodlný. Po čase zistíš, že nie je moc rýchly. Je stavaný najmä na pohodlie a do kopcovitejšieho terénu, nie je to závodník na šprint i keď po pár úpravách by sa to dalo zlepšiť.
Ja som pred pár mesiacmi menil pôvodné rajdy za nový ergo cockpit H36 a môžem len doporúčiť ;)

Prílohy:

WhatsApp Image 2021-10-12 at 15.21.00.jpeg
WhatsApp Image 2021-10-12 at 15.21.00.jpeg 408.78 KiB thumb_up2thumb_down

WhatsApp Image 2021-10-12 at 15.21.19 (3).jpeg
WhatsApp Image 2021-10-12 at 15.21.19 (3).jpeg 218.72 KiB thumb_up1thumb_down

12.10.2021 - 15:37:13
02
Hm, prečo si myslíš, že nie je rýchly?
13.10.2021 - 15:21:31
10
Jazdim endurace a bike je, minimalne v mojom pripade, ovela rychlejsi, ako nohy :)
13.10.2021 - 16:21:23
00
Pojem "rýchly bicykel" je dosť relatívny. Ja ten môj nový Endurace vnímam ako veľmi rýchly na základe prvých skúseností - mám na ňom prvých 350 km a prakticky čo výjazd, to nové rekordy na segmentoch (nie že by som ich naháňal, ale proste mi to tak hlási Strava). V porovnaní s mojimi staršími cross (hoc jeden ako "skoro cesťák" s kolesami 23c) sa mi na tomto novom ide výrazne ľahšie do kopca a keď idem proti vetru a sklopím sa, tak sa mi ani nezdá, že idem proti vetru ako ho poznám zo spriameného posedu na cross.

Je možné, že je v porovnaní s nejakými športovými aero modelmi "pomalší", no je mi to jedno, lebo pohodlie na dlhých jazdách je pre mňa dôležitejšie ako maximálna efektivita na šprint. DODATOK: A vlastne som narazil na jeden limit - pri rovnom klesaní som šiel na najťažšom prevode a pri cca 50 km/h som mal už dosť vysokú kadenciu, možno by sa ťažší prevod hodil, no to sú dosť zriedkavé situácie pri mojom osamelom jazdení. Ale prevod 52/11 majú aj Ultimate a iné cesťáky, tak v tomto problém nebude.

Nejaké úpravy zatiaľ neplánujem - akurát som si namotal 2. vrstvu hrubšej omotávky a vymenil som duše, lebo som mal už pri jednej jazde mäkké zadné koleso a keď som vybral von pôvodnú dušu (Schwalbe SV 18 Extralight 700×28-42c) a jemne nafúkal, tak som síce nenašiel žiadnu dieru, ale vyzerala riadne krivo narezaná (niekde tučná, niekde úzka). Vytiahol som von aj prednú, tá vyzerala byť v poriadku, ale i tak som radšej vymenil obe za Vittoria Competition Latex 700×25-28c, ktoré som mal kúpené v rezervách. Možno je to blbosť, ale sa mi zdá, že to má teraz taký viac "svišťavý" zvuk, podobne ako na starom, kde mám 23c a tiež latexové duše. Myslel som, že to je len plášťami a teraz som zneistel. A veď to je vlastne jedno. :)
13.10.2021 - 17:05:51
01
Od jesene mám na tom novom Canyon Endurace CF SL 8 Disc prvých 1000 km, všetko super, no ako som sa obzeral po powermetri, zablúdil som na web Canyon, že aké dlhé kľuky tam mám.. a narazil som na nový model 2022 :o Asi nie je rozumné pozerať na nový model po tom, čo človek niečo kúpi. Totiž za rovnakú cenu má už integrovaný powermeter 4iiii a karbónový kokpit. No nemohol som už počkať? :)
16.02.2022 - 17:58:12
00
mám endurace CF 7 rok 2017 najazdene 22000km zatial jedina zavada co som si sam opravil bolo lanko k zadnej prehadzovacke sa casom pretrhalo v brzdovej packe a roztrapkalo, inak len menim retaz, a pneumatiky a obcas (velmi sporadicky) utriem handrou bajk (vodou a samponom som ho este neumyval, vzdy len handrou)
26.04.2022 - 13:28:19
00
keyboard_arrow_up