frankie33 napísal:


Dal to na Biľaka...

Edit:
Dnes niečo na pregrcnutie

Hostia nedeľných politických diskusií:
V politike na TA3: Milan Krajniak (Sme rodina), Peter Pellegrini (Hlas)
O 5 minút 12 v RTVS: Eduard Heger (OĽaNO); potom Juraj Krúpa (OĽaNO), Matúš Šutaj Eštok (Hlas)
Na telo na Markíze: Juraj Šeliga (Za ľudí), Erik Tomáš (Hlas)
13.03.2022 - 08:56:19
01
Pred nejakym casom som prestal nazerat do tejto temy. Nenadchynal ma charakter debaty. Teraz sa nestacim divit. Mlciaca vacsina sa prebudza? Uz bolo na case! Alebo len ja mam ten pocit?
13.03.2022 - 09:46:56
010
Pri útoku na vojenské tréningové centrum v Javorove zomrelo minimálne deväť ľudí. Ďalších 57 ľudí utrpelo zranenia. Informoval o tom guvernér Ľvovskej oblasti. Ruská armáda na centrum vypálila najmenej 30 rakiet.

Reportér denníka Guardian Luke Harding píše o 20 obetiach, odvoláva sa na informácie od záchranných zložiek.

Ukrajinské ministerstvo obrany uviedlo, že v centre pôsobia aj zahraniční inštruktori, ale nie je jasné, či boli na mieste aj v čase útoku.

Dva týždne pred inváziou z Javorova odišli príslušníci floridskej Národnej gardy, ktorí tam cvičili ukrajinských vojakov.

Javorov leží približne 20 kilometrov od hranice s Poľskom, podľa BBC ide o jedno z dvoch miest v krajine, kde sa zvyknú konať medzinárodné vojenské cvičenia. Ukrajinskí vojaci tam trénovali najmä na mierové misie. (kyiv independent, guardian, bbc n)
13.03.2022 - 09:51:42
00
Doplním, že vzdušnou čiarou od Kremenca je to cca 120 kilometrov.
13.03.2022 - 10:17:28
01
Zelenskyj. Príbeh komika, ktorý sa stal lídrom v čase keď sa ostatní lídri stali klaunmi!
scontent.fpmi1-1.fna.fbcdn.net
13.03.2022 - 10:26:21
02
V noci buděj Putina...
- Vladimire Vladimiroviči, Ukrajinci chtějí hovořit o kapitulaci.
- Charašo, konečně. Dejte mi je k telefonu.
- Ne... Jsou za dveřma. Máme na to hodinu.
13.03.2022 - 10:48:04
119
Mozno tu uz bol:

Putina rozmrazia po 50 rokoch. Jeho prve kroky vedu na Cervene namestie. Zajde do baru, objedna si kavu a pyta sa barmana:
Donbas je nas?
Je! Odpoveda barman
Kyjev je nas?
Je!
Vyborne! Dakujem. Kolko som Vam dlzny?
200 Hrivien…
13.03.2022 - 11:00:01
01
Ten Danko,
By uz mohol byt za tento list sudeny…. Ved toto uz hranoci s vlastizradou.

Hazard napísal:
Dal to na Biľaka...

Edit:
Dnes niečo na pregrcnutie

Hostia nedeľných politických diskusií:
V politike na TA3: Milan Krajniak (Sme rodina), Peter Pellegrini (Hlas)
O 5 minút 12 v RTVS: Eduard Heger (OĽaNO); potom Juraj Krúpa (OĽaNO), Matúš Šutaj Eštok (Hlas)
Na telo na Markíze: Juraj Šeliga (Za ľudí), Erik Tomáš (Hlas)
13.03.2022 - 11:17:41
05
Mas pravdu, cely analnovtieraci list som necital,en videl z neho uryvky v tej Joj Na hrane. Kapitan sa tam ohanal/snazil vysvetlit nevysvetliteľné/ poslednym odstavcom, ze je lroti vojne a za mierove riesenia (približne, necitujem).
Skoda reci - mali by ho pozvat inam, nie do medii.
13.03.2022 - 11:40:27
00
Uz strielaju blizko pri SR, zachvilu mi asi dojde povolavaci rozkaz.
35 obeti

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-valka-ruska-armada-ostrelovani-lvov.A220313_061842_zahranicni_wass
13.03.2022 - 12:12:00
00
Zabili prvého novinára …

V Irpini pri Kyjeve zabili novinára a dokumentaristu, ktorý pracoval pre New York Times. 51-ročný Brent Renaud bol v aute so svojimi kolegami, podľa šéfa kyjevskej polície na nich začali strieľať ruské jednotky.

Renaud v minulosti ako filmár pokrýval aj vojny v Iraku a Afganistane. Jeho kolega pri útoku utrpel zranenia a previezli ho do nemocnice.

Talianska novinárka Annalisa Camilliová na Twitteri zverejnila video, na ktorom Renaudov kolega počas ošetrovania v nemocnici opisuje, ako sa útok odohral.

„Prekročili sme prvý most v Irpini, chystali sme sa natáčať odchádzajúcich utečencov. Nastúpili sme do auta, niekto sa ponúkol, že nás vezme k druhému mostu. Prešli sme kontrolné stanovište a začali na nás strieľať,“ uviedol americký novinár.

Vodič auto otočil a snažil sa odísť, no streľba pokračovala. „Môjho kamaráta Brenta Renauda postrelili a zostal tam,“ poznamenal s tým, že nevie, ako na tom Renaud je. Bol však zasiahnutý do krku, uviedol.

Ukrajinské médiá zverejnili fotky Renaudovho pasu aj údajnú fotku jeho tela po útoku. (guardian, sky, čtk)
13.03.2022 - 15:29:55
00
https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/rusove-pouzili-fosforove-bomby-uvedli-ukrajinci-40390218


V súvislosti aj s dnešným útokom na výcvikové stredisko (kde inak predtým fungovali aj ľudia z NATO) by asi bolo dobré, keby NATO už konečne zdvihlo výhražný prst a nenechali si kadiť na hlavu a neblúzniť iba o jadrovej vojne. Ide síce o obranný pakt, ale teraz sa budeme dívať na genocídu obyvateľstva za použitia zakázaných zbraní?

Dokedy? Putin sa môže oháňať jadrovými zbraňami donekonečna. A teraz čo?
13.03.2022 - 16:08:41
06
Rozhovor ruského satirika o Rusku...
https://www.idnes.cz/kultura/divadlo/viktor-senderovic-rusko-videt-salisbury-vrbetice-skripal.A220311_152344_divadlo_ts
13.03.2022 - 16:36:05
00
Hazard To vôbec nemusí byť donekonečna. Rusi by nakomplet museli prejsť lobotómiou aby zabudli na všetky historické podrazy (to je ešte mierne slovo) západu. To sa nestane. Západ by muselo osvietiť a uznať, že Rusko má legitímne právo si na "svojom" území robiť čo chce. Lebo oni berú Ukrajinu ako svoje územie. To sa tiež nestane. Ak má niekto návrh ako z toho von, nech hneď uteká do Štokholmu, dostane nobelovku za mier. Ale dosť to súri...
13.03.2022 - 17:04:36
00
Anonymous opäť v akcii:
https://pctuning.cz/article/anonymous-hackli-ruske-ministerstvo-pravdy
kto má čas a vie azbuku môže študovať - k stiahnutiu sú (možno všetky) ruské "pravdy"
som zvedavý čo sa z nich dozvieme.
13.03.2022 - 17:08:25
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up