Ten MAN je pecka, klobúk dole!
16.02.2022 - 20:10:50
00
Pali65 napísal:
Nemáte niekto skúsenosť s nasadením obytnej nástavby na......

Tento chalan tak cestuje s rodinou. Ak máš IG popýtaj sa ho.

Prílohy:

Screenshot_20220216-202757~2.png
Screenshot_20220216-202757~2.png 1.95 MiB thumb_up0thumb_down

16.02.2022 - 20:33:11
12
za mna par slov k teme
podobne videa som tiez niekedy napozeraval, vyzera to bozio, ale... priklonim s ak nazoru mat bud karavan, velky, alebo maly, ale aspon aby sa v nom dalo postavit. andyapo mal aj zatepleny, podla mna idealna velkost.
Ku prerabke dodavky - venujes cas a financie a v prvom rade dlhosiahlu pripravu - hlavne na webe otazka, kde je ta hranica, ze sa to este oplati, ako to kupit uz hotove.
Ja som sa nie tak davno priklanal ku variante kupit obytnak (na zaciatku prichodu virusu) do 750 kg - nepodlieha STK, mam tazne, samozrejme nie je to na jazdu ideal, ale auto ostane auto a obytnak je obytnak a splni, co potrebujem.
Polsky vyrobca NEWIADOW ich vyraba doteraz a uz za socialnizmu bol znamy model N126. Maly sikovny, hajzel, spanie, kuchynka, obyvacka. Predavaju sa aj nove, v polsku su aj jazdenky, pokial mate moznost pozriet ponuku, da sa vybrat. Vyhoda, ak to ma clovek kde parkovat a celkovo logistika, ale zase o to mensi kompromis v komforte.
Samozrejme vacsie lakadlo pre dlhoprstych, ale s tym sa musi pocitat pri vsetkom.
So zastavbou:
https://auto.bazos.sk/inzerat/133534019/obytny-prives-niewiadow-et-wc-sprcha-750-kg.php
Bez zastavby:
https://auto.bazos.sk/inzerat/133483946/obytny-prives-niewiadow-et-minikaravan-max-750-kg.php
pripadne nieco v modernejsom sate:
https://auto.bazos.sk/inzerat/133707100/obytny-prives-mini-karavan.php
problem je, ako podotkol uz niekto vyssie cena. Momentalne je to total uletene, co sa tohto tyka.
A pred velmi davnou dobou sa nosili sanitky so super nadstavbami, co sa hojne predavali na bazosi. Zariadenie vybrate, ale skrina atyp a vacsinou obrovske mnozstvo miesta. Nevyhoda najazd, ale zase Go motora, naprav a islo sa dalej.
16.02.2022 - 21:24:34
02
Blake Samson z GMBN má teraz vcelku super sériu o prerábke vanu

https://www.youtube.com/watch?v=GCmeWgHVZI0
17.02.2022 - 10:45:53
00
Akékoľvek "odnímateľné" riešenia majú význam len ak máš garáž/bývaš v RD. Bežní smrteľníci z paneláka často nemajú ani v pivnici miesto na autostan :) Dodávku rozumnej veľkosti zaparkuješ hocikde. A ten správny rozmer dodávky sa aj tak najlepšie vyberá "pocitovo", lebo na papieri si síce rozmer pozrieš ale keď potom do nej vojdeš, je to iné, autentickejšie. Zistíš, že ti stačí menšia alebo treba väčšiu. Počas posledných mesiacov som už vliezla do dodávky hádam každému kuriérovi :) Sranda, pýtam sa ich, že Kým príde ďalší človek pre balík, môžem ti kuknúť do auta? Jeden mi vraví, či aj na cukríky ma má nalákať :D :D
17.02.2022 - 11:41:58
02
kolega mal niečo podobné, ako je ten pickup na stránke od *PaloTT, bol to nejaký Nissan Navara alebo niečo podobné a korbu mal upravenú do jednej roviny a na tom nosil zaistenú obytnú nadstavbu, akože náklad...nadstavba dokázala stáť aj samostatne mimo auta a auto jazdilo bez toho...kupoval to už prerobené z Nemecka, keď to predával, tak mali o to záujem SBSkári a rybári...neviem koľko trvala manipulácia a nemám ani fotky, ak zoženiem, pridám to sem...z môjho pohľadu to nebola márna myšlienka, aj keď z vizuálneho hľadiska to nebol nejaký extra dizajnérsky kúsok

*edit: alebo ako ten ford hore vyššie
17.02.2022 - 11:51:20
00
fixska ak si reagovala na mna, tak neberiem nic z toho, co si uviedla. Snad len tolko, ze aj prives sa da parkovat na parkovacom mieste bez problemov - problemy mozu mat len ked tak susedia na sasovej, alebo kde :-D ono ak by si bola naklonena tej myslienke, tak riesenie sa vzdy da najst, garaz, areal, prenajom nejakeho strazeneho miesta, rodicia, znami s RD. Ano nabera to viac komplikacii veci na seba, ako dodavka, ale stale aj viac ponuka, to len na margo veci.
Ale stale si myslim, ze cas a prostriedky, ktore sa venuju prestavbe takej dodavky su vacsia investicia, ako kupa hotoveho kusu. Ale ked si jutuberka, tak potom to neplati :-D
17.02.2022 - 12:38:40
01
ked ma clovek 170cm tak mu staci aj L2H2, ale ked ma 200cm tak L4H3 je jedina moznost :lol:

