15:09
Záporožská jadrová elektráreň v ohrození

Ruskí okupanti, ktorí sa zmocnili Záporožskej jadrovej elektrárne, chcú vyhodiť do vzduchu muníciu priamo pred energetickým blokom. Informovala o tom tlačová služba Energoatomu v telegramovom kanáli. Podľa Energoatomu sa ruskí vojaci chystajú vyhodiť do povetria muníciu priamo pred blokom č. 1 jadrovej elektrárne.

edit: zdroj: https://hnonline.sk/svet/22823658-vojna-na-ukrajine-rusko-putin-zelenskyj-moskva-kyjev


Naposledy upravil kiri dňa 14.03.2022 - 15:42:03, celkovo upravené 1 krát.

14.03.2022 - 15:15:28
00
kiri Zdroj?
14.03.2022 - 15:29:50
00
valecek napísal:
cize podla ruskej logiky, za bomby, ktore rusi hodia na ukrainu v podstate moze zapad... akosi stale nechapem naco este viac nato caka....


Túto rétoriku teraz preberú prokremeľskí blbečkovia na Slovensku a budú to vo veľkom šíriť...
14.03.2022 - 15:36:20
01
Neda mi trochu zafilozofovat... Je viacero psychologickych faktorov, ktore nutia ludi spravat sa velmi hlupo. Najskor to boli zaryti odporcovia covidu (napriek plnym nemocniciam), teraz to su "anti-americania" podporujuci priamo alebo nepriamo cloveka, ktory ma nabeh na rozputanie tretej svetovej.
Tito ludia za svoje zmyslanie objektivne ani nemozu a tymto ani nechcem nikoho priamo urazat.
Najlepsie je ale naozaj sa zamysliet, ci nam tu na Slovensku za posledne desatrocia ti "americania" naozaj tak skodili a ci "rusi" vzdy boli ti dobri osloboditelia. Pisem to uvodzovkach, lebo svet nie je ani zdaleka modro-cerveny. Mozno aj tento odkaz pomoze trochu uvedomit si predpojatost v mysleni a cierno-biele vnimanie:
https://www.mentem.sk/blog/konfirmacne-skreslenie/

Ako sa hovori, urobit chybu nerobi z cloveka hlupaka (v nazoroch alebo hocicom inom). Hlupakmi su ti, ktori rovnaku chybu opakuju znova a znova a zaryto podavaju absurdne "dokazy" o tom, ze maju vlastne pravdu napriek uplne jasnym okolnostiam svedciacim proti nim.

A ako som pisal, vacsina veci nie je cierno-biela, takze nie je dobre si ako ovecka vzdy vybrat ciernu alebo bielu stranu a cely zivot sa danej farby slepo drzat.

Je velmi nebezpecne kolko je aj na Slovensku v podstate podporovacov zabijania nevinnych, lebo si zase myslia, ze su na stope tajnej dlhodobej americkej konspiracie, ktora donutila Putina napriek jeho mierumilovnosti k aktualnym cinom...

Edit: Este ale na zaver dodam, ze sam mam aj v rodine a praci ludi, ktori su takto zaslepeni. Viaceri maju mozno ruzovsie spomienky na mladost (ako asi kazdy) alebo maju nudny a nie az tak dokonaly zivot ako by chceli (co tiez nie je vobec urazka, drviva vacsina ludi ma relativne nudny zivot) a radi si myslia, ze vedia nieco viac a preto idu casto nazormi proti logike. Casto ich aj podrazdi, ked im niekto naznaci, ze rozpravaju blbosti a iba to este viac posilni ich presvedcenie. Preto asi aj nie je dobre priamo niekomu pro-Putinovskemu hned nadavat, ale jemne sa mu snazit naznacit, aby si uvedomil veci sam. Hitlera tiez podporovali a vytriezveli az po druhej svetovej... Nechce sa mi jednoducho verit, ze by bolo tolko zaslepenych ludi aj v dnesnej multikulturnej a informacnej dobe...


Naposledy upravil Hosť dňa 14.03.2022 - 16:43:06, celkovo upravené 1 krát.

14.03.2022 - 16:21:29
014
Problém je to, že väčšina tebou spomínaných nemá ani poňatia o nejakom confirmation bias-e ani o elementárnej logike. O tom ako pracovať s dátami a informáciami ani nehovorím. Napriek tomu im to nebráni filozofovať o geopolitike, o zmenách klímy alebo o virologii a epidemiologii. Toto je opísané Krugerom a Dunningom (v skratke-čím väčší tupec, tým väčšie ego). A potom sa cítia povolaní nielen sa k daným veciam vyjadrovať (to by im malo byt umoznene), ale o nich aj rozhodovať. Paradoxne nedokážu rozhodovať ani o vlastných životoch, preto im padne veľmi pohodlné mať nejakého vinníka ktorý môže za to, že s nedokončenou vysokou školou života ich zaregistruje možno tak úrad prace.
14.03.2022 - 16:36:32
016
Konečne sa niečo pohlo :y:
Špionáž pre Rusko: NAKA zadržala ľudí zo SIS, ministerstva obrany aj Hlavných správ

