C8 uz je neplatne oznacenie 😉
Aktualne oznacenie je 221
23.02.2022 - 15:27:36
00
Hlboko sa ospravedlňujem, že mi táto zmena nejak ušla. Dúfam, že tých pár jedincov, pre ktorých je to podstatná informácia mi to dajú vyžrať.
23.02.2022 - 15:49:16
00
Kym nebude vyhlaska, nebudu znacky a ked nebudu znacky, nebude bicyklova cesta... nejaky problem?
23.02.2022 - 16:16:15
02
Jano1987 napísal:
Príslušná vyhláška by mala byť známa dopredu,aby sa s tým ľudia mohli oboznámiť. Či to si mám ráno privstať a študovať pred tým, ako to výjde?


Môžeš si privstať, ale čo si od toho sľubuješ? Budeš vedieť ako vyzerá značka a čo ďalej? Rozhodne to neznamená, že už poobede ju objavíš niekde v meste. Každá značka sa schvaľuje, čomu predchádza vypracovanie projektu. V projekte takisto nemôže byť neexistujúca značka. Čiže sa rozprávame minimálne o týždňoch od schválenia značky po jej reálne objavenie sa.
23.02.2022 - 18:02:16
02
Jano1987 keby ta tu ostatni dookola neoznacovali za trola, tak si pomyslim, ze mas iba problemy s pamatou. Sak to iste, co dnes si sa pytal este minuly rok v decembri:
Jano1987 napísal:
Kde je teda značka bicyklová cesta? Ak to prezidentka podpíše, tak to platí od 1. marca či tak nejak. Podľa Jaroh sa to pripravuje že vraj už roky.


Odpovede si dostal od viacerych foristov, vratane zamestnanca ministerstva dopravy. Napriek tomu vytahujes stale to iste? Sak sme ti tu viaceri napisali, ze znacka vo vyhlaske nemusi byt v den ucinnosti zakona, napr.:
Hanku napísal:
Technicke normy/predpisy su pre vodicov/chodcov irelevantne, nevraviac o tom, ze tam ani nic z toho, co bolo v otazke, nie je a nie su to zakony.
Do 1. marca este par dni ostava a aj keby dovtedy vo vyhlaske nebola, tak sa stane akurat to, ze taka znacka nikde nebude a nikto nebude mat kde dodrziavat par. 59a. Ziadna znacka, ziadny problem :)

Zigo napísal:
Viaceri tu chcete aby zakon o premavke riesil parametre alebo vystavbu pozemnej komunikcie. Tie riesi predsa cestny zakon 135/1961 alebo stavebny zakon 50/1976 alebo STN a TP.
Pride mi logicke, že zakon o premavke riesi premavku na cyklistickej ceste a ze nasledne bude vyhlaska riesit dopravnu znacku. Jej osadenim na pozemnu komunikaciu vznikne bicyklova cesta, podobne ako u nas pesia zona, v Holandsku fietsstraat alebo nemecku fahradstrase. Treba si to tam ist vyskusat...


Aby som doplnil aj nieco novsie, tak pripajam moje 10 rokov stare fotky znaciek bicyklovej cesty z DE a NL.

Prílohy:

CC_DE.jpg
CC_DE.jpg 387.46 KiB thumb_up0thumb_down

CC_NL.JPG
CC_NL.JPG 430.44 KiB thumb_up0thumb_down

23.02.2022 - 20:42:43
00
Je zaujímavé, že všetci sa chytili značku. Ok, teda téma značka, napriek tomu, že zákon bol že vraj v príprave dlhé mesiace, ak si dobre pamätám, minimálne 6 mesiacov, ubehli skoro ďalšie 3 mesiace, nikto nebol za ten čas schopný povedať, že toto bude značka bicyklovej cesty. Pritom stačilo spraviť Ctrl.+C a Ctrl.+V z nejakej krajiny v Európe, kde to už majú. Ale kašľať na to. Pritom začína jar a cyklistická sezóna a obce by mali záujem o tento typ komunikácie.

Čo je väčší problém, ani Polícia SR (teda orgán, čo má vykonávať kontrolu dodržiavania predpisov a má ma starosti aj vyšetrovanie nehôd), ani samotné Ministerstvo vnútra nevedia odpovedať na paragraf 59a, časť (4). Je úplne irelevantné, že zatiaľ bicyklová cesta neexistuje, ale máme už zákon, ktorý upravuje pravidlá premávky na nej.
23.02.2022 - 21:37:19
01
Proces tvorby, resp. zmeny zakona, vyhlasky, technickych podmienok a vzorovych listov sme ti v skratke popisali v decembri, zjavne nechces chapat.
Ake obce by mali zaujem? V SR su asi 2 primatori (starosta obce zrejme ziaden) a 2 viceprimatori, ktori tusia co je bicyklova cesta. Projektantov je mozno do 10, ale bez vzorovych listov vo vektoroch do projektu a do vyroby znacku nebudu chciet dat, vyhlaska im stacit nebude. Obrazok znacky vo vyhlaske pomoze k stastiu asi iba tebe.
V poslednej vete sa obavas, ze policia bude musiet vysetrovat dopravnu nehodu na neexistujucej bicyklovej ceste? To fakt?
23.02.2022 - 22:25:57
02
Nič v zlom, ale už robíte zo seba blba. Polícia SR či Ministerstvo vnútra SR že vraj sa mali podieľať na tvorbe tých zmien. Ako je možné, že nevedia odpovedať ako funguje ich zmena?

