Asi by si to zaslúžilo vlastnú tému. Zaujímajú ma vaše skúsenosti so Smart Systemom. Moje poznatky po troch jazdách:
- LED Remote je na facku, po ceste fajn, ale v teréne sa málokedy podarí prepnúť podporu len o jeden stupeň, skoci to o dva poväčšine. Rovnako ovládanie displeja Kiox 300 detto. Tlačidla sú proste veľmi jemne, bolo by super, keby kládli väčší odpor. Celkovo ten ovládač je v teréne nepraktický.
- Kiox 300: zatiaľ nemožnosť navigácie ako v starom Kioxe (ma doriešiť update). Aktuálne žiadne možnosti pripojenia ďalšieho príslušenstva, napríklad hrudného pasu (neviem či stary Kiox toto vedel). Další problém celého systému je, že ukazuje viac najazdených km ako iné trackovacie nástroje. Pri cca 50km tripe ukazuje o 2km prejdené viac (obvod kolesa mám správny - riešia to aj další chalani v UK napr.)
- motor: tam som ok, zoznamujeme sa ešte.
- batéria 750Wh: pre mna tiež v pohode, Dnes trasa 50km, prevýšenie 950m, zostatok 43%. Casto využívané eMTB vzhľadom nato, že sme šli so Saganom sorcererom, ktorý je proste dabel ?
- aplikácia Flow: v podstate nemám nejaké negatíva. Na iOS musí byt povolená poloha na “Vždy” inak neukáže nastupane metre. Export gpx z nej ale neobsahuje údaje o čase, takze je nepoužiteľný. Možnosť úpravy nastavenia režimu Eco a Turbo.

Ak ma niekto otázky rad zodpoviem.
26.03.2022 - 21:51:31
01
Mame doma kiox a aj kiox 300. Mna najviac prekvapila chybajuca navigacia. Ta je sice na kioxe len nudzova, ale v spojeni s komoot sa da aspon pekne exportovat jazda. To vyuzivam. Ovladanie je podobne, akurat sa mi na starom paci viac zapinanie walk modu a na novom som privital odstranenie tlacidiel z displaya. Najma tlacidlo na zapinanie svetiel je dost zbytocne, ked bike nema integrovane svietenie. Co sa tyka udajov tak 300vka ukazuje aj priemerne watty a nielen kcal za jazdu. Inak je to v podstate to iste. Taktiez trochu ina prezentacia udajov, ked kazda obrazovka sa da este scrollovat.
Kiox sa vie pripojit aj na hrudny pas. Osobne to este odskusane nemam, ale planujem v dohladnej buducnosti.
Ebike connect tiez vyzaduje “vzdy” pristup k polohe.
Celkovo su kiox a kiox300 velmi podobne. Novy system este musi vychytat muchy (najma navi, resp zaznam jazdy).
26.03.2022 - 22:37:33
01
Aj u Teba je rozdiel vo vzdialenosti pri Kiox 300?
27.03.2022 - 15:28:57
00
Zatiaľ som to nemeral. Takže neviem povedať aký je tam rozdiel.
27.03.2022 - 16:18:54
00
Takze LED Remote to robí aj chalanom v inej skupine. Trošku asi nedomysleli chalani.
29.03.2022 - 12:53:26
00
Tak je vonku prva aktualizacia na Smart System.
Novinky:
eBike Lock - pokial nemas pri sebe telefon, tak ebike sa zapne bez podpory motora - neprisiel som zatial na to, ako to aktivovat :D
Navigacia - bohuzial, nie v Kioxe, ale v telefone, cez Flow app > moznost Ride > Enter ride screen
Moznost zmenit na Kiox 300vke v status bare percenta baterky na cas, alebo rychlost, alebo percenta - inak ziadna dalsia kustomizacia, tlieskam tejto zbytočnosti…
Prepinac LED Remote - uvidime pri prvej jazde, ci opravili nahodne prekliknutia.
Flow app vie urobit export uz aj priamo do Stravy a Komoot..

To je asi vsio.. čiže stále nieje veľmi hodný svojho mena, že Smart :)
11.04.2022 - 17:43:59
01
Ďalšia aktualizácia, ktorá ale len zdvihla veziu FW Kioxu 300 z 2.7.0 na 2.8.0 - inak nič

A ešte edit k predchádzajúcej aktualizácii, celkom opravila tie prekliknutia na tlačidlách LED Remote
14.06.2022 - 21:18:51
11
Za mna spokojnost. Prepinanie rezimov vphode... treba hlavne dobre nastavit poziciu na riadidlach. Ale casto teda neprepinam, 90% jazdim v EMTB rezime :). Kiox 300 som dal dole a nahodil toto: https://www.bosch-ebike.com/en/products/smartphonegrip Dobija mobil bezdrotovo a vo Flow apke je celkom sikovny "Ride Screen" s navigaciou.
11.07.2022 - 01:19:53
02
No, to prepínanie celkom opravili v tom prvom update. Smartphonegrip ja osobne neriskujem, nepotrebujem si ešte niekde aj telefón roztrieskat aj sa vytrepem 😀
11.07.2022 - 10:21:41
00
Tak dnes vyšiel update apky aj ebiku. Po novom Kiox dokáže ukázať % nabitia pripojeného telefónu. HR len na Ride obrazovke v telefóne, kedze to nepoužívam, tak smola. Uvidíme či dokáže exportnut Flow app do stravy aj HR. Dám vediet po nejakej jazde. Inak každá súčasť Smart Systemu ma novú verziu FW s označením 3.xx

Navigácia priamo v Kiox 300 bude (mala by byt) na jeseň 2022.

