Ahojte bajkeri. Navstevujem strednu skolu a prave pracujeme na rocnikovej praci. Moja tema sa vola: Podmienky cyklistov v cestnej premavke na Slovensku. Naplnou tejto prace je aj kratky dotaznik ktory je sucastou praktickej casti. Velmi by mi pomohlo keby ste tento dotaznik vyplnili. Super by bolo aj keby ste tento dotaznik poposielali dalej, bolo by to pre mna velkou pomocou. Vopred diki za vyplnenie.
https://docs.google.com/forms/d/1v43GhTKsC49_EaI9hnK8-cuOmCX-LAVIDuq9bd00grY/edit#responses
09.03.2022 - 14:46:01
00
mas to tam
akurat neviem, ci si si nepomylil ustavu a pravo / zakon :)
09.03.2022 - 19:11:16
01
KinDo dakujem pekne, asi ano, skusim to opravit 😀
09.03.2022 - 19:30:03
00
ale bolo by super keby boli práva cyklistov v ústave ☝️😁
10.03.2022 - 01:05:06
04
Bude to tam hned vedla ustavneho prava parkovat pred vchodom😀
10.03.2022 - 08:10:38
03
Ahoj BuazenMuza. Tak som ti to vyplnil tiez. Ta ustava je blbost. V ustave nema co byt slovo "cyklista" ani "bicykel" ani spomenute.
Zakony mame dostatocne. Dokonca terajsie tlacenie na pilu s "bicyklovou cestou" ktora este ani neexistuje je podla mna az kontraproduktivne. Z temy cyklistika sa stane dalsia z kulturnych vojen. Motoristi vs. cyklisti. A nikomu to nepomoze. Lebo 5% kretenov na oboch stranach stazi zivot vsetkym.

A pritom - najhorsie su uzke frekventovane cesty. Pokial urobis dobry asfalt na nejakej vedlajsej ceste, tak vela cyklistov pojde po nej. Nie vzdy, ale casto. Ak nie je vedlajsia cesta, tak cyklotrasy oddelene od ciest - take, aby ludia nimi vedeli dochadzat do prace.

A este k tomu dotazniku. Niektore otazky su sugestivne formulovane. Ak nechces ovplyvnit vysledok, tak si daj na ne pozor.
Tu je navod, ako nerobit dotazniky: https://www.youtube.com/watch?v=6Ms9A-212F0
10.03.2022 - 08:17:55
00
BuazenMuza
otázka: "Myslíte si, že sú cyklisti na frekventovanej ceste ohrození?" je dosť nešťastne formulovaná, keďže to je o čisto subjektívnom vnímaní. Poznám človeka, ktorého ohrozuje každé vozidlo, čo ho neminulo aspoň o 2m aj keď ho predbiehalo slimačím tempom a ja osobne na nemám, ak ma auto idúce 50-60km/h minie o 0,5m. Síce si poviem, že mohol aj väčší odstup nechať, ale tragédiu z toho nerobím
Otázka: "Aký faktor je podľa vás najviac zodpovedný za zlé podmienky cyklistov na ceste?" Tiež nešťastne formulovaná otázka. Pre niekoho to znamená, že on ako cyklista nemá absolútnu prednosť a všetci ho uctievajú ako božstvo a všetko sa mu prispôsobuje a má superhladký asfalt, pre ďalšieho to znamená to, že proste stretne na ceste idiota, nič viac, nič menej.
12.03.2022 - 00:02:50
00
Ako vždy.
12.03.2022 - 07:06:30
04
keyboard_arrow_up