Izzy68 problem ale je ze ked nieco kupis tak to nemas podla seba a svojich potrieb. Je tiez rozdiel ked mas bajk, ktory potrebujes umiestnit do auta, v M-ku alebo v XX-Lku. Ja si prave nemyslim ze je drahsie kupit uz nieco hotove. Ak je clovek trochu zrucny tak si to dokaze porobit sam za celkom slusne peniaze.
17.02.2022 - 12:45:12
00
spoko, respektujem Tvoj nazor. Rozumiem vsetkym premennym v rovnici, takze uz len drzim palce.
A ked ste este nahodou neboli na festivale overlande tak treba ist nabrat inspiraciu.
17.02.2022 - 12:56:45
00
Tie videa na YT su vsetky na jedno kopyto. Drviva vacsina je uplny nezmysel. Kedze sme na MTB fore tak treba postavit auto pre bajkera. Dobre je polozit si tie spravne otazky :) Kde sa bajky maju prepravovat (nosic / v kabine - rozobrate? cele?) ? Ak na nosici tak kam schovat nosic ked sa ide bajkovat? Kde nechat bajky ked idem mimo auta napeso? Ked pridem ***** tak kde sa prezliect, kam s vecami od blata (susenie?) Toto je pre mna zaklad vyriesit. A to teda vyriesene nema ziaden karavan a ani 90% obytakov/camperov.
17.02.2022 - 13:22:19
13
dá sa nájsť aj zopár presne cyklo-prestavieb ;)
ja by som sa zamýšlal najprv nad frekvenciou takýchto výjazdov.. či nie je jednoduchšie a lacnejšie si obytňák požičať než vlastniť, starať sa a živiť vlastný
17.02.2022 - 13:40:42
01
@halopici Presne tak :) možnosť pohodlne spať, prezliecť sa, vyriešiť jednoduchý a bezpečný prevoz/úschovu bikov a možnosť sa po jazdení trochu "ošplechnúť v lavóriku" aj keď nie je slnečno a potok nie je nablízku. To je podľa mňa základ pre bežného bikera, ktorý chce takto vyriešiť výlety. Stále však platí, že kto má dodávku, je najobľúbenejší člen rodiny keď treba občas niečo pomôcť odviezť :) Takže ak je to spravené rozumne, dá sa auto stále používať aj "v civile". Ako písal žihadlo, buď to vyberieš alebo to nejak spravíš vyklápacie na boky. Vôbec na to netreba aplikovať ironickú "výrokovú logiku", že ak si upravíš auto na spanie, tak si jutuber. Stačí to nepreháňať. Ale, samozrejme, ak je niekomu bližší karavan, nech sa páči, na to sa to robí. Pre mňa je to stále jednoúčelová vec, ktorá zaberá miesto, ktoré nemám :) Mimochodom, v BB sa za ostatné roky ceny garáži šplhajú k 20 000 eurám :) a to nie sú v ponuke, gro inzerátov je dopytových.
17.02.2022 - 13:48:21
00
Títo robia parádne autá, aj špeci pre bajkerov. Slintám pri ich dielach :mm:
https://www.facebook.com/nwconversions

Prílohy:

IMG_20220217_141027.jpg
IMG_20220217_141027.jpg 654.64 KiB thumb_up2thumb_down

17.02.2022 - 14:02:33
00
fixska zjavne si si moje slova zobrala k srdcu inak, ako boli vobec myslene :shake: Vysvetlim, ale len aby som to s Tebou dal na pravu mieru,
- jutuberka znamena mat prijem z natacania videi - konkretne v tomto pripade by to boli videa z prestavby, nie clovek, ktory sleduje YT
- prenajom garaze, alebo ineho priestoru bol uvedeny len ako moznost, za zvyraznenym ak, tzn. po vyluceni myslienky sa cela cast odstavca stava pre Teba bezpredmetnou
- financie su mi uplne jasne, o tom bez debaty
- keby bol v prispevku naznak ironie, poznala by si to :sun:
17.02.2022 - 15:20:52
01
CraObs napísal:
dá sa nájsť aj zopár presne cyklo-prestavieb ;)
ja by som sa zamýšlal najprv nad frekvenciou takýchto výjazdov.. či nie je jednoduchšie a lacnejšie si obytňák požičať než vlastniť, starať sa a živiť vlastný


Neviem ci si si niekedy poziciaval dodavku/obytak ale z mojej skusenosti je to dost nanervy. Akokolvek som sa totiz vzdy snazil vzdy som nieco oskrel, zaspinil. A majitelia to celkom dost riesili. Maju totiz predstavu ze clovek si poziaca obytak nato aby s nim siel do vedlajsej dediny a idealne v nom ani nespal.

Jeden rok som si poziciaval dodavky z avisu (masterL3H2). Mal som spraveny taky vyberatelny "kit" pasujuci na vnutorne uchyty toho auta (kotvil som to cez napinacie skrutky). Samozrejme len najnutnejsie veci. Ulozny priestor, vyvysena postel/matrac, bandaska s vodou/cerpadlo, kurenie, stolicky/stol na vonkajsie sedenie. Vo dvojici sa takto dalo par dni vydrzat celkom komfortne. Samozrejme nieje to zateplena dodavka, takze velke rozdiely teplot / kondenz v noci je nic moc. Tiez to ze vsetky veci su v jednom priestore znamenalo ze za dva dni uz v aute bolo dost citit bajkersky puch :)

Dobre na tom bolo ze kedykolvek som sa rozhodol mohli sme niekam vyrazit kedze avis ma tych aut milion a su v 100% stave. Zbaleny sme boli tak do 2h aj s vnutornym vybavenim. A hlavne pri vrateni som len natankoval a pozametal podlahu.
17.02.2022 - 16:08:48
04
keyboard_arrow_up