v mladsich casoch som pri treningu behani, zacal mocit krv ,par dni to trvalo ,pobehal som vseliake vysetrenia sono atd. vtedy ani sportova doktorka nevedela z coho...par dni pauza ok potom znova po treningu krv ,tak uz pauza na dlhsie a potom vojna...
24.02.2021 - 20:31:31
00
Ja pridam moju skusenost s HRV, co sa tu spominalo predtym.
Ako som popri behu zacal aj jazdit na bicykli, tak som si vravel, ze mal by som sa nejak kontrolovat, aby som to prilis neprehanal, aby, ako sa vravi, som si telo nezlumploval. Kedze z behu som mal dobru kondicku, na biku som v pohode vladal, ale ani toho behu som sa nechcel vzdat, a tak som mal casto 2. fazove treningy. Jasne, pre nejakych tri-atletov nic speci, ale ja som predsa len hobbik. A tak som sa dostal k videam o naramku WHOOP (priaznivci cestnej cyklistiky to asi uz zaregistrovali) a povedal som si, ze to skusim.
Kedze Slovensko nie je na zozname krajin, kam dorucuju tento naramok, musel som to prehnat cez kamarata z Nemecka.
Mam ho uz 7 mesiacov, a musim povedat, ze je to pre mna dobra pomocka - hlavne co sa tyka merania spanku a toho vyhodnocovania HRV.
Spanok meria velmi presne a automaticky, a kazde rano vyhodnoti HRV, pokojvy tep (RHR), a tiez frekvenciu dychania (RR) (v tejto dobe covidovej velmi dobry parameter na sledovanie, kedze z ich dat je zjavne, ze RR vyznamne stupne uz den-dva pred prvymi priznakmi ci uz covidu, alebo ineho ochorenia dychacich ciest).
Kedze vyhodnocuje trendy, a nie absolutne cisla, je to zariadenie, ktore si nemozno vyskusat na den-dva, lebo samotna kalibracia je nastavena na 4 dni, ale rozumne data ukazuje az po cca mesiaci nosenia.
Ako merac tepu na beh nie je velmi presny (pohyb rukou zjavne vplyva na ten senzor) ale pri cestnych vyjazdoch je to uplne v poriadku (porovnane s Garmin HRM). Meria aj celkovu dennu zataz, ale to vie byt niekedy mimo (napr ked som smirgloval stary plot pred naterom, tak tuto aktivitu zaznamenalo s priemernym tepom 175 :))

Zhrnutie: S tymto naramkom viem, kedy si mozem dat intenzivnejsi trening, kedy je telo dobre oddychnute, a naopak, kedy trosku ubrat, alebo vypustit trening. Predtym som castokrat isiel aj proti pocitu, vravel som si ze sak to treba len prekonat a bude dobre, teraz kombinujem aj pocit aj namerane data :)
08.03.2021 - 10:40:03
03
Neboli ste niekto na preventivnej prehliadke alebo imunologickom vysetreni v ImunoVital centre v Ba?
01.03.2022 - 13:03:02
00
bol
01.03.2022 - 13:11:35
00
A k spokojnosti? Imuno ci preven? Byvam pomerne casto chory, rozne tazkosti s hrdlom, co ma vzdy vyradi aj viackrat behom zimneho ale aj letneho obdobia z treningu. Tak uz zvazujem aj taketo vysetrenie, dufajuc ze sa na nieco pride a zisti ako sa tomu v co najvacsej miere vyhnut.
01.03.2022 - 13:40:16
00
Spokojný. Poslali ma na vyšetrenie, ktoré bolo treba.
01.03.2022 - 15:06:29
00
keyboard_arrow_up