g.denik.cz
15.03.2022 - 12:20:07
06
jordi napísal:
nemusia mat obaja, na mna typek odhlasil auto elektronicky, a ja ho nemam. ale prihlasoval som rucne. ak maju obaja, potom sa da obe kroky spravit elektronicky
akurat som mu musel naskenovat overene splnomocnenie.


Keď majú obaja, netreba mať splnomocnenie. Vsetko sa vybaví elektronicky.
15.03.2022 - 12:33:12
01
Jano1987 napísal:
Papieriky sú fajn, kým sú pravé... Už aj také sa stalo, že nie všetky boli pravé... Navyše behať a 13 tisíc € vo vačku mi 2x bezpečné nepríde... Človek aj tak musí potom do banky.

To by snad musel byt Fantozzi, aby sa usmial do kamery na odd DI, preukazal sa OP a rozdistribuoval falosne bankovky.
Ale samozrejme, ze je prevod bezpecnejsi, len si robim srandu. Ked som na jesen predal auto za vyrazne mensiu sumu v cash, prisiel som domov, rozhadzal som bankovky po spalni a kralovsky vyprasil spolubyvajucu (bolo to jej auto)... prislo mi to take... romanticke :D
15.03.2022 - 12:58:45
216
mam motivaciu predat nejakeho medveda, po precitani Tvojho prispevku!
15.03.2022 - 13:23:29
13
Dudo nemusí dať všetky falošné zase. Navyše je tam ten problém, že poďme dokazovať, že sú to práve tie bankovky, čo dal ten človek. Keď predávam auto do 2-3 tisíc €, ok, neriešil by som to, beriem hotovosť. Sú to peniaze, o ktoré ak prídem, určite ma to veľmi naštve, ale nepoloží ma to. Ale 13 000€ a viac, to už zabolí každého a môže to spôsobiť už riadne problémy.

Našli sa ľudia, čo predali Eiffelovku, Tower, Operu v Sydney, Biely dom a podobne. Takže by som nepodceňoval.
15.03.2022 - 13:31:36
00
Izzy68 napísal:
Pozor na taky maly detail a to je splnomocnenie. Musi byt notarsky overene, tzn. idealne by serioznom zaujme dopredu vyplnene a notarom overene. Pri kupe sa len prilozi ku ostatnym dokumentom. Da sa zaslat aj dodatocne po kupe, ale mna tak predavajuci trosku dlhsie natahoval (co po googleni som zistil, ze by bolo len na jeho skodu). Niekto chodi po auto aj cez vikend a to je potom problem.


Presne tak, ideálne notársky overené splnomnocnenie s nevyplnenou kolonkou údajov vozidla a vlastníka vozidla (tak som to urobil naposledy). Keďže človek veľakrát obehá aj tri, štyri autá a kúpi kvôli stavu až piate :)
A robiť päť či viac splnomocnení by sa mi nechcelo. A uvedomelý predajca nedá auto bez splnomocnenia od kupujúceho z ruky.
15.03.2022 - 13:42:57
00
Alebo ešte spolu zbehnuť do banky ak to bude cash a peniaze vložiť a potom kľúče...

