thumb_up0thumb_down
09.03.2022 - 23:12:19
01
canopus napísal:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: vacsiu somarinu som jakziv necital a nepocul.... toto ludia ani necitajte a neverte tomu,to musia pisat pekari a maliari snad
si pozrite zaznamy Fukushimy ako im tam "svacol" vodikom vybuchujuci sklad vyhoreneho paliva :tmi: kriste a pane,zaklady atomovej fyziky a materialoveho inzinierstva a chemie. Kde sme sa to paneboze dostali

Ako samozvaného odborníka ťa teda prosím o vysvetlenie prečo je to somarina? nech mám kľudnejší spánok.
09.03.2022 - 23:33:54
01
thumb_up0thumb_down
10.03.2022 - 00:02:38
07
Tiež by som rad počul MUDr Ing JUDr hlavu pomazanu z Boží vule kráľa o vysvetlenie . Nie každý je tu na slovo vzany odborník. Chémiu a mat inžinierstvo som mal za Áčko, tak sa hádam znova niečo nové naučím
10.03.2022 - 05:43:13
00
No to máš tak, ideš do areálu jadrovej elektrárne, chcú od teba pomaly rodný list, milión školení, neviem či aj nie mobil odovzdať... Ale ostreľovať ju je samozrejme ťažká pohoda.
10.03.2022 - 05:58:28
01
Ukrajinská pani Marusia Nikiťuk popisuje na sociálnej sieti, ako ich dedinu v rajóne Sumy dobýjali ruské tanky. Dávam do placu.

,,Miestni obyvatelia zo svojich domov so záujmom sledujú príchod cudzích cicavcov," začína príbeh Marusia.

Došli štyri tanky. Uprostred dediny zastavili. Posádky vystúpili a preliali naftu z dvoch tankov do ďalších dvoch. Potom všetci vyliezli na tie dva pojazdné a odišli.

Miestni chalani vybehli a zastrčili na dva nehybné tanky uprostred dediny ukrajinské vlajky. Zaliezli domov a čakajú, čo bude.

Prvé dva tanky sa po chvíli vracajú. Vidia, že ich bojové vozidlá medzičasom padli do rúk nepriateľa, tak ich nemilosrdne rozstrieľajú.

Dedinčania sa potichu smejú.

Dva pojazdné tanky, zrejme zablúdené, potom obišli dedinu. Tam je riečka a cez ňu vedie mostík s nosnosťou 5 ton.

Prvý tank sa pustí cez mostík, ten sa zvalí aj s tankom do riečky.

Miestni sa už rehocú nahlas.

Všetci Rusi sa už vezú len na jednom tanku. Ten sa moce hore-dolu po brehu, až nájde brod. Keď sa vydá na druhú stranu, zaryje sa do dna a zostane trčať v bahne. Posádka vylezie, skúša tlačiť, ale po chvíli to vzdá a peši odchádza. Neznámo kam, možno domov. ,,Takto naša dedina zničila štyri ruské tanky," píše pani Marusia.
Skrýt celý příspěvek
10.03.2022 - 06:19:45
021
Anál L ýza …

https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zdravi/putin-rusko-ukrajina-psychicke-poruchy_2203081040_elev
10.03.2022 - 07:29:00
02
Pre ingliš spíking folks odporúčam toto výborné interview: https://news.sky.com/video/share-12559056
10.03.2022 - 07:59:24
01
Kristina - canopus tu vystupuje ako clovek zamestnany v 1 z 2 svk jadr elektr. Ak sa chce niekto dozvediet viac o fukushime/chernob. a jadre/energii viac, odporucam osel.cz a clanky od prof. Wagnera.

Kazdopadne, uz si nepamatam ci vo fuk bolo ciastocnym dovodom vybuchov vyhorene palivo v bazenoch, tak nejak sa mi to nezda. Iste,bolo dovodom dost vysokych davok radiacie ->znecistenia, ale neviem ci tam vodik vznikal. Ten bol primarne zo samotnych reaktorov
10.03.2022 - 08:11:20
01
thumb_up0thumb_down
10.03.2022 - 08:18:30
03
Ano vo Fukusime v jednom bloku bol pricinou bazen vyhoreneho paliva. No bavime sa o pomerne cerstvom palive ktore vydava radovo vyssiu energiu ako v Cernobyle kde ta zbytkova energia je, (podla p. Drabovej), 75W na clanok a uchladi sa aj na vzduchu. Dokopy tam vraj je 21000 clankov t.j. nejakych 1,5MW, no podstatne na tom je ze zbytkova aktivita uz nedokaze clanky zohriat na teplotu ktora by poskodila ich ochrannu obalku.
10.03.2022 - 08:19:51
10
Zástupce Ruska v OSN označil zprávy o bombardování porodnice v Mariupolu za fake news. Podle diplomata byla porodnice vojenským objektem, který využívali „radikálové“. Ruské útoky v Mariupolu zabily již nejméně 1200 lidí
10.03.2022 - 08:26:00
00
stanos4 napísal:
Kristina - canopus tu vystupuje ako clovek zamestnany v 1 z 2 svk jadr elektr. Ak sa chce niekto dozvediet viac o fukushime/chernob. a jadre/energii viac, odporucam osel.cz a clanky od prof. Wagnera.

Kazdopadne, uz si nepamatam ci vo fuk bolo ciastocnym dovodom vybuchov vyhorene palivo v bazenoch, tak nejak sa mi to nezda. Iste,bolo dovodom dost vysokych davok radiacie ->znecistenia, ale neviem ci tam vodik vznikal. Ten bol primarne zo samotnych reaktorov

Nie som odborníčka na jadrové elektrárne, ale reagovala som, lebo veľmi rada počúvam podcasty a čítam rozhovory s českou predsedníčkou Štátneho úradu pre jadrovú bezpečnosť Danou Drábovou. A zhodou okolností som včera čítala jej vyjadrenie k Černobylu.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ani-bez-chlazeni-v-cernobylu-unik-radioaktivity-nehrozi-rekla-drabova-40389837
Mám rada jej názory a ona sa nebojí už dlhodobo verejne hovoriť a vyjadrovať hlavne k bezpečnostnej situácii ohľadom dostavby jadrovej elektrárni Dukovany. Stotožňovala sa z názormi českej bezpečnostnej služby o hrozbe ak by tender na dostavby vyhralo rusko alebo čína aj napriek tlaku prezidenta zemana a jeho "sebranky" na hrade, ktorí tlačili a podporovali ruskú investíciu. Ako sa ukazuje tak mala pravdu.
10.03.2022 - 08:30:09
03
putlerovci v Rusku...nepripomina vam to nieco? :puke:

https://twitter.com/JulianRoepcke/status/1501684678394363904
10.03.2022 - 09:06:21
00
MageZ napísal:
putlerovci v Rusku...nepripomina vam to nieco? :puke:

https://twitter.com/JulianRoepcke/status/1501684678394363904


bude to zabavne ked o mesiac-dva budu 3/4 prevadzok v tom nakupnom centre zatvorene :D
10.03.2022 - 09:10:20
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up