Praveze moj DUB nema ani moc najazdene kedze bike som kupil pred rokom a z toho pol roka som vobec nejazdil pre zranenie...
20.03.2022 - 14:24:01
01
Prikláňam sa skôr k tomu, že SRAM DUB stred postupne končí. Kamarátovi dokonca urobil to, že umyl bike, nechal doma 2 dni..ideme autom na výjazd - vyberieme bike a stred zatuhnutý, že sa nedalo ani kľukami otočiť :) ideálne riešenia stredu sú WheelsManufacturing - antikorové prevedenie, alebo potom CeramicSpeed. Okrem toho si treba dávať pozor na správne odvodnenie rámu a veľkým ničiteľom stredov je plastová ochranná krytka medzi ložiskami - v ráme je hlavne v zime veľká vlhkosť a tá postupne prenikne do tej chráničky a tam postupne ničí ložiská z vnútornej strany.

Inak k tej vazelínke v DTSwiss orechu, čo sa tu čudujete tomu čiernemu humusu...Vy to ako často otvárate? Pri veľkom nájazde km, keď aplikujete originálnu červenú vazelínu, tak po asi 3 mesiacoch je z tej vazelíny takýto čierny humus. Vplyv na funkčnosť to nemá..akurát zvuk orechu je ostrejší. Do toho orechu sa pri jazde a umývaní bicykla dostáva špina..keby ste tam chceli mať tú vazelínu stále červenú, tak by ste ju museli dosť často meniť.
20.03.2022 - 15:41:58
01
backyfx napísal:
Praveze moj DUB nema ani moc najazdene kedze bike som kupil pred rokom a z toho pol roka som vobec nejazdil pre zranenie...

ked si stred dokladne premazal je to presfit, lebo aj to je pliaga, niekdy treba vyraziť mysi a napatlať vazelinou, potom prevodník spoj kluka, zadna osa plochy, sedlovka klasika, spoj pedála kluka, hlavove ložiska alebo dosadacie plochy, spoj predstavec hlavovka. a samozrejme zadne kolo, tam maš pukanie pri XD orechu sram kazeta, samotný orech,
možností je vela, prípadne ešte aj samotný šalter vie pukať pri zabere..... takže pekne komplet rozborka a vazelinkovanie :D
20.03.2022 - 16:11:01
01
Tak musim napisat ze ja mam ine skusenosti. 3 roky a idem na stvrty. Konkretne mam bsa zavit.
Takze mozno niekto riadne nedotiahne stredove zlozenie a hned je na vine vyrobca.
20.03.2022 - 16:17:57
00
zihadlo 5 napísal:
ked si stred dokladne premazal je to presfit, lebo aj to je pliaga, niekdy treba vyraziť mysi a napatlať vazelinou, potom prevodník spoj kluka, zadna osa plochy, sedlovka klasika, spoj pedála kluka, hlavove ložiska alebo dosadacie plochy, spoj predstavec hlavovka. a samozrejme zadne kolo, tam maš pukanie pri XD orechu sram kazeta, samotný orech,
možností je vela, prípadne ešte aj samotný šalter vie pukať pri zabere..... takže pekne komplet rozborka a vazelinkovanie :D
Stred je BSA, ktory som mal nedavno cely vybrany a komplet premazany. Sedlovka tiez nie nakolko to puka len v stoji pri silovom sliapani. Salter je novy AXS... Takze skusit ten zvysok co si popisal. Kazdopadne uz dlhsiu dobu som zvazoval vymenit ten sram-acky DUB za nieco lepsie a celkom sa mi pozdava toto:
https://r2-bike.com/CANE-CREEK-Bottom-Bracket-Hellbender-70-BSA-SRAM-DUB-Spindle
20.03.2022 - 16:20:31
01
zadna oska vazne vie neprijemne pukat pri zabere v stoji, dalej to byva spoj kazeta-orech, moze byt aj prevodnik a velmi casto je pricina aj to neustale cistenie, rozoberanie, mazanie :lol:

napr. aj davanie kazety s orechom dole z naboja - to som spravil len raz - za kazetou je vzdy prach a iny bordel. - pri stiahnuti sa to vsetko zosype na to kanalikove tesnenie, ratchet .... cize vsetko pracne cistit aby tam nic nezostalo. ked dam dole najprv kazetu - vycistim poriadne orech az potom ho stahujem - ovela lepsie riesenie.
tak isto krytka - tam tiez byva prach a necistoty - lenze bez demontaze kazety ju nevytiahnes a nevycistis to tam - naopak sa ti moze dostat bordel medzi krytku a lozisko.
20.03.2022 - 17:25:46
00
mne podobne hnusne praskal povolený výplet na zadnom kolese... nevedel som prísť na to čo, tiež som nadával na stred, ktorý bol ako nový... skús skontrolovať (dotiahnuť) aj výplet :)
20.03.2022 - 18:06:52
01
tak vyplet by praskal aj pri sliapani v sede nie?
20.03.2022 - 19:05:07
00
Nemuel by, mne praska na cestaku len v stoji, ked bikom naklanam do stran...
20.03.2022 - 19:07:17
00
Najprv zacni cistit a mazat veci ktore nemusis vymienat
20.03.2022 - 21:36:48
01
Aj mne cosi pukalo minulu jar a zistil som, ze sa mi trochu uvolnil salter z patky
20.03.2022 - 21:43:27
00
Ja pripájam podobnú skúsenosť - bola to kazeta+xd orech+krytka. Prečistenie pomohlo a nakoľko to nie je nič náročné, do 20m máš pokoj.
20.03.2022 - 22:04:07
00
Ja by som ako prve pozrel pedale a loziska v nich..
20.03.2022 - 22:38:28
00
petrik napísal:
skoda ze ten hlinik sa neda spolahlivo a lacno opravit. kdezto pri tomto to asi opravitelne bude. a bude to drzat lepsie a nepraskne to hned vedla toho opravovaneho miesta ako pri hliniku.

:lol:
i.imgflip.com
20.03.2022 - 22:40:34
116
Stare babky a opilci z krcmy sem neprispievaju 😉
20.03.2022 - 22:52:40
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up