Čaute.
Prosím vás potreboval by som pomoc, radu. Predný kotuč sa mi strašne ozýva, je ho počuť, hlavne pri vyššej rýchlosti alebo keď bočím riaditkami do strán, akoby sa trel o brzdové platničky.. Bol som s tým aj v servise, tam ho vraj aj vycentrovali, vraj by s tým už nemal byť problém, no je ho počuť stále a pri jazdení je to dosť otravné a hlučné.
Ako by sa ho dalo stíšiť, aby ho už nebolo počuť?
31.03.2022 - 11:56:57
00
Urcite tu uz taka tema je, skus pohladat.
Dovodov rezonovania moze byt viac. Je to ale rezonacia ci cinkanie? Rezonacia je ked ti kotuc s urcitou frekvenciou kmita, napriklad 5x za sekundu. Napriklad povoleny kotuc vibruje podla stuplov na plasti. Cinkanie a suchanie je ked sa kotuc obcas dotkne platnicky, prasata a podobne - najcastejsie v zakrute ked sa ti ohyba vidlica alebo koleso.

V kazdom pripade ak je to rezonacia od kolesa tak to fixne najskor nieco z tohoto:
- vycentrovat kotuc a skontrolovat ci nic nesucha
- skontrolovat platnicky, ci sa vracaju, ci nie su navolno
- dotiahnut kotuc ak je povoleny, skontrolovat nity ak ich kotuc ma
- dotiahnut prasa ak je povolene
- upravit polohu prasata ak nie su platnicky paralelne ku kotucu alebo sa kotuc dotyka prasata
- dotiahnut vyplet ak je povoleny
- skontrolovat plochu na vidlici o ktoru sa opiera prasa alebo adapter, normalne by sa to malo vyfrezovat od laku takze minimalne to vycistit
- vymenit kotuc, zjazdeny za novy, nezjazdeny za iny
- skontrolovat naboj ci nie je povoleny a ci je koleso dobre upevnene vo vidlici
31.03.2022 - 12:46:08
02
Zdravím chalani, mám podobný problém na graveli s mechanickou brzdou. Na začiatku bola slabšia brzdná sila, dostavil som to aby zaberala skôr ale minule po dlhšej jazde (50km) aj z kopcov mi začala neskutočne vibrovať. A neviem prísť na to prečo, predtým to nerobila, robí to iba predná brzda. kotúč nie je skrivený,je odmastený, prasiatko som centroval už asi 3krát, platničky sú ako nové,centerlock nie je uvoľnený. Skúste mi poradiť, čo všetko mám ešte prezrieť........
typ brzdy je: SHIMANO TKHL MT3,0
22.04.2022 - 10:25:50
00
VBall17 hlavové zloženie :)
22.04.2022 - 10:29:31
01
Gesker že by???? nedávno som menil predstavec za kratší, že by tam niečo ostalo uvoľnené???? skontrolujem, ďakujem za radu....
22.04.2022 - 10:38:40
00
keyboard_arrow_up