Presne v tomto zmysle mi to napisal aj moj brat, ktory mi je zaroven trener. Kona (Hawaii) je len jedna. Vie o com hovori, na Kone startoval v r 2019 a bude aj toho roku v oktobri. Utah je len nahrada ktora "ikonicku" Hawaiijsku Konu nenahradi. Takze dielema je, ci mam zrusit IM 70,3 Mallorca, ktora je v rovnakom termine mam tam uz dva roky zaplatene startovne, kupene letenky aj hotel a ist do USA, alebo sa na Utah vykaslat a dufat ze sa niekedy raz nominujem na MS, ale tentoraz na hawaiijsku Konu. Tak babo rad.
25.02.2022 - 10:15:17
01
scarinko napísal:
lakko predpokladam ze uz to mas asi vychytane
kolko ti trva prechod z vody na bike? predpokladam ze neopren dole a davas nejaku TRI kombinezu s mini vlozkou v ktorej sa da aj behat
vtedy obuvas aj kompresky a ostatne alebo este pred behom nieco prezliekas?
ja si vravim ze ked vyleziem z vody tak aj ked by som mal neopren tak budem mokry ze ani ponozku si rychlo neobujem :)

vsetko v com bikujem a beham mam na sebe uz na starte pod neoprenom. Ten len zhodim v depe nasadim prilbu a na boso bezim k biku kde mam tretry uz nasadene na pedaloch. Po biku nechavam tretry na biku v depe si len natiahnem ponozky, obujem bezecku obuv pripadne nasadim siltovku a okuliare a palim smerom k cielu. Cas straveny na prechodoch medzi disciplinami zalezi od dlzky depa. Je to cca 3-5min. V Gdynii bolo z vody do depa "sakra daleko" v Samorine je to tiez casovo narozne lebo z hradze bezis po schodoch. Hlavne prechod bike-beh je narocny, preto tieto prechody normalne trenujem. Odjazdim bikovy trening a potom idem hned behat hoc aj len 2-3 km len aby si na to nohy zvykali.
25.02.2022 - 10:27:14
00
cize bikujes na boso v tretrach? to si nejak neviem predstavit ist 180km na boso
25.02.2022 - 11:02:07
00
ano mam triatlonove tretry tie su trocha inac polstrovane ako klasicke cestne tretry. Na foto mas zobrazene vsetko na co si sa pytal

Prílohy:

IM Barcelona 2011_0049.JPG
IM Barcelona 2011_0049.JPG 369.85 KiB thumb_up0thumb_down

25.02.2022 - 11:29:29
11
lakko napísal:
Presne v tomto zmysle mi to napisal aj moj brat, ktory mi je zaroven trener. Kona (Hawaii) je len jedna. Vie o com hovori, na Kone startoval v r 2019 a bude aj toho roku v oktobri. Utah je len nahrada ktora "ikonicku" Hawaiijsku Konu nenahradi. Takze dielema je, ci mam zrusit IM 70,3 Mallorca, ktora je v rovnakom termine mam tam uz dva roky zaplatene startovne, kupene letenky aj hotel a ist do USA, alebo sa na Utah vykaslat a dufat ze sa niekedy raz nominujem na MS, ale tentoraz na hawaiijsku Konu. Tak babo rad.


