2 servisoch vypýtali 2x10€ za neoprávene...tak 30€ by som dal za 100% opravené... nemyslíš? Ale kašlem nato..niekto kúpi ten bike aj tak...a nech si to dá urobiť.
Aj tak som čakal od kolies za 1500€ viac ..mavic za 500. Bez nutnosti centrovania po 20000km.
18.03.2022 - 15:30:17
00
Ja som zatiaľ každé zadné koleso "posúval" na "okometricky" stred v bajku, štýlom - na jednej strane povoliť a na druhej pritiahnuť o pol otáčky. Potom by som to dal do vidlice na scentrovanie. Raz mi aj v jednom servise, kam som strčil celý bajk, tento vrátili s tým, že zadné koleso neni v strede, asi bol bicykel havarovaný. Samozrejme, len nesedelo ich centrovanie na strede zadnej stavby
20.03.2022 - 20:35:26
00
EdoF napísal:
Koleso nikdy nevycentrujes na hentych celustiach na stred...
Na to je spec. mierka.
https://www.mtbiker.sk/shop/servis/naradie/centrovanie-kolies/park-tool-mierka-centrovacia-duralova.html

Smutne je ze aj v mnohych servisoch o tom tiez ani netusia.
A ako to opravis? Sublerov si odmeraj od ramien stolice ako moc to mas mimo a potom podla toho spice na jednej strane uvolni a na opacnej pritahni.


Ale vycentrujes, ked si celuste nakalibrujes. Su na to nastroje ci uz od superb (lacny, nie moc prijemny na pouzitie), alebo parktool (drahsi a verim ze privetivejsi, ak je aj presne spraveny)
20.03.2022 - 21:45:22
01
keyboard_arrow_up