Ahojte

Idem sa s vami poradit, kedze je situacia ako je .. a trochu ma laka rozsiritm si zručnosť. Rad by som sa pustil trochu do prerábky svojho zazraku ...

Co chcem dosiahnut .. idealne prepravovadlo do prace... celkova hmotnost do 10,7kg.
A na ine jazdenie si proste kupit nieco dalsie.

Vymena za pevnu vidlu karbon - kde kupit, podla coho vyberat? Na co dat pozor?
( uz len tu ratam ušetrím cca. 2kg )
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/vidlice-a-tlmice/pevne-vidlice/force-29-pevna-karbonova-vidlica.html
Vymena kluk - idealne 44 / 28 ( momentalne je 38 / 28 )
Vymena zadnej kazety - predpokladam ze hladat standartny xd orech
Moze byt toto?
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/mtb-10-11-12-prevodov/kazeta-force-11-rychlostna-11--42-z.html
Pripadne mozem pouzit 10 kazetu rovnakeho rozsahu 11 -42 ( rozsah vyhovuje, ale priznam sa pouzivam len obcas... vacsinou jazdim skor relativne roviny ) tj. odstupnovanie by stacilo aj vacsie.
Dokonca si viem predstavit ze by som vydrzat aj s 9kou 11 -40 ....
Co by mi umoznilo pouzivat lacne 9 retaze ktore aj dlhsie vydrzia.
Daju sa kupit nejake slusne kolesa na tento rozmer? Priznam sa ze tu som sa celkom stratil... , zaskocilo ma ze kolies je snad 4-5 roznich rozmerov osiek. Ked som sa tomu vaznejsie venoval pokrok bol rýchloupinak a nejake extremne bike mali ine rozmery.
Ak by sa dalo nieco kupit ( ale zas nie nejake sialena suma ), kludne by som vyskusal aj to hlavne ak by sa dala vyskusat bezdusove pneumatiky ... tu ma laka hlavne ubytok hmotnosti kde by som sa zrejme dostal bez nejakeho problemu pod 10kg.

Predpokladaná suma na prerabku 400 - 450€. Ciel je taký 29" gravel.
Kludne mozu byt aj bazarove komponenty ..., nemam stým problem.


Zodvihnutie riaditok cca. 1,5 - 2cm.. tj. nejake podlozky. Ako zistim o kolko to ide?

Co sa jedna o vybavenie mam stojan, stahovak kaziet, vela vela bitov ... predpokladam ze idealne bude ak dokupim nejaky momentovy kluc. Priznam sa ze na zaciatku som trochu zaskoceny s kvanta vsetkych moznych rozmerov a specifikacii, kedze s tym clovek nerobí nejak je to trochu spanielska dedina... jedno v palcoch, jedno v mm, ...
Predpokladam ze aj nejaky stahovak na stred bude treba ....

Specifikacie mam v profile a aj v inzerate.

Kazda rada dobra :)
13.02.2022 - 00:54:18
00
Ak tam máš XD orech tak ta kazeta co si dal linku ti nebude pasovať. Podložky pod predstavec neviem ci ich tam budeš môcť ešte dat. Sú predstavce s rôznymi stupňami-zvýšenie
13.02.2022 - 06:01:23
00
Neviem ci to ma zmysel riesit s rozpoctom 500e.

Sak vymen plaste sprav bezdus a nech to svisti + tu vidlu. Oska na kolese ti musi pasovat do ramu/ vidlice. Najcastejsie na hentych lacnych bajkoch su vzadu 135x9 QR. Vpredu zalezi od vidlice.

Ze budes nejak vyrazne odlahcovat kolesa s tymto rozpoctom nesnivaj. Tam zahuci liter ani sa nenazdas.

Ked chces hore riaditka tak novej vidlici zrezes stlpik vyssie - pridas podlozky. Pozor na zmenu geometrie pri novej vidlici. Vzdialenost axle to crown by mala byt +- rovnaka ako mas ak nechces menit geo.

