Kupili by ste?
Ano 14% [ 1 ]
Nie 86% [ 6 ]
Celkový počet hlasov : 7
ahojte,
mate prosim niekto skusenost s tymto zariadenim na ochranu pred agresivnymi psami na vyjazdoch?

https://www.security-discount.com/en/animal-defense/animal-repellent/342/pyrodefender-set-shock-defense-with-135-db-incl.-cartridge

nasiel som to dnes, lebo hladam nieco efektivne a sprej je casto zavisly od smeru vetra. asi nebude niekedy sanca vysvetlit psovi ze pod z druhej strany.

video co to robi: https://www.youtube.com/watch?v=BhgLd7IHVSM

je to pomerne drahe, tak neviem ci to objednavat - ak to nahodou niekto poznate a je to neucinne.
20.03.2022 - 21:05:50
00
na videu nevidim ziadneho psa, takze tazko povedat ci to nieco spravi

kamos nosi pepřák na medvede a ma aj otestovane, ze funguje
20.03.2022 - 21:36:52
00
A funguje aj na medvede, ci len na psy?
20.03.2022 - 21:47:27
00
https://www.paralyzer.sk/p/odstrasovac-psov-dazer-2
neskusal som ale tip mam z jedneho cestovatelskeho clanku kde stym mali dobre skusenosti
20.03.2022 - 23:20:47
00
Najlepšie overené referencie na tunajšom fóre má roxor, stačí taká metrová 12stka , reálne účinná zbraň :)
ale aj tretry sú celkom úspešné - vyskúšané osobne
20.03.2022 - 23:34:36
00
podrobnejšie:
len výnimočne stretneš agresívneho psa bez pána, hlavne musíš zastať - pohybujúce sa lýtka sú pre psa lahôdka.
medzi seba a psa postavíš bajk, ak nie je divoký alebo besný tak ho to zastaví a pokúsiš sa nájsť majiteľa.
ak sa objaví a povie, že pes nehryzie - never mu, trvaj na tom, nech si ho spacifikuje, natáčaj na mobil, streamuj atď...
v prípade, že pes pes je naozaj yebnutý - málo pravdepodobné, vtedy bojuj :)
V prípade napadnutia svorkou pri prejazde okolo indiánskej osady, musíš identifikovať vodcu svorky a toho kopnúť, potom sa stiahnu.
20.03.2022 - 23:54:36
02
Diky za odpovede aj tip na Dazer.

Situacia je u mna taka, ze teraz chodim so synom / sedi vzadu, tak som este viac precitlively lebo nechcem aby sa mu nieco stalo, nedajboze sa prekotim s bikeom.
Vcera sa mi stalo ze isiel oproti pes na volno, tak som len trpol co bude a vecer som uz hladal keby nieco ..

Tiez mi napadlo ze schovat sa za bike, ale nemozem to spravit ked tam ma maly nohu :(
21.03.2022 - 09:59:21
00
tak toto je náročnejšie, v tomto prípade doporučujem prispôsobiť výber trasy tak aby sa minimalizovali prípadné strety.
21.03.2022 - 15:21:32
00
Existuje kopu ultrazvukovych plasicov, skusil by som nejaky na ostrych psoch v okoli ako na ne reaguju. Sam skusenost nemam. Vsetky psy, aj tie co sa tvarili velmi presvedcivo ked na mna bezali zahnalo, ked som sa im rozbehol oproti. S dietatom v sedacke tazko vykonatelne, ale teleskop vo vacku mozes mat vzdy.
22.03.2022 - 15:55:54
00
jj, kupil som hned v pondelok ten Dazer na odporucanie vyssie a rovno aj ten teleskop :) tak dik vsetkym za rady
23.03.2022 - 08:02:51
00
Ja s tým mám skúsenosti, hlavne keď prechádzam okolo miest, kde býva naša menšina, tak sa celkom často za mnou rozbehne pes, ktorých tam majú plno voľne pustených. Zatiaľ to bolo stále len o tom, že idem ďalej a jeho to po čase prejde. Niekde som však čítal, že by malo fungovať streknutie vody z bidónu do očí, ešte som však neskúšal :) Tie psy sú väčšinou aj tak také menšie, zle živené, tak tam zatiaľ stačila tretra na odplašenie.
23.03.2022 - 08:10:31
00
Citronovej vody urcite :lol:
23.03.2022 - 08:25:28
00
Dobra tema, hoci pravdepodobne tu uz bola. Volne pobehujuce psy hodnotim ako pomerne velke riziko ci uz pri cyklistike alebo trailovom behu. Zvlastna kategoria su ovciarske psy. Tie sa napriklad zastrasit nenechaju ale (zvycajne) su dobre cvicene, aby cloveka nenapadli. Ich IQ je zvycajne o cosi vyssie ako u cloveka, ktory ich ma na zodpovednost. Psiska pustene kade tade na samotach, lazoch kopaniciach alebo aj v lese su ale velmi nevyspytatelne.
Kazdopadne ak viem, ze idem do neznameho terenu, alebo terenu, kde hrozi stret s volne pustenym čoklom, takyto sprej je pre mna povinna vybava. Beriem si uplne obycajny Anti-Hund https://www.pujcovna-obojku.cz/sk/obranny-sprej-proti-psom-anti-hund-p219 za par eur (pozor, tento isty sprej som videl predavat aj za takmer 30e). Je to na baze roznych silnych koreni. Psiska maju velmi citlivy nos, vraj je takyto zasah pre nich dost podpasovka. Na internete som objavil par videi, kde to typek na bicykli testoval proti psom. Odporucam s hudbou:
thumb_up0thumb_down

Ina alternativa je sprej na medvede. Tie su podstatne drahsie, ale podla tohto videa je to asi vacsia istota :)
thumb_up0thumb_down
23.03.2022 - 08:58:21
01
Spreje funguju, ale maju velku nevyhodu, ze musis trafit a davat pozor na vietor. Tiez obsluha je trochu zlozitejsia, v rychlosti a pod stresom to moze dopadnut vseliako.
Pri striekani z bajku za seba na nahanajuceho psa ok, ale s deckom v sedacke by som to asi neriskoval. To uz skor mat vo vacku kus udeneho na zakrmenie.
23.03.2022 - 11:38:43
00
Bear Buster je zverina... Máme to v predaji a kolega ho má pripnutý na ramene ruksaku (frajer, bez poistky), tak minule pritom, ako si ruksak hádzal na chrbát, si špricol... Dva dni nevidel... Takže s tým opatrne...
24.03.2022 - 17:24:37
00
keyboard_arrow_up