ešte na doplnenie, grand canyon mi pod 2 metrami a 95kg zvládol všetky non gravity trate v kálnici (viem, že je to tam vačšinou krásny flow povrch) a to teda nederiem brzdy na trailoch, skor si nevážim svoj život,

on napísal "lahky zjazdik na blue trail" čiže z mojej skusenosti canyon bombička, vo vyššej verzii ešte vačšia
24.03.2022 - 10:45:27
00
A čo toto: https://www.cube.eu/sk/2022/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-tm-olivenlime/ ?
24.03.2022 - 20:49:58
00
Ahoj holdaholda. Aj ja si myslim, ze Grandcanyon je lepsi na to, co jazdis. Jazdim velmi podobne - mam Lux a manzelka ma Neurona. A z Petrzalky do lesov na tom chodit nechce - jednoducho na tych plastoch po asfalte je to na Neurone otrava. Lux ako XC bike je vyborny. Ten grandCanyon ma este trosku pohodovejsiu geometriu a bude idealny.

Bezne zbehnem na Luxe aj driver8 aj slalomku alebo BKtrail. Tieto traily nie su na XC az tak idealne, a neskacem - lebo sa bojim. Ale zase cerovka, krasnansky, svaty vrch, cervena na babu - to je na xc uplna pecka a 140mm zdvihu na 14kg biku s velkymi stuplami by ta len zdrzovali.
24.03.2022 - 21:17:29
00
Ten Cube je velmi podobny Grand Canyonu, akurat ma vyssi zdvih, vyssi stack a o 5cm vyssiu sedlovu trubku. a nejake rozdiely v milimetrikoch a polstupnoch. A vybave samozrejme cim tam je i rozdiel cca 1,5kg ak budem predpokladat ze to vazia v rovnakej velkosti.
V dnesnej dobe ma takmer kazdy vyrobca nejake HT postavene na 120-140mm zdvihu. Od Kellysu az po Yeti. CIze vybrat sa vacsinou da podla preferencii, vybavy, ceny, vahy ale aj veci ako maximalna sirka plasta, kompatibilita s 27,5 plus a podobne.
Asi pockajme co na to vsetko povie holdaholda. Ci ozrejmi co myslel pod singlacmi, ci chce jazdit i tazsie veci a co je pre neho priorita. Ci singlace, traily, a zvysok strpy alebo chce skutocne univerzal. Potom sa da este uvazovat nad roznymi moznostami ako viac parov kolies, mullet na pumptrack, pluska do bikeparku a podobne, Vymena vzorku ako bolo spomenute tiez spravi vela.
24.03.2022 - 21:49:51
00
No, kedže mám máličko času, tak sorry za neskorú odpoveď a zároveň díky všetkým za postrehy a tipy.
Za prvé som porušil prvé pravidlo a zaobstaral si dirťák na pump track ako druhý bike.
Dôvody? Je to super lacné (jazdený za 300e), a bývam od pumptracku asi 500m, takže pri malom decku sa občas nájde pár minút času a idem si zapumpovať.
Dosť tu padala otázka aké traily jazdím, momentálne len tie na ktoré mám čas. Zatial sa do karpát dopravujem na biku z petržalky, nevozím si ho autom pod trail ako niektorí, možno sa to časom zmení, ťažko povedať.
Čiže sa vozím po cérovke, bt, krasňanskom, 5bojár atď čo tam je v okolí.
Určite by som sa rád vozil na všetkom čo MK ponúkajú, len chýba momentálne ten čas.
Nepatrím k nejako extra skúseným jazdcom, predsa len som na biku nebol skoro 10 rokov, ale postupne sa do toho dostávam, a vyhovoval by mi istejší/zábavnejší bike, netvrdím že sa to nedá prejsť na XCčku.