Alebo mi chcete povedať, že bicyklová cesta neexistuje, teda nie je problém? Úžasné, tlieskam prístupu.
24.02.2022 - 06:39:21
00
Mozno sa to len na ministerstve nedostalo k tomu, kto vie odpoved.

https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/-/SK/dokumenty/LP-2022-106
28.02.2022 - 15:01:16
01
Od dnes 1 a pol metrove odstupy pri predbiehani ? Alebo sa mylim ? Nejake skusenosti ?
Dnes v Bratislave auta veselo na chodnikoch, ako by sa nechumelilo. Ziadne hromadne odtahovanie aut som si nevsimol.
01.03.2022 - 13:50:05
00
LaS napísal:
Od dnes 1 a pol metrove odstupy pri predbiehani ? Alebo sa mylim ? Nejake skusenosti ?
Dnes v Bratislave auta veselo na chodnikoch, ako by sa nechumelilo. Ziadne hromadne odtahovanie aut som si nevsimol.

To ani armáda ak by chcela pomáhať by všetko v republike neodtiahla, takže tu teraz bude stav právneho porušovania predpisov, lebo mestá a obce sa vraj nestihli za 3 mesiace pripraviť. Ale že nič pre to nerobili roky to už nepovedia, aby postupne zavádzali zóny s vyhradeným parkovaním iba tam, kde je to vyznačené. Na to ani netreba schvaľovať zákaz parkovania na chodníkoch. Chodníky sa dali veľmi rýchlo a efektne takto poriešiť. A to je už aj škoda hovoriť ako im tento zákaz parkovania na chodníkoch pri novelizácii vyhodil Kaliňák čo by minister vnútra, aby sa mohli samosprávy pripraviť. Od vtedy prešlo snáď aj 3-4 roky ak nie viac a samosprávy zase z vysoka na to srali. Takže tento alibizmus starostov a primátorov ako nemali čas, nech si niekde strčia.
No a k novinkám od dnešného dňa ešte pripomeniem, že sú povolené jazdy vo dvojiciach aj na bežných cestných komunikáciách od skupiny 6+ cyklistov.
01.03.2022 - 14:11:21
01
Tu poslednu vetu si nemal pisat. Troll zase vytrolli prispevok ako budu ludia v autach cestovat cez SR 20 hodin za cyklistami jazdiacimi vedla seba a ako jeho bratranca zeny neter kvoli tomu dnes zmeskala dolezite stretnutie, lebo nevyrazila na cestu o den skor.
01.03.2022 - 16:39:34
03
Prosim o vysvetlenie tejto znacky, ci to spravne chapem (a je nespravne osadena)?

Legionárska, smer hore na Račianske,
Je tam jeden buspruh a dva normalne, v protismere potom dalsi.

Nechcem si ani predstavit cyklistu, co by siel v protismere buspruhu...

Kludne nahlaste, neviem kam, nebudem urazený 'za zasluhy'.

Alebo fakt zle chapem vyznam, priznam.

Prílohy:

IMG_20220301_084024_5.jpg
IMG_20220301_084024_5.jpg 243.28 KiB thumb_up0thumb_down

01.03.2022 - 17:25:36
01
Ak hovoríš o dodatkovej tabuľke na bližšom stĺpe, tak tá by mala byť na vzdialenejšom stĺpe, keďže informuje, že v jednosmerke možno očakávať protismerne idúcich cyklistov. Pod aktuálnou značkou nedáva dodatková tabuľa žiadny význam, keďže len informuje, že je povolená jazda cyklistov v oboch smeroch, čo je tak či tak (samozrejme po pravej strane vozovky).
V súlade s projektom táto značka asi nebude. Inak som si to už pár krát po ceste všimol, ale vždy len počas jazdy okolo a kým som sa dostal k PC, tak som na to zabudol :) Pošlem niekomu, kto by to mohol vedieť vyriešiť.
01.03.2022 - 18:23:10
12
Dakujem, ano, tak to bude. Presunom tejto bude na tom dalsom stlpe 5 znaciek/ tabul...

Za rohom na začiatku jednosmerky takato doplnkova uz je. Len si velmi dobre neviem predstavit spoluzitie cyklistu a auta tam, ani z pohladu vodiča ani cyklistu. Asi to bude chciet dlhe zvykanie. Snad sa tam prepracujeme.
01.03.2022 - 18:54:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up