Zubesuch suhlasim, toto je navacsia skoda toho Marin ramu, ze to nema vzadu normalnu pevnu osku.. Tu vidlicu by som tak tragicky nevidel, to ze je Boostova je praveze super, pri kupe novej nebudes mat problem s prepletanim kolesa, a ponuka vidlic v Boost rozmere je momentalne isto zaujimavejsia ako non-boost..

A myslim, ze odpoved na to, ci jazdit na rame s dobrou geo a horsou vidlicou, alebo na rame so zlou geo a s akoukolvek vidlicou, je teda aspon pre mna jasna :) Ale jasne, ze kazdemu moze vyhovovat nieco uplne ine, ja by som uz proste kratky bicykel so strmym hlavovym uhlom nechcel..
18.02.2022 - 09:46:53
10
Zdravím, doteraz som jazdil cesty/polné cesty/lahký lesný terén na trail biku Superior. Chcem sa však postupne pustiť aj do náročnejšieho terénu a pri mojej váhe okolo 100kg ten Superior s úzkymi ráfikmi trpí. Pozeral som aj teento Zephyr od CTM. Bol by vhodný pre začiatočníka do terénu, alebo by ste odporučili niečo iné? DO 1100 €? Vďaka
18.02.2022 - 20:19:25
00
https://eshop.madefortrails.cz/801-v3-p1785-4640 v Lku skladom.

sice je to tiez naho*no, lebo to nema vzadu 12x148 osku, ale oproti tomu marinu to ma aspon normalnu vidlu ktora nevazi tri kila a da sa fukat a nastavit.

801 v4 co je nova pre 2022 rok ma normalnu 12mm x 148mm Boost Thru Axle ako kazdy trailove HT ma mat. ale samozrejme cenovka poskocila.
18.02.2022 - 21:31:49
00
maros6666 čo si predstavuješ pod tým terénom?
18.02.2022 - 22:16:57
00
Okrem toho ze ten marin ma krajsi ram tak ma len 27palcove kolesa prisernu vidlu a brzdy, no cele zle. Jednoznacne ctm a ten ram po olepeni vhodnymi nalepkami vie byt pekny. Kamos ma zephyr a jazdi sa na nom fantasticky, co som skusal je to uplne v pohodke geo aj ovladatelnost. Dobry na dupanie aj do kopca dokonca, fajn do strmeho terenu ktory je dobre rozdrbany :D Uhol sedlovky sa da kompenzovat, pri miernych rozdieloch samozrejme, presne za 15sekund posunom sedla dozadu pripadne dopredu. Len je to stylove jak skoda fabia :D Sam jazdim "troska" drahsie biky a tomu zephyru nechyba ale ze vobec nic ;) uvazujem nad zephyrom ako nad zimnym bajkom, len teda nie su...
19.02.2022 - 12:07:47
11
Jano1987 polné cesty, cesty lesom s prerastenými koreňmi, cesty s rôzne velkými kameňmi, ktoré s "galuskami" a mojou hmotnosťou nedám... Bike chcem kúpiť aj preto, že ma až tak nebaví stále jazdiť len po asfaltových cyklotrasách a chcem ísť aj dlhšie výjazdy. Začal som zhadzovať kilá, tak to bude môj začiatok.
20.02.2022 - 07:18:47
00
maros6666 stačí XC, alebo nejaký trail bike. V prvom rade treba zistiť, čo bude dostupné.
20.02.2022 - 09:13:47
10
v povodnom prispevku nikde nevidim na aky typ jazdenia mam byt bike pouzivany. mam zimak zephyr 27,5 pro 2020, s upgradom kolies (dt 1900) a vidlice (urcite lepsia fox34 ako povodny recon, riskol som zdvih až 150mm čim sa uhol hlavy zmensil o cca stupen). som si isty ze nakoniec z neho nebude len zimak ale rad ho budem striedat s fullom s ohladom na teren, na flow preferujem HT a z toho co okolo tejto temy registrujem nie som sam. aj povodnom osadeni vidla 130mm a povodne kolesa som si flowtrail celkom užil. bike som zamerne vyberal kratsi a nie z kategorie hardcore hardtail (dlhe,polozene). s kratsim zephyrom si celkom uzijem aj pumptrack, dalsi bike specificky na pumptrack by som uz nemal kde uskladnit.
20.02.2022 - 11:14:06
12
keyboard_arrow_up