Ten Whyte mi príde dlhý, ten cube má zas dosť vysokú sedlovú rúru, roscoe 7 a honzo sú výbavou nič moc za ten peniaz, gibon a blizz ma moc nezaujali geo, vitus je ževraj ťažko dostať atď...
A popravde sa mi nechce brať drahý bike len koli rámu, napr ten SC chameleon alebo aj Nukeproof scout, alebo skladať to celé okolo rámu.
Proste kúpiť bike a voziť sa a baviť sa, nie preskladávať pol biku.
Celkovo mi najviac vychádza ten stoic + zmena plášťov.
GC vs stoic? GC by bol vhodnejší na mnou popisované podmienky, ale proste ma to nejak ťahá ktomu stoicu a ktej možnosti mať bike čo znesie viac, aj keď to možno nevyužijem, ale jeden nikdy nevie. Asi je to tým že v mladosti som mal postavené také "čo dom dal" AM HT a bola to celkom sranda
Asi to spravím, že na začiatok a vyskúšanie zoberiem lacnejší Stoic 3, príde mi to ako naj bike (cena/výkon) a keď to bude neznesitelné, čo si nemyslím, tak ho proste predám a skúsim niečo iné.
Link na Stoic 3:
https://www.canyon.com/en-sk/mountain-bikes/trail-bikes/stoic/stoic-3/2660.html
Ešte raz díky za rady a tipy, ale asi som moc tvrdohlavý.
27.03.2022 - 20:39:26
02
Nemas za co. Vyberas ty a vyber si to, k comu ta srdco taha. :)
27.03.2022 - 20:49:15
01
dirtak bol skvela volba, pumptrack je skvely aj na kondicku kde zapojis cele telo . o dalsich benefitoch ktore prinasa trening na pumtracku ani nehovoriac. petrzalsky pumtrack je skvele motivujuce prostredie plne mladickeho talentu a energie. casto su tam aj treneri , s ktorymi pokecas , a ktori obcas aj gratis poradia :) som si isty ze so stoicom budes spokojny a podla mna si snim uzijes viac zabavy ako s tymi ostatnymi bajkami, najma ak ta to bude tahat smerom ku trailom typu BKT a pod.
27.03.2022 - 21:16:15
02
A čo takéto niečo
https://qayron.com/kola/trail-ht--c14/spyro-mkii-5--p83
Hlavne píšu ze je skladom nie ako stoic.
27.03.2022 - 21:18:43
00
Ak ta to taha ku Stoicu tak zober Stoic, nie je o com. Upodozrievam ta ale ze si to chcel od zaciatku a len si si to chcel odovodnit.
27.03.2022 - 22:18:46
01
Ahoj holdaholda nechcem zakladat novu temu tak by som sa ta chcel spytat ci si kupil ten canyon stoic a ci si s nim spokojny. Ja riesim podobny problem neviem sa rozhodnut medzi stoic4 vs grandcanyon9. Som z okolia lozorna cize tu mame hned male karpaty a par blue trailov ktore som este nejazdil (vraciam sa k bajkovaniu po 8rokoch) ale verim tomu ze by ma bavili ked som aj pozeral videa atd. Zaroven by som ale potreboval aj bajk na nejake lesne cesticky rovne/strme ked sa pojdeme previezt s priatelkou po zahorii. Cize otazka keby zoberiem stoic tak ci je to v pohode pri slapani v kopcoch a na rovinkach alebo blue traily zvladnem aj na GC. Dakujem za rady:)
27.05.2023 - 18:19:23
00
Stoic aj GrandCanyon mas stale volne ako testovacky na bikefeste
27.05.2023 - 19:59:05
00
grafana napísal:
Stoic aj GrandCanyon mas stale volne ako testovacky na bikefeste

Pozeral som ze za par dni je bikefest, pocas celeho eventu su tam k dispozicii? Asi by som vybehol sa tam pozriet a odskusat si dakujem ti za odpoved:)
27.05.2023 - 20:26:55
00
No, popravde v lete som jazdil na cestaku az kym ma pani nezostrelila autom, potom chvilku pauza. Nasledne som kupil GC8 koncom Novembra 2022, stoic bol vypredany a spravil na nom asi 1000 km po MK, ten som predal a kupil skoro novy Stoic 4, ale minulorocny model a teraz jazdim na nom par tyzdnov. Ten GC je viac ako vyhovujuci bike do Malych Karpat, mna to ale viac tahalo na traily ako Tbk , Bt, atd, kde ma ten Stoic mierne navrch. Vsade inde v malych karpatoch skor straca, ale nie je to nic hrozne, len treba ratat stym, ze ten stoic je stavany viac na jazdu smerom dole. To je samozrejme vec ktora bola povedana 100krat, cize v mojom pripade, na porovnanie, jazdim casto okruh: kramare - bt - spariska - 5bojar - bt - kramare. Na gc som to daval za cca 1h 30-35min, na stoicu to dam za cca 1h 35-40min. Cize cca do 5 min rozdiel. Tie casy samozrejme su individualne, su ludia ktori ta opr*dia na starom hrdzavom bicykli za 30€ z bazaru a na druhu stranu ta bude brzdit clovek na biku za 10000€. Cize ono az tak nezalezi co si kupis, kup si to k comu ta to taha viac, nech ta to hlavne bavi. Ako viaceri spomenuli, mna to asi viac tahalo k Stoicu od zaciatku, tak som pri nom aj skoncil. Ale bavilo ma to na oboch. Snad ti to nejak pomohlo.
27.05.2023 - 21:29:37
03
Jasne rozumiem dakujem ti za odpoved:) este jedna otazka na tom GC sa tie traily dali v pohode zvladnut? Je mi jasne ze so stoicom to je lepsie a citis sa istejsi ale ci aj ten GC bol v pohode alebo to bolo trapenie
27.05.2023 - 21:55:00
00
branislavjozefmurcin napísal:
Jazdím Canyon AL 7.0 2021, bez problémov som s tým zišiel všetky TBK, slalomka, banik, driver aj blue trail. Musím povedať, že extrémne dobre sa mi na ňom šlape, mám Lko pri 193cm, spravil som s ním už riadne výšky aj dlžky. Tie 2cm ťa nespasí, takže skor je otázka, ktorého farba sa ti viac páči :D


193cm a Lko. Na pohodu? Ja mám 200cm a zháňam HTcko. Pozeral som po Trek XXL ale nakoniec zisťujem, že ten Stoic v XLku není nejaký rozdielny oproti niektorým HT v XXLku. Mám dlhé nohy ale Canyon píše, že sedlovka sa dá vytiahnuť až na 94,8cm cca (stred po sedlo).
28.05.2023 - 11:15:56
00
keyboard_arrow_up