Radiť druhému je ľahko, ale rozseknúť to musí lakko... :-) Ja ako človek, ktorý mal Konu vyjazdenú v roku 2002, zaplatené štartovné, zabookované letenky, zarezervované ubytovanie a pri poslednom výjazde 2 dni pred odletom ma zošrotovalo auto a neletel som nikam (teda letel, ale na JIS-ku), by som urobil všetko pre to, aby som sa tam ešte raz dostal... Nejaký Utah to nenahradí, to pošetri peniažky a skús sa znova kvalifikovať (aj keď viem, že je to z roka na rok horšie)... Ale - toť iba môj názor, rozhodnúť sa musíš bohužiaľ sám...
25.02.2022 - 12:05:09
04
Konu som si "naplanoval" ako osobny dar na rok 2025 ked budem mat 60 rokov :lol: :lol: Teraz vo svoje AG 55-59 koncim na IM medzi 5-10 miestom (zalezi ci sa plava v neoprene alebo bez :D ). Ak si udrzim vykonnost este tri roky, presuniem sa o kategoriu vyssie (AG 60-64) a vyberiem si vhodny kvalifikacny IM s tazkou bikovou trasou, tak mam velku sancu sa na Konu kvalifikovat aspon na "stare kolena" Je to bohapusty kaukul, ale tak mi to naplanoval trener. Kona vsak nie je lacna zalezitost. Brat mal v r. 2019 rozpocet cca 6 000€ a teraz je to uz nad 10 000€. Pocita s dvojtyzdnovym pobytom koli aklimatizacii a velkemu casovemu posunu,
25.02.2022 - 12:59:15
01
Ja to sledujem iba ako fanusik a to mas pravdu s tou aklimatizaciou a vecmi okolo. Pretekari su tam skôr, zalezi na rozpoctoch,kto v akom casovom predstihu a tam ladia pripravu na pretek. Nech Ti vyjde ten kalkul.
25.02.2022 - 14:05:35
01
Riso Varga bude mat v sobotu premieru na IM 140.6 v Texase. Plavat budu v rieke bez neoprenu, co je pre Risa len plus, uplne plocha bike course a zvlnena trat na behu. Som zvedavy ako si poradi s kilometrazou na ktoru nie je velmi zvyknuty aj ked natrenovane asi bude mat. Budem drzat palce a sledovat ci uz na app Ironman alebo live na FB. Startuju v sobotu 23.4.2022 o 13.15 hod a mozeme cakat Risa medzi prvymi plavcami, ktori pojdu z vody.
21.04.2022 - 15:04:15
00
lakko, ja som teda velmi zvedavy! Zatial Riso nicim konkretnym nenaznacil, ze by mal dobre predpoklady na dlhe trate, takze je to "anyones guess". Ma za sebou niekolko poliek, ktore indikuju skor opak, ale je fakt, ze specificku pripravu mal vlastne az tentokrat poprvyraz, aj ked zase mal nejake zranenie nohy pred mesiacom a bezecky trening mal obmedzeny.
Ironman je kontrolovany bankrot, co sa energetickych zasob tyka, a aj teraz ked si pozries jeho jazdy, ktore robi teraz v Texase vo full race setupe, tak na priemerku 40 kmh potrebuje okolo 280 W, co je dost vela, indikuje to vyssie CdA nez je v pro dnes uz standard. Oproti niektorym inym profikom naberie na biku hned manko 500 kcal, a vela bude zavisiet od toho, kolko kalorii dokaze bez problemov do seba pri tej intenzite prijat. Nie kazdy do seba vie natlacit 100+ gramov sacharidov za hodinu na biku, a je to trenovatelne len do urcitej miery.
Tiez sa da predpokladat, ze z vody vyjde prvy s velmi pohodlnym naskokom a uvod biku bude mat celkom klud robit si svoje, avsak v Texase bude v sobotu velmi vela kvalitnych pretekarov, a ked ho dobehne balik, veci sa mozu velmi skomplikovat, nebude to konstantna jazda na konstantnych wattoch, budu to nastupy v harmonike v baliku a Riso ma zatial nula skusenosti.
Tiez tam bude v sobotu na behu mat skoro 30 °C a slnko, a je v Texase len nejaky tyzden, tak dufajme, ze doma predtym saunoval:)

Tak neviem, ja by som mu to strase doprial, aby mal prevratnu premieru na dlhom triatlone. Je to super zlaty clovek, ktory ma obrovsky sportovy talent, mam ho rad <3, no keby som bol gambler, skor by som to v Texase tipol cca: 1.) Cody Beals, 2.) Ben Hoffman, 3.) Magnus Ditlev, to je moj tip na podium.

Inak, na startovke je aj cesky Tomas Renc. Drzme palce aj jemu, tiez obrovsky sympatak:)
21.04.2022 - 16:24:41
14
Osobne ho nepoznam tak neviem aky je fajn clovek ,ale som jeho velky fanusik .. Ocakavam pohromu ,dufam v zazrak. :)
21.04.2022 - 16:55:26
00
Podpisujem sa pod toho Tomasa Renca. Odporucam toto 'bez frazi' od neho. Sonda do jedneho z tych neviditelnych svetov.
https://www.bezfrazi.cz/pribehy/tomas-renc/jeden-z-dvaceti
23.04.2022 - 20:00:15
10
Tak Riso uz odstupil po 19 km behu.
23.04.2022 - 20:21:11
00
Rachela napísal:
Tak Riso uz odstupil po 19 km behu.

Zial, myslim, ze DNF sa dalo cakat. Uz pred plavanim.
23.04.2022 - 20:25:14
02
Škoda
23.04.2022 - 20:45:13
00
Neviem ci sa Risovi nevypomstila ta jedna flasticka co mal na biku. Francuz pred nim mal tri a ani to mu nepomohlo. Videl som ako Riso pocas behu zastal na obcerstvovacke a vyrazne sa cely chladil a prehmataval si stehna, takze asi krce. Bezali v cca 28°C a po tom co podla mna "prepalil" bike sa to aj dalo cakat. Skoda sledoval som ho od zaciatku live a drzal palce. Na full distance treba okrem natrenovanych objemov mat aj vela skusenosti a tie mu chybaju. Dufam ze ho nezmar neodradi od plnenia si sna t.j ziskat slot na Konu
24.04.2022 - 11:32:23
02
keyboard_arrow_up