Mne sa to smrti rovná takéto predaje, ale potrebujem niečo iné. Mal som aj vo výhľade niečo nové na protihodnotu, ale tam za to dajú menej...
15.03.2022 - 13:48:09
00
na nevyplnenu kolonku musis mat priaznivo nakloneneho notara - je to neuplny dokument, ktory, ako som porozumel u svojho notara posledne nemoze (nemal by) byt riadne overeny. Ale ked sa da, o to jednoduchsie
15.03.2022 - 13:50:21
02
Preto píšem, že ideálne :) Je pravdepodobné, že bez známeho v tomto fachu to asi nepôjde, ale ak sa dá treba spraviť tak.
Človek málokedy kúpi prvé auto ktoré ide pozrieť, aspoň mne sa to ešte nestalo.
15.03.2022 - 14:26:31
01
a na matrike ? sak tu ide o overenie podpisu, text mozes mat sumafuk aky chces, tetra si zapise ze overenie podpisu na splmnomocnenie na predaj auta, a hotovso...
pre toto som kupil posledne 2 auta od kamosov, kde sa dala zarucit nejaka spolahlivost ze dam prachy, on da klluce a podobne, a nebudu spekulacie pri prepise
15.03.2022 - 15:27:38
00
No ja som kupoval od typka zo Senca a ten to mal inak pozichrovane... Prist s peniazmi do Senca ,pred nim vlozit hotovost v jeho banke na jeho ucet,vystat s nim radu u nich na inspektoriate a odhlasit auto ,nasledne s nim ist do jeho poistovne a odhlasit PZP ,aby som nahodou po ceste domov nesposobil na jeho poistku skodu... Potom mi to podpisal a dal kluciky. No mladost pochabost ,dnes by som sa mu s takym pristupom zasmial a chodil radsej autobusom...
15.03.2022 - 19:44:14
01
Tak keď som predával auto za 2000€, tak som tiež neriešil, ale pri vyšších sumách by som nemal problém spraviť presne taký postup. Okrem tej poistky...

Minulý rok, keď som tiež rozmýšľal nad predajom, tak mi týpek chcel rovno poslať peniaze na účet, že si len príde po auto, len som si to rozmyslel. Týpek pracoval v Toyote, tak proste vedel, že do čoho ide...
15.03.2022 - 19:49:22
01
Pri lacnych autach niekedy neriesi ani kupujuci; ked som predaval skvostnu Kia Sephia, bolo to bez normalnej obhliadky, stretko s chalanom sme dali rovno na fizlici. On sa na to auto ani tam nekukol, ze ved videl fotky na bazosi. Dal mi peniaze do ruky rovno s pozdravom, potom sme tu poistku poriesili, prepisali, este aj zmluvu som si nechal podpisat (on ju ani nechcel) a auto videl az ked bolo prepisane zaplatene. Aj to som sa mu skoro vnutil, aby som mu ukazal, kam ma strcit imobilizerovy "klucik".
15.03.2022 - 20:05:47
01
Zoidberg kupec snov :D Srandujem, ak by som na takého natrafil tak by som vyslovene trval na tom aby si auto poriadne prehliadol. Už len kvôli prípadným neskorším sťažnostiam.
15.03.2022 - 20:26:06
02
Ja som tiež tak predával svoje prvé auto, čo som si kúpil tak 9-10 rokov dozadu od suseda, Hyundai Accent ´97 benzín 1.5 65kW za 300€. Auto som mal 4 roky, za ten čas som doň dal 600€, komplet nové brzdy a tlmiče a potom som ho predával. Inzerát za 400€, nafotené, trocha hrdze na zadných lemoch, platná STK/EK ešte pol roka, začalo hučať jedno ložisko vzadu, 2x sada kolies letné na 13 palcových zliatinových diskoch a zimné 13 plecháče, inak mu nič nebolo. Došiel pozrel, previezol sa, ofrflal, že hučí ložisko, ja že predávam auto za 400€, čo čaká, Bol s ďalším pánom, jeho kamoš, že či môže sa previesť. Previezol sa, zhodnotil stav, ale že za 300€ to zoberie. Tak sme rovno skočili na políciu, spísali sme zmluvu, odhlásil som, dostal som 300€ a mohol som ísť domov. Nerobil žiadne caviky, proste vedel, že kupuje auto za 400€ a netváril sa, že to je Mercedes za 100 000€.

Edit. Horšie sa už predávalo Saxo 1.6 VTS 72kW. Každú chvíľu sa ozývali ľudia, že prečo chcem za to 1500€, keď on našiel Saxo za 300-500€, že dajú za to 300-500€ a môžem byť rád. Zvyčajne to boli inzeráty nejakých 1.1 benzín, social edition a slušne hrdzavé.
15.03.2022 - 21:07:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up