Tie vymyslacky s kazetami a prevodnikmi ries nakoniec. Kazetu by som nechal. Menit 9sp 11-40 na 10sp 11-42? Kvoli comu? Na rovine?
13.02.2022 - 08:13:59
00
Kup si nejaky bazarovy cestak. To je jedina cesta ako sa dostat k 10.7KG ;-)

Co mozes vymenit je ta vidla, tvoja ma tak 2.3kg (odhad, je to Recon pruzina asi). Pri troche zazraku aj kolesa cez 300e, to je tak 2.2-2.3kg->1.8. Bezdusaky ti zazrak s vahou nespravia, rozhodne neusetris 700g.

Vymenit mozes este aj plaste za nieco rychlejsie.

Rozhodne sa skus ale zamerat na kadenciu, ak znicis tolko retazi nieco je zle.
13.02.2022 - 17:33:56
00
priemerne 1850km na retaz mi to nepride take zle pri 11p.... ked som mal 9p vacsinou vydrzala 2100 - 2200km.

Pozeram aj bazar ...

Vidlu pozeram prave ze ma okolom 3kg.. tj. uz len jej vymenou by som ziskal slusnu usporu hmotnosti.
14.02.2022 - 10:50:10
00
Urcite ta vidla nema 3kg, ak su ju nasiel u cechov s 3,46 tak to je blbost, SID ma u nich 3kg ;-) To by davalo vypoctom stale okolo tych 2.2kg ;-)

Rozhodne by si mal zacat s tym ze zistit co vobec mas, potom mozes hladat a pocitat. Stadardov je dnes kopa na vsetko
Vidla je podla mna nie tapered, axle to crown asi tak 510 (cize pozor, pevna vidla bude kratsia = predok ti pojde dole).
Kazeta bude rozhodne HG, je to cele na shimane cize asi M7000 tam mas teraz.
Naboje budes mat QR, je otazne aka je tam vaha kedze to ma 19 vnutornu sirku (a je otazka ci su tubeless ready, nie ze by to beztoho neslo) - rozobrat odvazit ;-)
44/28 je dost problem. Nemozes si len tak vymysliet kombinaciu. Musi ti to zobrat presmykac a aj prehadzovat musi mat dostatocnu kapacitu. Ak tam das 40 tak to najskor pojde. Skor si pozri kadenciu, vela ludi slape pomaly, prehadzuje zle a nedrzi ani 60 ;-) Ty by si nemal mat problem uslapat 40kmh s tym co mas.
14.02.2022 - 12:09:00
00
Nieco som uz skusil ale nebolo ono ... po výmene vidli vazilo 10,9kg .... tj. vidla vazi cca. 2.75kg ...
tj. zas taky problem sa dostat na tuto hmostnost nie je ... pri malej investicii by to bolo aj 10,5kg.
( duse a plaste spravia bez problemu 200g na kuse )
Znami nieco take mal na sklade, tak sa prebavil .... ale zmenila sa aj geometria... tj. je naspat povodna.
Ja aby mi to bolo prijemne viem ist cca. 27-28km/h ... odhadom cca. 70-80 kadencia... vyssie uz mi to nie je moc prijemne. asi najlepsie mi sedí cca. 70. Ked som mal moznost vyskusat prave kombinaciu 44/28 inde tam cca. okolo 30-32km/h co bolo podstatne lepsie.. naviac ma to neobmedzovalo ani pri stúpaní.
Trochu som zostal zaskoceny niektorými cenami ked originál objednam v CN je cena cca. 45% oproti slovenskym schopom ( ako chapem DPH + musim platit pracovnika + najom... ). Ale to mi proste neda radsej napr. kazetu, prevodnik a retaz objednam tam.. a pockam 3 tyzdne...
Aj tak napr. Sunshine, Shimano... atd. vyrabaju tam ...
10.03.2022 - 19:59:38
00
keyboard_arrow_up