https://dennikn.sk/2767213/spionaz-pre-rusko-naka-zadrzala-ludi-zo-sis-ministerstva-obrany-aj-hlavnych-sprav/?ref=inc&cst=59fa4d2e58281e273f3d8c01303c3b0cecc53a05
14.03.2022 - 16:50:32
421
perez, mas pravdu. Len mne je ich trochu aj luto. A to nie v takom urazlivom zmysle akoze "je mi ta luto ty tupec!", ale realne ma mrzi, ze inak aj dobri ludia nevidia, ze vlastne podporuju roznych psychopatov,ktorych sa vzdy v politike najde dost. A ked sa to skombinuje s chamtivostou alebo pocitom krivdy, tak zrazu kopa ludi ide aj cez mrtvoly...
14.03.2022 - 16:50:57
00
kiri napísal:
15:09
Záporožská jadrová elektráreň v ohrození

Ruskí okupanti, ktorí sa zmocnili Záporožskej jadrovej elektrárne, chcú vyhodiť do vzduchu muníciu priamo pred energetickým blokom. Informovala o tom tlačová služba Energoatomu v telegramovom kanáli. Podľa Energoatomu sa ruskí vojaci chystajú vyhodiť do povetria muníciu priamo pred blokom č. 1 jadrovej elektrárne.

edit: zdroj: https://hnonline.sk/svet/22823658-vojna-na-ukrajine-rusko-putin-zelenskyj-moskva-kyjev


Achjo - zase novinarcina. Ked je nieco okolo jadra, tak je hned strasny problem. A vybusniny a atomova elektraren je najlepsie.

Pozrel som si nejake informacie:
Bud tam maju tam nevybuchnutu municiu z bojov a idu ju likvidovat a veda co robia. Predpokladam, ze to sa robi bezne a to miesto nie je tak blizko prevadzkovym budovam, aby ich to ohrozilo.
Alebo druha strana - robia divadlo aby vyvolali strach. Ale stale nechcu ohrozit elektraren.

Mozeme si o nich mysliet hocico, ale maju v drzani funkcnu 6 GW atomovu elektraren. Preco by si ju sami chceli znicit a ohrozit seba a aj svoje vojska v okoli? Keby ustupovali, tak si to viem predstavit (nie pochopit, ale viem si predstavit, ze Rusi by boli schopni poskodit elektraren tak aby z nej radiacia unikla). Ale zatial este neustupuju.
14.03.2022 - 16:56:43
05
Srsen napísal:
Konečne sa niečo pohlo :y:
Špionáž pre Rusko: NAKA zadržala ľudí zo SIS, ministerstva obrany aj Hlavných správ

https://dennikn.sk/2767213/spionaz-pre-rusko-naka-zadrzala-ludi-zo-sis-ministerstva-obrany-aj-hlavnych-sprav/?ref=inc&cst=59fa4d2e58281e273f3d8c01303c3b0cecc53a05


Ešte bude Fico bliakať...
14.03.2022 - 17:05:05
00
Fiko by nás zapredal bez mihnutia oka...
14.03.2022 - 17:13:10
01
predpoved ukrajinskeho vojenskeho experta z roku 2019
je tam aj odkaz na cele video, to je ale bez titulkov

thumb_up0thumb_down
14.03.2022 - 17:23:09
07
Fascinuje ma tá ruská logika
USA a EU se snaží zlákat Rusko, aby zaútočilo na populační centra na Ukrajině, prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov
14.03.2022 - 17:28:11
01
ešteže ich nenalákali, aby bombardovali populačné centrá v Moskve alebo v petrohrade
14.03.2022 - 17:32:50
04
Pre ficimajstra by bolo najväčšie poníženie , keby sme sa jemu aj jeho “zgerbe” otočili chrbtom . Odignorovali jeho pošahane tlačovky ktoré vystruha zakaždým keď obvinia alebo zatknú niekoho z jeho sponzorov a nedali mu “ priestor “ v našich životoch . Nech si facebukuje , instagramuje a plní opustené kinosály vymierajucimi gerontmi a najnovšie aj prevekslovanymi kktlebovskymi fašistami . A osvetľovaca mu môže robiť “ inteligent zo sedadla spolujazdca “ a právne ho zastreší “ skoroprezident” z právnickej obce .
14.03.2022 - 17:49:47
04
ennio napísal:
predpoved ukrajinskeho vojenskeho experta z roku 2019
je tam aj odkaz na cele video, to je ale bez titulkov

thumb_up0thumb_down


aha, takže opätovný vznik velkého ZSSR vyžaduje najprv dostať Ukrajinu a dalšie odčlenené republiky na ekonomickú úroveň ruska ničením ich panelákov, elektrární, ..., to by mi pred troma týždňami ani vo sne nenapadlo
14.03.2022 - 17:50:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up