Pre HR z Apple Watch musí byt v hodinkách nainštalovaná Flow app. Následne v mobile spárovať v Connected Services aj Apple Watch (tutoriál je dostupný).
13.07.2022 - 17:31:35
10
ABS 👀 https://ebike-mtb.com/en/bosch-ebike-abs-2023-review/
20.07.2022 - 02:01:10
00
Akože je to asi fajn, ale cena bude ukrutná plus ďalších milión káblov :)
20.07.2022 - 15:32:29
02
Tak dnes som na krátky výjazd nebral hrudny pás. Chcel som aj otestovať Flow App v Apple Watch. V podstate ta aplikácia v Apple Watch len ukazuje HR na displeji. Čo je ale pruser, že HR začala ukazovať až po 17 minútach jazdy a automaticky vypla zapnutú Apple aktivitu. Následne po menšej prestávke sa už ani nezaplo meranie HR vo Flow App v hodinkách. Čiže za mňa zas nie moc smart :)
Štandardne jazdím tak, že mám hrudny pás sparovany s Apple Watch a len v hodinkách pustím aktivitu. Takze u mna sla Flow app z hodiniek preč :)
02.08.2022 - 21:39:31
00
ahojte,
máme doma týždeň Cube s motorom Bosch IV smart .. vcelku podarené, prepínanie ide OK / zrejme po update /,
appka ide tiež dobre, ale čo som ostal prekvapený ... manželka mi vraví .. ten motor ide slabšie ako ten čo som jazdila predtým.
Najazdila cca niečo cez 8.000 na Shimano e8000.
...Tak som ho včera vyskúšal v teréne a fakt ten motor aj ked má papierovo 85nM oproti Shimano e8000 ktoré ma 70nM o dosť slabší prejav.

áno je rozdiel teraz je prevodník 38T oproti 36T a kľuky sú 175mm oproti 170mm, ale kadenčne som sa snažil ist tak ako jazdím, no fakt kopec u nas ktorý dokážem na slabšej podpore TRAIL na Shimane vyletiet, na Bosch najvacsi prevodnik TURBO mod a mal som pocit ze to neušlapem .. áno vyšiel som to, ale ako zdochliak :-)))))
v appke sa dá nastaviť ECO a TURBO mod tak som ich upravil Turbo na max. Torque aj ECO, čo zlepšilo prejav motora ako tak, ale oproti Shimanu teda fakt slabši ťah.
Ale zase musim uznať, že oproti Shimanu je tento Bosch Smart motor tichší :-)
a tá baterka 750 Wh je super tu nemám čo vytknúť.

Toto je zatiaľ môj postreh k novému Bosch SMART motoru .. zatiaľ rozpačitý, uvidíme časom čo mamina ... ako si sadnú a zvyknú.
čawesky
03.08.2022 - 08:04:18
00
Bosch ale žádný nový motor nemá. Ten motor je už několik let úplně stejný. Nový propagovaný SMART systém jsou jen kravinky okolo. Bosch motor určitě nemůže být (pokud je v pořádku) slabší než starší Shimano. I současný Shimano motor je pořád o malý chlup slabší než Bosch.

Spíš to bude celé o nastavení a pochopení chování režimů motoru. A také by mohl být problém v příliš nízké kadenci. Každý motor má maximální výkon i maximální efektivitu při jiné kadenci.
U Bosche eMTB režim a případně Tour+ (záleží jakou verzi režimu máš konkrétně nahranou) nejsou lineární.

V příloze průběh režimů u Bosch.
s14761.pcdn.co
Je to ještě o něco starší obrázek, kde je popisek Magictour (což je aktuální Tour+).
Z přílohy je pak hezky vidět, že u eMTB a Tour+ režimu je při malém výkonu jezdce dopomoc motoru malá a s navyšovaným výkonem jezdce roste přípomoc exponenciálně.

U jiných motorů bývá průběh lineární (nebo minimálně bližší lineárnímu průběhu) a to tedy znamená, že na podobný režim při malém výkonu jezdce může pomáhat motor výrazně více. S narůstajícím výkonem jezdce pak narůstá dopomoc motoru pomaleji.
03.08.2022 - 08:19:03
03
keyboard_arrow_up