Ahojte, hladam neakeho servisaka na zhodnotenie a pripadne opravy v Nitre a okoli.

Potrebujem nastavit presmyk. Videl som tisic videi a 100 krat to robil ale kupil som dost zjazdeny bike co davam dokopy a tam mi to jednoducho nejde.
Mozno to skonci vymenou laniek alebo aj novym presmykom a to by som radcsej niekomu prenechal kto s tym ma skusenosti.

Bike 5 rokov niekto len mazal a jazdil, neumyval. Pritom je to celkom dobry a drahy bike.

Zatial som:
vycistil kazetu co bola cierna a ulepena jak od smoly /2 hodiny kupania a ryzovania v benzine technickom/
vymenil som retaz za novu
rovnako kupal a ryzoval prevodniky z kluk
Premazal a vycistil osky kolies a uchyty v rame
Spravil novu omotavku na baranoch
vycistil a namazal stredovu os, pedale a osky pedalov, sedlovku a uchytenie sedla
odmastil kotuce
2 hodiny cistenia ramu od zazratej spiny
vymena plastou

Nic nebucha a neklepe, co som prekvapeny, ale aj tak potrebujem zhodnotit a poradit testovacia jazda 50km a jedine co vadi je ze na velkom prevodniku sucha presmyk a neviem to nastavit, preto si myslim ze asi vymena lanka bude treba, ale kedze presmyku chyba ta gumicka a novy stoji 21,- bavime sa o 105 starej na obimku 2x11 asi by som ho aj nechal vymenit

Zhodnotit ci treba vymenit

-kazetu
-prevodniky /tie neviem uz nikde zohnat samostatne cize asi cele kluky by som musel menit/
-lanka

Ak je tu servisak co by mi vedel pomoct kludne do spravy alebo sem kontakt, ja bike v ramci okresu priveziem.
Mesacne jazdim cez 400 km a predavam svoj bike lebo chcem prave tento jazdit ked bude dorobeny, tak to trosku ponahla.

dakujem
08.03.2022 - 08:28:18
00
plus ci treba vymenit kladky prehadzovacky, zatial som ich len ocistil a premazal stredy, keby niekto vedel tu prehadzovacku rozobrat a komplet vycistit to by bol uz asi top co by potrevovala tiez 105 rada dlhe ramienko. ja okram kladiek sa bojim hoto ale tie pruzinky by to asi potrebovali
08.03.2022 - 08:30:45
00
no zial muisi nove lanko, len ci sam to asi na die dualshiftery na cestaku nebduem vediet spravit

Prílohy:

presmykac.JPG
presmykac.JPG 52.79 KiB thumb_up0thumb_down

08.03.2022 - 12:58:55
00
Nie som servisák ale z vlastnej skúsenosti ti poradím že výmena bowdenov a laniek vie zázračne opraviť radenie. Staré lanká v starých bowdenoch nejazdia tak ľahko a plynulo ako by mali. Výmena je pár eurová záležitosť, ani neuvažuj nad tým, že by si tam nechal staré.
26.03.2022 - 00:14:46
00
keyboard_arrow_up